Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -1 °C
Skaidrs
Otrdiena, 5. marts
Aurora, Austra

Atklāj Rīgas Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroju

Ceturtdien, 7. decembrī, kultūras telpā Koka Rīga tika atklāts Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas birojs, informēja pašvaldības pārstāvji.

Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas birojs ir Pilsētas attīstības departamenta izveidota struktūrvienība, kas atbild par materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstību Rīgā. Biroja vadītāja pienākumu izpildītājs ir Viesturs Brūzis.

"Rīgas vēstures mantojums ir daudz lielāks par Vecrīgu un bulvāru loku. Mantojuma biroja uzdevums ir to aizsargāt, integrēt attīstībā un apzināt, tur, kur neesam to pamanījuši. Mēs esam daudz bagātāki, kā mums ir pierasts domāt. Diemžēl arī bieži vien bezpalīdzīgāki. Mantojuma birojs ar savu stratēģiju, prasmēm, sadarbību ar sabiedrību un projektu rīcības spēju var to mainīt un būtiski bagātināt mūsu skaisto pilsētu," uzsvēra Rīgas domes Kultūrvēsturiskā materiālā mantojuma komisijas vadītāja un deputāte Rita Našeniece.

Birojs izveidots, lai ieviestu vienotu pilsētas politiku materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības jomā, tostarp nodrošinot kultūrvēsturiski nozīmīgu objektu un teritoriju izpēti, sistematizēšanu un monitoringu, kultūrvēsturiski vērtīgu teritoriju un objektu projektu attīstības priekšlikumu izstrādi, kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu un izglītošanu par tā saglabāšanu.

Tuvāko divu gadu laikā paredzēts izstrādāt materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības plānu 2026.–2030.gadam, iesaistot plašu interesentu loku, kuru darbība un ikdiena saistīta ar materiālā mantojuma tēmu pilsētā.

Rīcības plāna mērķis ir veidot sabiedrībai un uzņēmējdarbībai ērtu un mūsdienīgu materiālā kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstības plānu, kura koncepcija sasaucas ar UNESCO Vēsturiskās pilsētvides ainavas koncepciju un kas palīdz kultūras pieminekļu saimniekiem un lietotājiem kvalitatīvi saglabāt un attīstīt vērtības, reizē novēršot materiālo vērtību degradējošas aktivitātes.

Rīcības plānu izstrādās Pilsētas attīstības departamenta Nozaru politikas plānošanas nodaļa. Īpašs uzsvars rīcības plānā būs tieši uz attīstības un apdzīvotības pasākumiem ("neviena vieta nav tukša"), izmantojot jau iesāktās aktivitātes un iesaistot dažādas ieinteresētās puses, tostarp, sabiedrību. Rīcības plāns reizē kalpos arī kā plāns Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroja izaugsmei.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja