Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 23. janvāris
Strauta, Grieta, Rebeka

Festivālā Patriarha rudens būs skatāma viesizrāde Bābas no Sanktpēterburgas

Šogad Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Skatuves mākslas festivālā Patriarha rudens gaidāmi ciemiņi no Sanktpēterburgas – Krievijas Valsts skatuves mākslas institūta, un ar viesizrādi Bābas 6. oktobrī plkst. 20 LKA Teātra mājā Zirgu pasts uzstāsies institūta dramatiskā teātra aktieru 2. kursa studenti profesora Venjamina Fiļštinska vadībā, informēja sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Lūse.

Izrāde veidota pēc Antona Čehova stāstu motīviem. 

Kaut kur Krievijas dienvidos, Kurskas guberņā tavernā vienreiz iebrauca vienkāršs vezums, kurā sēdēja trīs… Bija jūnija vakars. To dīvaino vakaru Antons Čehovs aprakstīja stāstā Bābas. Jauno aktieru izrādē būs redzams mīlestības, nodevības, nāves un jaunas dzīves traģiska sākuma stāsts. Izrādē aktieri kopā ar skatītājiem meklēs atbildes uz jautājumu – Kas ir sirdsapziņa? Galvenā varoņa stāsts dzīvo ne tikai stāsta varoņu, bet arī aktieru iztēlē. Izrādes laikā kopā ar skatītājiem viņi mēģina saprast, kā īstu ticību atšķirt no neīstas, kā cilvēcību nesajaukt ar spēlēšanos ar cilvēcību, saprast, kas pasaulē veido patiesas vērtības. Pirmizrādi uzvedums Bābas piedzīvojis 2018. gada aprīlī Sanktpēterburgā, Krievijas Valsts Skatuves mākslas institūtā.

Krievijas Valsts Skatuves mākslas institūts (KVSMI) ir vecākā teātra mākslas skola valstī (dibināts 1779. gadā) un Eiropā lielākais skatuves mākslas zinātnes un izglītības centrs, kurā tiek sagatavoti visu teātra profesiju speciālisti. Tieši šeit likti krievu teātra pedagoģijas pamati, šeit radoši attīstās Pēterburgas skatuves mākslu skolas tradīcijas, kas ir plaši atzītas gan Krievijā, gan ārpus tās robežām. 

Profesors Venjamins Fiļštinskis (1937) strādā KVSMI kopš 1973. gada un pārrauga tā aktiermeistarības studiju. Viņa pasniegšanas metode ir balstīta un radoši atvasināta no K. Staņislavska etīžu metodes, lai gan viņš vienlaikus izmanto gan K. Staņislavska, gan N. Demidova paņēmienus. Daudzi prof. Fiļštinska studenti kļuvuši par izcilām mūsdienu skatuves mākslas personībām, kas strādā vadošajos Krievijas teātros.

Izrādes režisors: Venjamins Fiļštinskis (В.М. Фильштинский), režisora asistente: Darja Šamina (Дарья Шамина), dramaturģe: Inna Gridina (Иннa Гридинa). Lomās: Ivans Kirillovs (Иван Кириллов), Sergejs Goroško (Сергей Горошко), Valērija Kaļegina (Валерия Калегина), Jekaterina Tihonova (Екатерина Тихонова), Diāna Ždanova (Диана Жданова), Mihails Arefjevs (Михаил Арефьев), Jevgenijs Timohins (Евгений Тимохин), Anastasija Gordimanova (Анастасия Гордыманова), Deniss Pritkovs (Денис Прытков), Vlads Švecovs (Влад Швецов), Alīna Pokrovska (Алина Покровская), Ņikita Kohs (Никита Кох), Anna Zavtura (Анна Завтур), Jekaterina Domašenko (Екатерина Домашенко), Marija Antonova (Мария Антонова)

Izrādes māksliniece: Olga Ņikanorova (Ольга Никанорова, skaņu režisori: Iļja Jakubovskis (Илья Якубовский), Antons Varaksins (Антон Вараксин), gaismu mākslinieki: Aleksandrs Drugovs (Александр Другов), Iļja Jakubovskis, montāža: Igors Ščipakins (Игорь Щипакин), Deniss Pritkovs, Sergejs Goroško, Ivans Kirillovs, Aleksandrs Drugovs, Vlads Švecovs.

Izrāde notiks krievu valodā. Ieeja bez maksas. Tā kā vietu skaits izrādes apmeklējumam ierobežots, lai pieteiktos uz izrādi, rakstīt uz e-pastu pasakumi@lka.edu.lv.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijas māksla: arvien tālāk un labāk(8)

Šīs manas pārdomas radušās pēc ļoti interesanta raksta izlasīšanas – Latvijas māksla 2010–2019: maz un vēl mazāk. Tas publicēts interneta žurnālā Satori, un tā autore ir mākslas zinātniece Santa Hirša...

Latvijā viesosies somu dzejniece Heli Lāksonena

Somu dzejniece Heli Lāksonena kopā ar dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu no 29. janvāra līdz 1. februārim ar lasījumiem un stāstījumiem uzstāsies Pāvilostā, Alsungā, Liepājā, Kuldīgā un Rīgā,...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja