Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dailes teātra aktieru oficiālā vēstule par situāciju teātrī

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
:)
:
Nu viss, adieu, DT! Pauze.
LEAVE DŽILIS ALONE!!!11
L
Nav saprotams, kāpēc Džilim jāuzņemas atbildība par visām teātra problēmām - ar ko nodarbojas cienījamais teātra direktors Vītols visus šos gadus ? Šoli izslēdza no Leļļu teātra pēc nelojāliem un aizvainojošajiem izteikumiem par teātri un aktieriem, Rogu atlaida no Valmieras teātra pēc teātra izputināšanas sezonas laikā un neveiksmīgu iestudējumu virknes, bet Džilis savāc pilnas lielās zāles un še tev... Direktors kaut kā visu šo laiku bija pilnīgi apmierināts. Teātrim taču ir arī literārās daļas vadītāja, kas varētu palīdzēt ar repertuāru, un talantīgs aktieris/dramaturgs Artūrs Dīcis, kas varētu rakstīt komēdijas lielajai zālei. Kur ir?
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Literārās daļas vadītājai apaļīgi omulīgajai Mamajai nav laika palīdzēt ar repertuāru, jo jātulko no visām pasaules valodām (nacītī tādā ziņā ir vieglāk, jo no visām pasaules valodām tulko literārās daļas vadītājas Zoles laulātais draugs Struks)! Vai varbūt Dailē - kas gan ak jel to lai zina - repertuārs tiek pielāgots tām valodām, no kurām literārās daļas vadītāja spēj un/vai grib tulkot?!? Mums jau tagad ir savairojušies "renesanses ģēniji" ar daudzpusīgiem talantiem: nupat lasu Regnārs Vaivars Liepājā demonstrē sevi LIBRETĀ un DZEJĀ; HOREOGRĀFIJĀ un SCENOGRĀFIJĀ - pie KOSTĪMIEM vienīgi pieaicinot laulāto draudzeni! Paskat, kas par honorāru - režija, librets, dzeja, horeogrāfija, scenogrāfija - PIECKĀRTĪGS! Un sievas kundzei vēl viens - kabatas naudiņai.
 • 14
 • 4
P
P
Problēmas jārisina pašā teatrī! Tā ir gļevulība;novaktē,kad vadītājs nav mājās un apdirš no galvas līdz kājām-brīnos par Juri Žagaru. Kas aizliedza Rupeikam strādāt savā uzvārdā?
Jānis
J
Problēma ir aktieru un arī režisoru atrautība no reālās Latvijas dzīves. Ir nodokļu maksātāji, kas piepilda budžetu, ar mokām maksājot milzīgos nodokļus. Tajā skaitā starp nodokļu maksātājiem ir arī radošās profesijas- piemēram arhitekti , kas paši sevi uztur un maksā nodokļus, rakstnieki uc. Un tad otrā pusē ir kultūras darbinieki, kas visu mūžu ir pieraduši saņemt algu. Un virsotnē ir galvenie režīsori, mākslinieciskie vadītāji un direktori, kas saņem lielas summas no nodokļu maksātāju maciņiem. Un tās ir divas dažādas realitātes.
AR
A
Dailes teātrī visas un jebkura izrāde ir ļoti laba, neatceros vismaz 35 gadu laikā, kad kāda izraisītu nepatiku vai jebkādas negatīvas emocijas. Pretēji dažam citam teātrim, dažreiz. Un tieši Džilindžera lugas ir super, ļoti labas! Ir taču jāsaprot zemteksti... Tikai var piekrist tam, ka jāizrāda labās un lielās izrādes pastāvīgi, daudzākus gadus! Es zinu, uz kurām izrādēm gribu aiziet un lai es varu uz tām aiziet, piem., nākošruden!!
 • 3
 • 0
Margarētai
M
Daudz taisnības Jūsu teiktajā, tomēr, kā Jūs domājat panākt to, ka " no nodokļu maksātāju naudas tiek finansēti tikai kvalitatīvi teātri, kas taisa kvalitīvas izrādes"? Pēc kādiem kritērijiem Jūs noteiksiet tās kvalitatīvās izrādes. Jūs vispār zināt to, ka Spēlmaņu Nakts (kas ir Latvijas teātra kritiķu gada balva teātriem par padarīto) nomināciju Dailes teātrim ir vairāk nekā te iepriekš komentāros akli slavinātajam JRT, turklāt tā tas ir nu jau vairākus gadus no vietas? Jo DT ir visa kā - gan tie briesmīgie balagāni, kas pilda kasi un kuriem iet diesvienzina kāda publika, gan arī patiešām augstā māksla. Un teātrus jau arī valsts nefinansē vienādi. DT saņem uz pusi mazākas dotācijas nekā JRT. Cik dotāciju ir, tik taisa augsto mākslu, bet pārējo nopelna ar balagāniem. Jo nav jau tā, ka tur ir tikai balagāni. Ir arī daudz izrāžu un aktierdarbu, ko kritiķi ļoti augstu novērtējuši.
 • 7
 • 1
Margarēta
M
Iedzīvotāju skaits sarūk, mēs slēdzam skolas, slimnīcas, bet teātri kaut kā palikuši tikpat daudz kā tad, kad bija divarpus miljoni. KM ministrija ir ministrija ar vislielāko darbinieku skaita pieaugumu pēc 2008. gada krīzes. Pagājušajā gadā nepietika naudas ļoti daudzām pamatvajadzībām un algu pieaugumam, bet 100gadei netrūka, tas bija kumoss, ko ar mokām nožļembāja radošā nozare. Arī šogad kultūrai liels budžeta pieaugums, un tas apstākļos, kad nav naudas mediķu, skolotāju algām un tiks samazināts sociālās drošības spilvens (bezdarbnieka pabalsta izmaksas ilgums un lielums). Ja mēs uzturam teātrus, tad ir iespējams arī uzstādīt kādas prasības. Piemēram, no nodokļu maksātāju naudas tiek finansēti tikai kvalitatīvi teātri, kas taisa kvalitīvas izrādes, puršķu komēdijas lai iestudē komercteātri.
 • 9
 • 4
DZ
D
Vistiešākās paralēles ar Jūliju Cēzaru - arī Tu, Brut... Protams, vairāk vēlētos, lai tā būtu Lauva ziemā. Vai neviens nav padomājis, ka prasīgā publika pēc šitādiem izgājieniem vispār novērsīsies no DT, šitā pamest savējo saplosīšanai - ne kauna, ne goda.
bet
b
Savējais???? Ar tādu iesauku ka pat vārda nav??? Tas var būt tikai savējais īstiem pasaules klaidoņiem-liberaļiem...
 • 3
 • 7
nezin
n
vai tam Dailes režisoram tik zema attīstība, ka nav pat sava uzvārda, ka jāizmanto bomžu iesaukas????
Dostojevskis
D
Es nesapratu..."oficiāla vēstule"... kam tā nosūtīta?
Alla Borisovna
A
Sapratu, ka aktieri taisās iesaistīt Kultūras ministriju.. ja reiz uz LKP CK kultūras nodaļu rakstīt vairs nav iespējams.
 • 12
 • 2
ļuļa
ļ
man džilindžers nekad nav īsti paticis, tagad laikam sāks patikt. dīvainās aktieru prasības netaisīt pelnošas izrādes vien ir ko vērtas. nu un kāpēc valstij sponsorēt tikai nevienu neinteresējošas lugas? kāpēc ne nevienu neinteresējošu vizuālo mākslu? kāpēc rakstniekiem un vizuālajiem ir jāpaļaujas uz sevi, jāprot pašiem sabalansēt starp pasūtījuma darbiem un radošumu, bet dailes teātra aktieri, raugi, kas tup uz nodokļu maksātāju kakla (arī mana), iedomājas taisīt nevienam nevajadzīgu dižmākslu ar tukšām zālēm? lūgums kultūras ministrijai, ja apmierināsiet šo personu lūgumu nepelnīt ar publiku, izvēlēties atbilstošu skaitu citu nozaru mākslinieku, kas tiks sponsorēti no valsts naudas par nevienam nevajadzīgu mākslas darbu radīšanu.
Viedoklis
V
Pavisam vienkārši - valstij ir jārūpējas par savas valsts kultūras līmeni, apmaksājot augstvērtīgu mākslu. Arī izglītībai visos līmeņos ir jāsniedz izpratne par mākslas kritērijiem, nevis jāgriež nost stundas priekšmetiem, kas ir tiešā veidā saistīti ar inteliģences un kultūras ieaudzināšanu. Tad nu aug auni un aitas, kuriem neko vairāk par balagānu nevajag. Un to gan, lai minētie mājlopiņi organizē paši.
 • 2
 • 5
:)
:
Izlasīju aktieru prasības - tās taču absolūti tukšas frāzes bez kritērijiem un būtības, kaut kāds šķietami cēlu un gudru vārdu savārstījums. Ja kādam būtu kaut kripata sirdsapziņas un domātu konstruktīvi, tad būtu visiem kopā plecu pie pleca ar Dž.Dž. jau tagad jāstrādā pie nākamās sezonas repertuāra plānošanas. Ciest nevaru nodevējus, kam drosme tik uz aizmugurisku rīcību.
Alla Borisovna
A
Да что тут предлагать?.. А то пишут, пишут... Конгресс, немцы какие-то... голова пухнет! Взять все, да и поделить...
 • 3
 • 0
sils
s
Rēzija jau 10 gadus kā zaudējusi aktrises dotības. DžDž tādā ziņā turas labāk. Tur problēma ir arhitektūrā un varaskārē.
Karalis Lauva
K
Negribas ticēt, ka šādas sazvērestības var vainagoties ar triumfu. Džilindžers ir ļoti atbildīgs, gudrs, aktieriem pretimnākošs un patiešām spēcīgs režisors, kurš nav pelnījis tādu nodevību.
tagad LV
t
kā bija okupācijas laikos: Ari tad drīkstēja slavēt mass media un publicēt tikai savējos....ko vara akceptēja....
 • 6
 • 3
jautājums Karalim:
j
Patiess spēcīgs, vai liberālis ko slavē liberālie mass media LV???
 • 9
 • 1
Pretīgi
P
Aktieri - cilvēki, kas atkārto svešus tekstus. Skatītājs skatās Hamletu un apziņā aktieris saslēdzas ar Dānijas prinča tēlu, bet patiesībā tas aktieris var izrādīties parasta niecība, kurai pat nav priekšstatu par elementāru pašcieņu. Skumīgi - rokas nolaižas, vērojot notiekošo.
secinājumam
s
Laba doma - sēdēšu malā un vērošu jūsu morālo pašiznīcību. Boļševiks sagrauj altāri, nodedzina baznīcu, apmeklētājus apšauj, un nievājoši jautā baķuškam: - Nu, ko tavs dievs ar mani izdarīs? - Ko viņam ar tevi darīt – tu pats jau visu ar sevi esi izdarījis
 • 11
 • 0
secinājums tam kam pretīgi
s
ja tev no visa nolaižas rokas, tad tev jāsēž malā....
 • 3
 • 9
viedoklis
v
Nesmuki izskatās Rezija un viņas svīta. Aiz muguras, kad cilvēks ārzemēs... DT patiešām smird. Šitādi "apvērsuma "taisītāji atgādina mums zināmo puču. Viss jādara korekti un ar cieņu.Citādi bumeranga efekts neizbēgams Dž varbūt ir radoša krīze, bet , manuprāt, svītas vadoņus tracina DZ intelekts, kas ir augstāks par viņu. Nevienam nepatīk ,ja kāds ir gudrāks. Un re - vajadzīgais moments klāt!Kāpēc var paciest daudzu citu radošās krīzes?Vienkārši Dzils nevienam neklanāš un nav galma āksts.Ir tāds, kāds ir. Mantā rezija nekad nav patikusi.Bet daudzas tieši džila izrādes gan.
P
P
Nākamajam vadītājam.Jāsāk ar" varonīgās trupas" padzīšanu.Ja vadītājs būs no dunča dūrējiem mugurā,bardaks būs vēl lielāks.
 • 4
 • 0
aktieris
a
man patīk gudrāki,bet kur tie ir????
 • 6
 • 2
Krējums Saldais
K
Tas, kas notiek Dailes teātrī ir pilpnīgs un galīgs komunistiski boļševistisks balagāns :) . Ja tas ir valsts teātris, ar valsts (mūsu nodokļu) dotācijām, tad arī risiniet savus jautājumus ar KM. Nevis man patīk/nepatīk. Tad jau jebkuras ministrijas darbinieki arī var rīkoties līdzīgi - patīk strādāju, nepatīk, situ klaču vai taisu revolucionārus mītingus. Ja nepatīk strādāt par valsts naudu, privatizējiet to būdu un spēlējiet ko gribat. Kur problēma?
un
u
tā arī viņi rīkojās.....
 • 8
 • 1
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Paradokss te tāds, ka pret Džilindžeru nostājas tieši tie aktieri, kuriem pie viņa ir bijušas neskaitāmas lielas lomas, nemaz nerunājot par Segliņievu, kurai "Lolita" bija izrāviens, kurā viņu pamanīja teātra pedagogs no Maskavas! Bet nu Dailē tā jau ir vēsturiska tradīcija - tā padzina Smiļģi, tā Pētersonu... Otrs, ko Dailes dumpinieki nesaprot ir, ka viņu teātri nevar vadīt kā "valsts dotētu repertuāra teātri jeb citiem vārdiem BEZpeļņas organizāciju, jo mīļajā LV Dailei un visiem pārējiem vadošajiem repertuāra teātriem ir piešķirts valsts KAPITĀLsabiedrības statuss! Tātad vispirms tā kā būtu jānoklārē teātra statuss, lai tas atbilstu savas saimnieciskās darbības BŪTĪBAI, lai vispār būtu pamats slānīt teātra vadību, ne?
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Tieši tā - valsts dotēta bezpeļņas organizācija, kurai, protams, pašai arī jāpiepūlas, lai nopelnītu un piesaistītu līdzekļus no privātiem avotiem! Atļaušos atgādināt, ka padomju laikos jau arī valsts teātrus gluži tā vis neapmētāja ar naudu - bija sezonas ar tukšām un pustukšām zālēm, kad teātri nezināja, kā galus savilkt un personālam algas izmaksāt. Kas pašlaik notiek ir demagoģija un viltus (feik) trauksme; turklāt pieci vai seši aktieri it kā parakstās visa kolektīva vārdā... nu, vai tā nu būs, ka pārējie trupas locekļi PAŠI nespēja parakstīt "protesta vēstuli"? Jautājums - kurš/kura no vēstules parakstītājiem/parakstītājām jau stāv kulisēs starta pozīcijā uz māksliniecieskā vadītāja amatu?
 • 17
 • 3
to Paul
t
Tad acīm redzot tas statuss jāmaina uz valsts teātri...Vai tautas teātri....Citādi būs kā ar medicīnu, kur mediķi strādā lai pelnītu, ne lai ārstētu, skolotāji lai pelnītu-ne mācītu, utt....
 • 9
 • 2

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja