Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Sklandraušu festivāls Dundagā

Tas būs unikāls pasākums, kur godā tiks celtas mūsu tradicionālās vērtības, pirmkārt, jau sklandrausis kā šī gada Dundagas novada tradicionālās kultūras zīmols. No plkst. 12.00 līdz plkst. 15.30 laukumā pie pils skanēs mūzika un dziesmas, uzstāsies improvizācijas teātris Improzoo, notiks mājražotāju tirdziņš, būs spēles un atrakcijas bērniem.

Radošās darbnīcas un meistarklases — senie amati aicinās, piemēram, gūt ieskatu zedeņu žoga gatavošanā, pieredzēt bērzu tāss pārvērtības un veidot mūzikas instrumentus no dabas materiāliem. Īpašie viesi būs vokālā pedagoga Edgara Kramiņa vadītās vokālās mākslas laboratorijas Izdziedi  vasaru dalībnieki ar programmu Latviešu tautas dziesmas XXI gadsimta ritmos un skaņās un  tautas mūzikas ansamblis no Čehijas. No plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00 Dundagas novada čaklākās sklandraušu cepējas Dženeta Marinska un Elma Zadiņa piedāvās interesentiem apgūt sklandraušu cepšanas māku meistarklasē. No plkst. 15.30 līdz plkst. 16.00 notiks senlaiku mantu izsole, bet no plkst. 16.00 līdz plkst. 17.00 — sklandraušu ekspozīcijas atklāšana un latviskās dzīvesziņas turētāju godināšana pils pagalmā.  No plkst. 17.00 līdz plkst. 18.00 ar interesi varēs klausīties Janīnas Kursītes — Pakules semināru Kurzemes tradīciju vērtības mūsdienu vidē, kas veltīta aizvadītās vasaras tradicionālās kultūras un mutvārdu vēstures ekspedīcijai Dundagas novadā.  Plkst. 18.30 veidosim Lielo sklandrausi pie parka estrādes. Plkst 20.00 estrādē lielkoncerts  Sklandrausis — saules rausis, kurā piedalīsies kori, deju kolektīvi, folkloras kopas, kokļu  ansambļi. Plkst. 22.00 parka estrādē balli spēlēs grupa Galaktika. Balles starpbrīdī vokālās mākslas vasaras  laboratorijas Izdziedi vasaru dalībnieki izpildīs latviešu popmūzikas dziedātājas un komponistes  Lolitas Vambūtes dziesmas. Apmeklētāji aicināti pieteikties iepriekš pa tālruni 29141121! Vietu skaits ierobežots!Ieeja uz koncertu 3 €, uz balli — 3 €, uz abiem pasākumiem kopā — 5 €. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dimanta bruņinieki(1)

Ogļu čupiņa vai Melnais dimants – no kuras puses skatās – pašlaik nopietni karsē cilvēku prātus. Interesanti, ka katram argumentam par koncertzāli pretī stāv tikpat intensīvs "pret".

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja