Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Latvijas Nacionālā opera un balets visu peļņu varēs ieguldīt darbības attīstībā

25. jūlija sēdē valdība lēma atļaut VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) gūto peļņu pilnā apmērā novirzīt tehniskās darbības pilnveidošanai, lai nodrošinātu ilgtermiņa attīstību un augstvērtīgu māksliniecisko darbību, informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Līdz ar to LNOB darbības stratēģijā 2017.–2021. gadam noteikta  dividendēs izmaksājamā peļņas daļa 0 procentu apmērā no prognozētās peļņas par 2016.–2020. pārskata gadu.

Valsts kapitālsabiedrības LNOB darbības primārais mērķis ir tai deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu veikšana atbilstoši Kultūras institūciju un Latvijas Nacionālās operas un baleta likumam - nacionālā kultūras mantojuma saglabāšana operas un baleta žanrā. Lai to nodrošinātu, ikgadējo prognozējamo dividendēs izmaksājamo peļņas daļu nepieciešams novirzīt stratēģijā minētajam finanšu mērķim – Operas un baleta tehniskās un tehnoloģiskās darbības pilnveidošanai, kurā ietilpst mākslinieciski tehniskās bāzes pilnveidošana (mūzikas instrumentu atjaunošana un uzturēšana) un ēkas apsaimniekošanas pilnveidojumi.

KM jau iepriekš informējusi, ka saskaņā ar 2015. gada 22.decembra valdības lēmumu valsts kapitālsabiedrības, kurās KM ir kapitāla daļu turētāja, tiek atbalstītas, atbrīvojot tās no dividenžu iemaksas valsts budžetā un atļaujot savu peļņu pilnībā ieguldīt darbības nodrošināšanā un attīstībā.

Kultūras ministrijas kapitālsabiedrības (valsts SIA) ir 14 kultūras institūcijas, kurām deleģēti valsts pārvaldes uzdevumi kultūras jomā. Tās ir: Latvijas Nacionālā opera un balets, „Latvijas Koncerti”, Daugavpils teātris, Dailes teātris, Latvijas Leļļu teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Valmieras drāmas teātris, Jaunais Rīgas teātris, Rīgas cirks, Liepājas simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris Latvija un kamerorķestris Kremerata Baltica.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai mūsdienās bez pieejas internetam ir iespējams pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā?

Kopā nobalsojuši: 635

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

"Tajā brīdī viss aiziet malā"

"Zied pļavas, zied labība, zied kartupeļi, zirņi un pupas, un klāt ir Jāņi – lielais ziedēšanas laiks, jo Jānis katru gadu atved ziedu vezumu – pa saujai katram, lai zied visa pasaule. Šogad...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja