Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +7 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Alkohola tirdzniecība

Saeima lemj samazināt akcīzi stiprajam alkoholam

Saeima pirmdien galīgajā lasījumā apstiprināja grozījumus Akcīzes nodokļa likumā, par 15% samazinot akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam. Grozījumi būs spēkā no šī gada 1. augusta līdz 2020. gada 29. februārim. Par likumprojektu nobalsoja 51 deputāts, savukārt pret bija 31 deputāts.

Alkohols ieplūdīs internetā

No nākamā gada varētu būt atļauta alkohola tirdzniecība internetā. Pagaidām Latvija un Polija ir vienīgās Eiropas Savienības (ES) valstis, kurās alkoholisko dzērienu tirdzniecība internetā nav atļauta. Ekonomikas ministrija, kas izstrādājusi grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, izmaiņas pamato ar to, ka pašlaik Latvijas iedzīvotāji iegādājas alkoholiskos dzērienus internetā no citām valstīm, tādējādi radot zaudējumus valsts budžetā no neiekasētā akcīzes nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa. Savukārt ārsts narkologs Jānis Strazdiņš uzskata, ka šādas izmaiņas var palielināt alkohola pieejamību nepilngadīgām personām. Drīzāk būtu jādomā par plašākiem ierobežojumiem. Viņaprāt, tādā veidā tiek lobētas alkohola ražotāju un izplatītāju intereses.

Iedzīvotāji atbalsta ideju ļaut pašvaldībai slēgt veikalus – kafejnīcas

Rīgas domes Labklājības departamenta un Izglītības, kultūras un sporta departamenta iesniegtie priekšlikumi par alkohola tirdzniecības aizliegšanu no plkst. 19 līdz plkst. 10 un svētdienās, par kuriem informācija parādījās presē, izraisīja zināmu ažiotāžu, mudinot domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētāju Daini Turlo (GKR) trešdien nākt klajā ar paziņojumu, ka šī ideja esot izrauta no konteksta un netikšot apspriesta. Tomēr jautājums Par alkohola tirdzniecību Rīgas pilsētā komitejas darba kārtībā ceturtdien bija. Uzstājās dažādu institūciju pārstāvji, bet nebija nekāda lēmuma projekta. Tāds arī netika pieņemts, liekot uzdot jautājumu, ar kādu mērķi kopš pavasara bija strādājusi darba grupa un kādu pienesumu Rīgas nodokļu maksātājiem dod šāda domes komitejas sēde.

Rīgas dome nevienojas, kā ierobežot alkohola tirdzniecību

Rīgas domes deputāti ceturtdien Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā tā arī nepieņēma nekādu lēmumu par to, kādus jaunus pasākumus veikt, lai cīnītos ar alkohola tirdzniecību pilsētā. Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja skatīja jautājumu par alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanas iespējām Rīgā. Jautājums iniciēts, jo pašvaldība esot saņēmusi daudzu rīdzinieku sūdzības par mazo veikaliņu un kafejnīcu darbību pilsētas apkaimēs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide