Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Bez mērķdotācijas nespēj uzturēt un nolemj slēgt Tilžas internātskolu

Balvu novada pašvaldība nolēmusi slēgt Tilžas internātpamatskolu, atzīstot, ka bez valsts mērķdotācijas vairs nespēs to uzturēt. Pašvaldību internātskolu uzturēšanu valsts turpināja līdzfinansēt līdz 2018. gada 31. decembrim, bet no janvāra visus šos izdevumus sedz pašvaldības. Tilžas internātpamatskolas uzturēšanai valsts gadā atvēlēja 233 049 eiro. Savukārt Tilžas internātskolas pedagogu darba samaksu no valsts mērķdotācijas šogad segs tikai astoņiem mēnešiem, skaidroja pašvaldībā.

Lai darbs Tilžas internātpamatskolā līdz mācību gada beigām varētu turpināties, no pašvaldības budžeta piešķirti 127 190 eiro skolas uzturēšanai, tehniskā personāla atalgojumam un bērnu patversmes Ābeļzieds uzturēšanai. "Tomēr turpmāk pašvaldība nespēs uzturēt Tilžas internātpamatskolu, ņemot vērā, ka pārsimts metru attālumā Tilžā strādā arī vidusskola," secinājusi vietvara.

Pašvaldība sanāksmē jau informējusi skolu audzēkņu vecākus, skolotājus un citus interesentus par esošo situāciju un uzklausījusi viedokļus, ieteikumus par tālāku skolu nākotni.

Kā norāda pašvaldībā, domes priekšsēdētāja vietniece Anita Petrova arī izklāstījusi divus galvenos priekšlikumus turpmākai izglītības iestāžu darbībai Tilžā.

Viens no tiem paredz, ka Tilžā paliek viena izglītības iestāde - Tilžas vidusskola ar sešām programmām. Tā izvietotos divās ēkās - ar vienu internātu, vienu katlu māju, vienu virtuvi. Esošajā ēkā paliktu Tilžas vidusskola no 1.-12. klasei un virtuve, kura nodrošina ēdināšanu visiem izglītojamajiem. Savukārt Tilžas internātpamatskolas ēkas 1. stāvs tiktu sakārtots bērnudārza vajadzībām, tai skaitā ar ierīkotu ēdamtelpu un izbūvētu bērnu rotaļu un atpūtas laukumu, 2. stāvā tiktu iekārtots skolas internāts, mācību telpas un patversme Ābeļzieds, bet 3. stāvā - mācību telpas. Visiem izglītojamajiem būtu kopējs sporta laukums.

Arī otrais skolu optimizācijas priekšlikums paredz, ka Tilžā paliek viena izglītības iestāde - Tilžas vidusskola ar sešām programmām. Tomēr tā izvietotos trīs ēkās - ar vienu internātu, divām katlu mājām, divām virtuvēm. Esošajā ēkā paliktu Tilžas vidusskola no 1-12. klasei, virtuve, kura nodrošina ēdināšanu abām skolām. Tāpat esošajā ēkā paliktu Tilžas bērnudārzs, kas uzņemtu visus pirmsskolas vecuma bērnus. Savukārt Tilžas internātpamatskolas ēkas 1. stāvā tiktu iekārtots skolas internāts un patversme Ābeļzieds, ierīkota ēdināšanas telpa, bet skolas 2. un 3. stāvā - mācību telpas.

Vienlaikus aktuāls bijis jautājums par Tilžas vidusskolas posma pastāvēšanu. Šobrīd Tilžas vidusskolā mācās 112 bērni, bet tā celta 200 bērniem, savukārt internātpamatskolā mācās 67 bērni un arī šī ēka celta 200 bērniem. Pašvaldībā atzina, ka internātskolas bērnu vecāki lems un vēlēsies, lai bērni turpina mācības Tilžā un būs pietiekams bērnu skaits vidusskolā, skola turpinās darbu vidusskolas statusā. Vienlaikus pašvaldībai arī jānodrošina valstī noteiktie izvēļu "grozi", kas paredz skolām nodrošināt iespēju mācīties atsevišķas jomas un priekšmetus padziļināti, atzīmēja pašvaldībā.

Komunikācija ar skolēnu vecākiem, kā arī skolu darbiniekiem turpināsies, jo šis vēl ir tikai sākums, sola vietvarā.

Top komentāri

Kas notiks ar tiem bērniem?
K
Katrai pašvaldībai par saviem bērniem ir jāmaksā, bet no šādiem maksājumiem nevar dabūt otkatu...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas