Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Liepājas Leļļu teātrī top novatoriska izrāde–rotaļa mazuļiem Es un mana mamma

Liepājas Leļļu teātrī top novatorisks iestudējums, Latvijā pirmā izrāde–rotaļa mazuļiem Es un mana mamma. Izrādes radošo komandu veido Klaipēdas un Liepājas mākslinieki. Izrādes iecere dzimusi jau pagājušā gada rudenī, taču pandēmijas laiks licis māksliniekiem nogaidīt katram savā robežas pusē, bet nu iestudēšanas process atsācies ar divkāršu sparu un pirmizrāde gaidāma jau 31. jūlijā, informēja teātra pārstāvji.

"Kad Liepājas Leļļu teātris mani uzrunāja veidot izrādi, manai meitai bija tikai divi gadi. Krietnu laiku jau dzīvoju bērna–mammas tēmās, daudz laika pavadīju pastaigās brīvā dabā un tādējādi daudz dziļāk sāku izdzīvot un izprast mātišķumu," stāsta izrādes idejas autore un režisore Karolina Jurkštaite.  "Cilvēciski jau biju ļoti noskaņojusies darbam, taču vīrusa laiks mūsu kopradi nedaudz iepauzēja. Katrā ziņā krīze izvēlēto tēmu skatītājiem ir padarījusi vēl aktuālāku. Mums katram bija iespēja pacelt acis no viedierīcēm un sajust, cik nozīmīgs atbalsts un iedvesmas avots ir daba, tāpat  kā apzināties, cik savstarpēji saistīti esam," piebilst režisore.

Izrāde tapusi režisores, aktieru, scenogrāfes, mākslinieces, komponista, skaņu un gaismas mākslinieku radošā kopradē, balstot to uz pieciem atslēgas vārdiem –  "bērns", "mamma", "daba", "rotaļa" un "prieks".

Izrāde uzbur maigu, pieņemošu un rotaļīgu vidi, tieši tik harmonisku un drošu, kādu mēs rodam katrs pie savas mīlošās mammas, un tik plašu un dodošu, kāda ir māte daba. Tā aicina rotaļāties gan mammas un tētus ar pašiem mazākajiem, gan kopā visai ģimenei.

"Izrādes veidošanas procesu es varētu salīdzināt ar meditāciju. Es atguvu iekšēju mieru un līdzsvaru, kādu novēlu iegūt arī katrai mammai un bērniņam, kuri piedalīsies izrādē," papildina Liepājas leļļu teātra aktrise Denisa Braša.

Lai gan izrādes režisore, scenogrāfe un komonists ir no Klaipēdas, šis ir viņu pirmais sadarbības projekts.

Karolina Jurkštaite ir leļļu un objektu teātra režisore (1980). Ieguvusi Klaipēdas universitātes maģistra grādu teātra režijā. Darbojusies gan kā leļļu teātra aktrise, gan režisore Lietuvā un Īrijā. Strādājusi kā leļļu teātra režijas pasniedzēja Viļņas Pedagoģiskajā universitātē un pašreiz turpina pasniedzējas dabu Klaipēdas Universitātes mākslas fakultātē. Profesionāļu atzinību un skatītāju uzmanību izpelnījusies 2011. gadā, kad Klaipēdas leļļu teātrī debitēja ar Lietuvā pirmo izrādi mazuļiem Sveiks, mazuli!, 2015. gadā saņēmusi arī Lietuvas augstāko profesionālās teātra mākslas apbalvojumu par izrādi – instalāciju Mīlestība, dont stop!

Angelina Fumaniuk-Savickiene  (1987) absolvējusi Viļņas mākslas akadēmijas fotogrāfijas un mediju mākslas nodaļu un karjeru turpinājusi reklāmas industrijā. Vadījusi radošo telpu Kolektīvais dārzs Klaipēdā un strādājusi kā lektore Viļņas mākslas akadēmijas Klaipēdas filiālē. Patlaban vada mākslas  kursus bērniem un  un pieaugušajiem, un šī būs septītā  izrāde bērniem, kurā Angelina piedalās kā scenogrāfe. Pēdējos astoņus gadus viņa darbojas kā  kostīmu māksliniece un scenogrāfe leļļu teātra, dramatiskā un dejas teātra, operas un kino projektos.

Komponists Kristionas Lučinskas (1978) studējis tautas mūziku Klaipēdas Universitātē un izveidojis skaņu ierakstu studiju Soundprovocation. Darbojas kā dziedātājs un mūziķis, izdevis sešus muzikālās apvienības Driezhas albumus un singlus, Lietuvā zināms kā interesantu elektroniskās un tautas mūzikas projektu dalībnieks, kā arī komponē un aranžē mūziku dramatiskā teātra un dejas izrādēm Klaipēdas Valsts muzikālajam teātrim, mākslinieku grupai  Žuvies akis, Mēmeles teātrim, Brīvajam teātrim u.c.

Biļetes pieejamas Liepājas Leļļu teātra kasē.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja