Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Svētdiena, 4. decembris
Baiba, Barba, Barbara

Dailes teātris

Par sociuma važām un mūzikas dabu. Dailes teātra sezonu sāk kostīmdrāma Farinelli un karalis

"Izrāde Farinelli un karalis ir par duālo cilvēka dabu, par sociumu un par dabiskumu. Par to, ka viens cilvēks, šajā gadījumā karalis, vēlas izrauties no savas sociālās lomas, kas viņam uzlikta. Viņš vēlas būt tuvāk dabai, saplūst ar to, bet sociums neļauj, neļauj cilvēkam būt viņam pašam. Cilvēki apkārt gaida no karaļa, lai viņš atbilstu šim titulam, viņš nedrīkst būt savādāks," aktrise Rēzija Kalniņa stāsta par Dailes teātrī iestudēto mūsdienu britu autores Klēras van Kampenas lugu.

Foto: Dailes teātrī svin Gunāra Placēna 95. jubileju

Dailes teātrī savu 95. dzimšanas dienu šodien svin vecmeistars Gunārs Placēns. Sveikt nozīmīgajā jubilejā aktieri bija sanākuši teātra kolēģi, kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), Latvijas Teātra darbinieku savienības un Eduarda Smiļģa Teātra muzeja pārstāvji, kā arī aktiera ģimene un draugi.

Dailes teātris sāk jauno sezonu

Otrdien, 26. jūlijā, Dailes teātra kolektīvs sanāca kopā, lai svinīgi sāktu jauno, 103. sezonu. Tāpat kā katru gadu, teātrim atsākot darbu, arī šoreiz tapa tradicionālā Dailes kolektīva kopbilde, bet pirms tam teātra vadība – direktors Juris Žagars un teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs – klātesošos informēja par jaunās sezonas redzējumu un radošajām iecerēm.

Dailes teātrī iestudēta komēdija ukraiņu valodā

Dailes teātrī tapis jauns starptautisks projekts, apvienojot Dailes teātri, Kijivas Drāmas un komēdijas teātri, kā arī Londonas Vestendas teātra kompāniju Mischief Theatre. Kijivas Drāmas un komēdijas teātra trupa Rīgā, Dailes teātrī iestudējusi Londonas Vestendā populārās komēdijas The Play That Goes Wrong versiju ar ukraiņu aktieriem un ukraiņu valodā

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide