Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izrādes Doriana Greja portrets recenzija. Nāves deja gudrona dīķī

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Alise
A
Esmu lasījusi O. Vailda darbu un redzējusi dažados laikos uzņemtas filmas (4 gab). Viņam piemīt groteksa un izmalcinātība. Negribas neko sliktu teikt, bet izrāde likās vāja. Ideja bija interesanta, bet aktieri un režisors to "nespeja pacelt". (Iespējams, ka JRT vai Valmiera varētu). Nerunāsim par tehniskiem momentiem, kad sēdi zāles vienā pusē, tad aktieru mikrafonos runātais skan skaļrunī un vizuāli izskatās, ka aktieris muti virina, bet no tās nenāk sķaņa (Godīgi sakot, man vispār neliekas pieņemam klasiskā teātrī aktieru runa mikrafonos). Tas nenormāli traucēja uztvert. Vēl jutās aktieru dramatiski sliktā dikcija un murmināšana supertempā, ka brīžiem vispār nevarēja saprast, ko runā. Tēlojums nesaprotams, skatītājam arī īsti neaiziet, "ko režisors un aktieri vēlējās skatītājam pateikt". Dialogi un teksti ir banalizēti, tiem trūka izmalcinātības. Iesaku izlasīt grāmatu un noskatīties 1945 gada filmu, tad būs ar ko salīdzināt. Tomēr vēlos augstu novērtēt Elzas Leimanes tēlojumu.
Pilnīgi neticami,
P
ka Ieva Rodiņa Kultūrzīmes taisnību uzrakstījusi. Kam bagāža maza vai nav ar ko salīdzināt, tie sajūsmā.
:)
:
Arī tie, kam ir ar ko salīdzināt, ir sajūsmā
 • 3
 • 8
sabiedrisko attiecību speciāliste
s
" liekot Dorianam teju masturbēt proscēnijā "Pirms iegādāsities vietas pirmajā rindā, pārdomājiet labi.
ak, tā gan
a
"...skatītāji sen vairs neuzdod jautājumus: "kas tas par laikmetu?", "kur notiek darbība?", jo sadzīviska konkrētība nekad nav viņas mērķis." Bet ko darīt skatītājiem, kam l a i k m e t s nenozīmē tikai s a d z ī v i s k u konkrētību vai konkrētības pavisam nav?
latv. val. piesienas
l
"dārgakmeņiem...savās pieņemšanās." Iespējams, ar ko izdaiļo, bagātina savas viesības. "jutekliskiem parfīmiem" Vai paši parfīmi var būt jutekliski, vai tomēr raisīt jutekliskumu? "izčākst nūģīga privātīpašnieciskuma un samiernieciskās intonācijās" Varbūt "nūģīgi privātīpašniecis*kās un samierniecis*kās" intonācijās?
***
*
Vai molberts- "nošu turētājs" būtu tas pats, kas "pults"? Atvainojos, izrādi vēl neesmu redzējis.
 • 6
 • 0
...
.
Nesmalkjūtīga recenzija.
Jautājums
J
Kas tieši ir nesmalkjūtīgi?
 • 16
 • 2
Liene
L
Kas tad nu? Divkārtējā laureāta gāšana no troņa?
Ticējums:
T
Ja kurpe metas aiz kurpes, tad viņas ir samīlējušās, ja doma aiz aizdomas, gaidāmas pozitīvas pārmaiņas.
 • 6
 • 1
Mans vārds
M
Kaut kā aizdomas met aizdomu, ka raksta autore pati te tusē un liek sev plusiņus. Viņai piemīt šerpi un rotaļīgi ātri izgājieni gan valodā, gan manierēs.
 • 6
 • 9
gāzt nē, tikai iezāģēt
g
Man laureāti aizvienam mīļāki kā tie bez lauriem. Noskatījos Batterfleju un Visas viņas grāmatas. Abās Grūbe pa pliko, kas vien jau ir vērtība pati par sevi. Bet vienalga nenoticēju, ka tāds vecis kā Žagars varētu šo par geišu noturēt. Kritiķes gan teica, ka žilbinoši, bet es ietiepos, ka ne gluži. Otrā izrādē atkal bija tā- kā nu nāk solo gabali, tā aizkliedzās tik spēcīgi, ka partnere palika atštaukās. Finālā- šim puķu klēpis, šai ar' pāra ziediņi. Šis gada izcilnieks, šī uz ārā mešanu. Gluži kā pie "Nažiem vistās", kur Skrastiņš un Kalniņa tika atzīti kā dievišķi, bet Liepiņš, ne par matu sliktāks, maliņā nobīdījās. Es par to taisnību, kuras nav. Tā.
 • 12
 • 1
Sazinkas
S
Lasot recenziju nevilšus vai vilšus nāk prātā dzejolis par logu, kurā skatoties kāds redz debesis, cits - dubļus. Izrāde ir gudra, skaista un pārsteidzoša, bez strupceļiem, atkārtošanās un apjukuma :)
Nu ja
N
Acīmredzot vērtējums atkarīgs nevis no tā, ko skatās, bet, kas skatās
 • 12
 • 5
galvenais- izrāde ir!
g
Prātā mēdz nākt daudz kas, dažkārt skatītājam daļa izrādes klāt jāpiedomā. Man pavisam vilšus zināms dzejolis par sieru, kas gan smird, gan smaržo. Šaubos par citu, ka izrāde būtu pasargāta no strupceļiem un atkārtošanās. Sliecos domāt, ka Groza-Ķibere ir mātes-pašpārliecinātības un tēva-monstra māksliniecisks savienojums. Cik tad nu to lielo inscenējumu ir, bet pašcitēšanās iet vaļā ar joni. Tāpat jau Kairišam un nemaldīgi ģeniālajam Nastavševam arī.
 • 11
 • 1
Skatītāja
S
Recenzijā jau nav apgalvots, ka izrāde būtu stulba. Tieši otrādi, ja autore pareizi uztvērusi režisores interpretāciju, pat ļoti gudra. Viņa tikai raksta, ka neveikli realizēta. Un starp citu, sēžot 17.rindā, es pat pusi no tā visa neuztvēru, izņemot brīnišķīgo scenogrāfiju.
 • 18
 • 6

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja