Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pārbaude Kuldīgā: Četrās no piecām tirgotavām nepilngadīgajiem pārdod alkoholu

Pagājušajā nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas apsekoja dažādas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām.

Kopumā tika pārbaudītas piecas tirdzniecības vietas, to skaitā tirdzniecības stendi Kuldīgas pilsētas svētku ietvaros, no kurām četros gadījumos konstatēti pārkāpumi, par ko Valsts policija ir uzsākusi administratīvās lietvedības. Šajās četrās tirdzniecības vietās nepilngadīgiem jauniešiem tika pārdoti alkoholiskie dzērieni – alus un sidrs.

Atgādinām, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

Tāpat arī vēlamies atkārtoti atgādināt, ka pārdevējiem un veikalu vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga. Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.

Top komentāri

Laikā, kad Kuldīgā atrastas
L
kontrabandas lieltirgotavas, dedzināti prokurora un uzņēmēju auto, kad darbojas slēpts un atklāts terors, tad uzmanības novēršanai var organizēt nelielus tejāterus legālās tirdzniecības vietās, skaidri zinot, ka alkoholu nepilngadīgiem var nopirkt dajebkur un dajebkas.
Kuldīga
K
Lūk, veselas brigādes ķer alus un stiprās limonādes dzērājus (kam gan tad to ražo?), bet mašīnu dedzinātājus un noziedzniekus nav kam ķert, jo policija apkaro alu un limonādi.
>:-)
&
Pavļika Morozova vārdā nosauktā, skautu - stukaču vienība. Starp citu alkohola tirdzniecības aizlieguma, viens no "argumentiem" bija tas, ka naktīs vījebki dzerot !!!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas