Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Alkohols

Tiks noteikts aizliegums jauniešiem glabāt alkoholu un tabakas izstrādājumus

Veselības ministrijas (VM) izstrādātais priekšlikums paredz likumā noteikt aizliegumu bērniem glabāt enerģijas dzērienus, augu smēķēšanas produktus, alkoholu un tabakas izstrādājumus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. VM pārstāve Anna Strapcāne Dienu informēja, ka, balstoties uz Valsts policijas (VP) un pašvaldību policijas apkopotajiem datiem, bieži vien pie nepilngadīgām personām tiek atrasti tabakas izstrādājumi, augu smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. "Pašvaldības policija nevar sodīt nepilngadīgas personas par šo produktu iegādāšanos, jo daudzos gadījumos nav iespējams konstatēt iegādāšanās faktu. Tāpat pašvaldības policija nepilngadīgas personas nevar arī sodīt par smēķēšanas noteikumu pārkāpumu, ja konkrētā brīdī personas šos izstrādājumus nelieto," skaidro Strapcāne.

Cer, ka alkoholu lietos mazāk

Veselības ministrija (VM) no nākamā gada iecerējusi sākt realizēt apjomīgu plānu alkohola patēriņa mazināšanai Latvijā. Tostarp iecerēts radikāli ierobežot alkoholisko dzērienu reklāmu. Kā jau bija gaidāms, nozares spēlētāji par šādiem plāniem sajūsmā nav. VM bez reklāmas ierobežojumiem iecerējusi arī virkni citu pasākumu alkohola patēriņa apmēru mazināšanai, kā arī veicamos darbus alkohola atkarības ārstēšanas un rehabilitācijas uzlabošanai.

VM rosina stingrāk ierobežot alkoholisko dzērienu reklāmu un pieejamību

Lai samazinātu alkoholisko dzērienu lietošanas izplatību un nodarīto kaitējumu sabiedrības veselībai, turpmākajos gados plānots noteikt jaunus ierobežojumus alkohola pieejamībai un reklāmai, vienlaikus uzlabojot alkohola atkarības ārstēšanas un rehabilitācijas pakalpojumus, portālu Diena.lv informē Veselības ministrijas (VM) preses sekretāre Anna Strapcāne.

Saeima jau rīt lems par akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajam alkoholam

Saeima jau rīt, 20. jūnijā, plāno lemt par akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajam alkoholam. Ierosināts to samazināt par 15%. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu vairākums trešdien piekrita likumprojektu par grozījumiem likumā par akcīzes nodokli iekļaut rītdienas parlamenta sēdes darba kārtībā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide