Laika ziņas
Šodien
Migla

Dailes teātris

FOTO: Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Gata Šmita izrāde Ārsts

Piektdien, 18. septembrī, Dailes teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos britu teātra lielās cerības – dramaturga un režisora Roberta Aika – luga Ārsts Gata Šmita režijā. Titullomā būs redzama viena no vadošajām Dailes teātra aktrisēm Vita Vārpiņa, kurai ārēji stiprās un valdonīgās profesores Rutes Vulfas loma ir jauns izaicinājums.

Daudzšķautņainā sezona. Par Dailes teātra jubilejas gada centrālo notikumu kļūs izrāde Smiļģis

Šogad Dailes teātris atzīmē savu simtgadi un jaunajā sezonā skatītājiem piedāvās vienpadsmit jauniestudējumu. Tā trupai ir pievienojušies trīs aktieri – Imants Strads, Toms Veličko un Kārlis Arnolds Avots, kuram šajā sezonā ir paredzētas sešas lomas, no tām četras (!) būs galvenās. Par šī jubilejas gada centrālo notikumu kļūs Māras Zālītes jaunākās lugas Smiļģis uzvedums, kas būs veltīts Dailes teātra dibinātājam, novatoriskajam režisoram un aktierim Eduardam Smiļģim (izrāde ir iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā un top ar tās atbalstu).

Dailes teātris jaunajā sezonā piedāvās vienpadsmit jauniestudējumus

Dailes teātris šogad svin simtgadi, jubilejas gadā skatītājiem piedāvājot 11 jauniestudējumus. Kā centrālais notikums iecerēta teātra dibinātājam Eduardam Smiļģim veltītā izrāde Smiļģis. Sezonu teātris uzsāks ar angļu rakstnieka Roberta Aika darba Ārsts iestudējumu Gata Šmita režijā, kura pirmizrāde paredzēta 18. septembrī, informēja teātra pārstāvji.

Kas ir pirts čības? Izrādes Sidraba šķidrums recenzija

Sidraba šķidrumā asprātība sprēgāt sprēgā. Bet vai tur ir iespējams iemesties īstai līdzjūtībai vai dziļākai tolerancei pret iemīlējušos pāri Rūtu/Rihardu un Oskaru kā diviem normāliem cilvēkiem, kuri vēlas apprecēties, bet nedrīkst?

XXI gadsimta mīlasstāsts. Izrādes Elpa recenzija

Režisors Dmitrijs Petrenko ar savu intīmo kamerizrādi Elpa pārliecinoši gāž mītu, ka Dailes teātra Lielā zāle ir par lielu nopietnām teātra sarunām ar skatītāju. Tikai divi aktieri "melnajā kvadrātā", un skatītājs ķer katru viņu vārdu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide