Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izglītības sistēma

Pārāk daudz "varbūt" par mācību gadu

Jau tagad jābūt rīcības modeļiem par attālinātu vai klātienes darbu jaunajā mācību gadā – intervijā Romānam Meļņikam akcentē Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis.

Gaidot skolēnus atkal skolas solā

Šobrīd plānots, ka mācības skolās septembrī varētu atsākties klātienē. Gaidāmajā mācību gadā skolās pakāpeniski sāks ieviest arī kompetenču pieeju mācību saturā. Nozares ministre Ilga Šuplinska (JKP) norāda, ka Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) kopā ar Valsts izglītības satura centru šovasar būs daudz darāmā, domājot, kā jaunajā mācību saturā iepludināt arī tehnoloģiju lietojumu.

Šuplinska gatava diskutēt par minimālo skolēnu skaitu skolās

Izglītības likumā tiks noteikts minimālais skolēnu skaits vidusskolas un pamatskolas posmā, bet diskusijas par šīm prasībā skaitliskā izteiksmē vēl turpināsies, aģentūrai LETA pēc dalības jaunatnes politikai veltītā pasākumā apgalvoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Studijas notiks darba vidē

Viengadīgā pedagoģijas studiju programma pamatā balstīsies uz darba vidē orientētām studijām, Dienai norāda Liepājas Universitātes (LIEPU) Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes dekāne Linda Pavītola. "Programma ļaus jaunajiem speciālistiem jau studiju laikā iepazīt darba specifiku un vērst uzmanību uz nozares aktualitātēm," skaidro Pavītola un piebilst, ka, ņemot vērā, ka darba tirgū arvien vairāk tiek pieprasītas tieši praktiskās iemaņas, nevis teorētiskās zināšanas, "praksē balstītas mācības ir izvirzītas kā viena no prioritātēm valstī". Pavītolas skatījumā jaunā pieeja topošo pedagogu sagatavošanā sekmēs jauno speciālistu pārkvalifikāciju atbilstoši darba tirgus vajadzībām un prasībām, kā arī kompensēs skolotāju trūkumu izglītības iestādēs dažādās pakāpēs.

Jaunā izglītības pieeja pieprasa lielāku brīvību

Visā Latvijā pirmdien pedagogi, bērni un viņu vecāki sapucēti, vairāk vai mazāk atpūtušies un ar nelielu satraukuma devu svin Zinību dienu. Šis oficiāli būs pēdējais mācību gads, kad skolās zināšanas apgūs vēl pēc vecajām metodēm. No nākamā mācību gada pakāpeniski sāksies jauns posms vispārējā izglītībā.

Kaimiņiem efektīvāka pārvaldība

Maijā un jūnijā notikušās Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanas un to balsojumu pavadīja skandāli un aizdomas par negodīgu cīņu par rektora krēslu. Par līdzšinējā LU rektora Indriķa Muižnieka apstiprināšanu amatā Ministru kabinets (MK) varētu lemt otrdienas sēdē. Ja MK neapstiprinās Muižnieku amatā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rektora vietas izpildītāja amatam plāno virzīt augstskolas profesoru Juri Borzovu. Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) skatījumā pēdējā laika notikumi saistībā ar LU rektora vēlēšanām pierāda nepieciešamību pēc būtiskām izmaiņām augstākās izglītības iestāžu pārvaldē. Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aģentūrai LETA norādījis, ka "publiski uzmanība tiek veltīta viena rektora apstiprināšanai amatā, lai gan lielākais izaicinājums ir nodrošināt, lai augstākā izglītība kalpotu studentiem un valstij kopumā". Esot jādomā, kā uzlabot augstskolu sistēmu, sākot ar pārvaldes modeli un beidzot ar finansējuma un mācībspēku piesaisti.

Ziņojums: Pērn nedaudz samazinājies izglītības iestādēs nereģistrēto bērnu skaits

Pērn Latvijā nedaudz samazinājies obligātajā izglītības vecumā esošo, bet izglītības iestādēs nereģistrēto bērnu skaits, liecina valdībā apstiprinātais Labklājības ministrijas (LM) ziņojums Par bērnu stāvokli Latvijā 2018.gadā, apkopojot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bērnu tiesību komitejas izteikto rekomendāciju izpildi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide