Laika ziņas
Šodien
Migla

Normunda Naumaņa Gada balvu mākslas kritikā saņem Anda Baklāne

Normunda Naumaņa (1962-2014) vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā pirmdienas vakarā ceremonijā NN nakts pasniegta literatūras kritiķei Andai Baklānei, savukārt pie Jaunā kritiķa veicināšanas balvas ticis mūzikas kritiķis un apskatnieks Dāvis Eņģelis, aģentūru LETA informēja balvas pārstāvis Krišs Ēlerts.

Piešķirot galveno balvu Baklānei, žūrijas pamatojumā teikts, ka viņas recenzijas ir ne tikai intelektuāls, bet arī literārs piedzīvojums, kas padara lasītāju gudrāku un saprotošāku. "Kritizējamajiem darbiem Anda Baklāne prot atrast iejūtīgu un prasīgu pieeju, lietas saucot īstajos vārdos, taču nenogalinot. Citi kritiķi no Andas var mācīties argumentācijas precizitāti un vieglumu," teikts žūrijas pamatojumā.

Kopā ar balvu Baklāne saņēma arī 1500 eiro stipendiju, kuru atbalsta tehnoloģiju uzņēmums Tilde.

Savukārt, raksturojot Jaunā kritiķa veicināšanas balvas saņēmēju Eņģeli, Gada balvas žūrijas priekšsēdētājs, interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins sacīja, ka viņš ir profesionāls un augošs, dažādas kritiķa darbības formas un iespējas apgūt gatavs jauns cilvēks, kas saprot un spēj salīdzināt, "bet pats galvenais - arī aprakstīt mūziku kā augstu un cilvēcīgu mākslas jomu".

Šī gada balvai bija nominēti un Gada balvas nozīmīti saņēma arī vizuālās mākslas kritiķi Pēteris Bankovskis un Santa Mičule, operas un teātra kritiķe Lauma Mellēna-Bartkeviča, kino kritiķe Alise Zariņa un teātra kritiķe Henrieta Verhoustinska.

Naumaņa vārdā nosauktajai Gada balvai mākslas kritikā Kultūras ministrija ir piešķīrusi nacionālās nozīmes balvas statusu un atbalsta balvas pasniegšanas ceremoniju NN nakts. Balvas pasniegšanas cermonija norisinājās Jaunajā Rīgas teātrī, pasākuma režisore bija Inese Mičule.

Pieteikumus Gada balvai kritikā izvērtēja un laureātu izraudzījās žūrija, kuras priekšsēdētājs ir Šlāpins. Žūrijā darbojas arī Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības Neputns galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga mākslinieciskā producente un muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols, teātra kritiķe Edīte Tišheizere un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Normunda Naumaņa Gada balvai mākslas kritikā un Jaunā kritiķa veicināšanas balvai varēja pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras, dizaina un dejas mākslas kritikas jomā.

Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu kritikā dibinājusi Normunda Naumaņa biedrība. Godalgas mērķis ir rosināt kritisko domāšanu, kā arī atbalstīt un veicināt kritikas kvalitāti Latvijā. Balva tiek pasniegta reizi gadā.

Normunda Naumaņa biedrības mērķis ir teātra un kino kritiķa, publicista Normunda Naumaņa radošā mantojuma popularizēšana, kritiskās domāšanas veicināšana Latvijā un kultūras vērtību popularizēšana.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 167

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja