Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Radio NABA aicina piedalīties fotokonkursā Troksnis

Par godu LR6 – Latvijas Universitātes Radio NABA 17. dzimšanas dienai tiek izsludināts fotokonkurss ar tēmu Troksnis. Žūrijas 25 izvēlēti labākie darbi dosies ceļojošajā fotoizstādē 17x17, kā arī piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā lsm.lv. Trīs konkursa labāko fotogrāfiju autori saņems papildus Radio NABA sadarbības partneru balvas, tajā skaitā no Starptautiskā mūzikas un mākslas festivāla Laba daba, informēja Radio NABA projektu vadītāja Anete Enikova.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, kad Radio NABA aicināja ikvienu radoši izpausties par tematiku, kuras centrā atradās radio un viss, kas ar to saistīts, arī šogad fotokonkurss izaicina kā topošo, tā esošo fotomākslinieku radošumu un viņu fotoaparātu objektīvus. Līdz šī gada 21. novembrim (ieskaitot) ikviens var pieteikties dalībai konkursā, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu. Turpat atrodami konkursa noteikumi. Konkurss paredzēts visām vecuma grupām, un tajā viens dalībnieks var iesniegt 1–2 fotogrāfijas.

Konkursa tēmas Troksnis interpretācija paver neticami plašas iespējas. Sākotnēji troksnis kā pretstats klusumam, kā klusuma ierobežotājs. Troksnis bieži kā nepatīkama skaņa, kas neļauj sadzirdēt vēlamo, kā trokšņains piesārņojums, haosa priekšnosacījums. Nezināma svešvaloda un nepieradināta mūzika līdz saprašanas brīdim arī ir tikai troksnis. Vai kāds ir notvēris mirkli, kurā troksnis iegūst jēgu? Vai tajā brīdī troksnis vairs nav troksnis? Tātad troksnis, iegūstot nozīmi, vienlaikus to arī zaudē. Kā redzat, improvizācijai ir bezgalīgas iespējas. Troksni parādīt vizuāli var izrādīties izaicinājums.

Katrs fotokonkursa dalībnieks var parādīt savu redzējumu par izvēlēto konkursa tēmu. Aicinām darbos radoši paust redzējumu saskaņā ar savu oriģinālo vēstījumu un apspēlēt kādu sev aktuālu motīvu. Kas tajā būs redzams, paliek katra paša ziņā. Nepastāvot nekādiem tēmu ierobežojumiem, galveno uzmanību pievērsīsim bilžu kvalitātei – tām jābūt pietiekami lielā izšķirtspējā (minimālā izšķirtspēja 3000 x 2000 px) Nepietiekamas izšķirtspējas attēli dalībai konkursā netiks reģistrēti. Tēma ir plaša un neaizmirsīsim – iztēlei robežu nav.

Visnotaļ sakarīga žūrija (Kristaps Kalns, Toms Grīnbergs, Madars Štramdiers, Arnis Balčus, Didzis Grodzs) vērtēs darbus pēc to mākslinieciskās un tehniskās kvalitātes, idejas un atbilstības konkursa radošajai tēmai. Konkursa 25 labākie darbi tiks paziņoti 26. novembrī. Visi 25 žūrijas izvēlēti darbi tiks apbalvoti un piedalīsies ceļojošā fotoizstādē 17x17. Trīs labāko fotogrāfiju autori iegūs papildu balvas.

Ceļojošā fotoizstāde 17x17 tiks atklāta 5. decembrī Latvijas Universitātes bibliotēkā, Kalpaka bulvārī 4, kur tiks apbalvoti visi autori un paziņoti trīs labāko darbu autori. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz pat gada beigām, nākamais izstādes pieturas punkts 2020. gada sākumā būs Galerija Centrs, Audēju iela 16.  Vēlāk fotoizstāde būs pieejama Latvijas Universitātes jaunajā Akadēmiskajā centrā - Zinātņu mājā un Daba mājā, savukārt  vasarā no 7. līdz 9. augustam festivālā Laba daba 2020, Līgatnes pagasta Ratniekos.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Margarētas lieta. Pēc 19 gadiem

Reinis Suhanovs kopā ar aktieriem panācis efektu, ka tiesu drāmas askētiskās lietišķības telpa un Margarētas nāvinieces kamera pēkšņi pielīst pilna ar dzīvības un mīlestības spēku – siltu kā asinis u...

Mūzika un miers, laivojot Juglas ezerā

Viens no pēdējos mēnešos visbiežāk dzirdētajiem izteicieniem ir "mēs visi esam vienā laivā". Šie vārdi diemžēl parasti atskan pasaules aktuālo Covid-19 nedienu kontekstā, savukārt klausīt...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja