Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Izglītības sistēma

Jauno mācību saturu uzlabos

Februārī ir noslēgusies jaunā mācību satura sabiedriskā apspriešana, un tagad mēneša laikā eksperti plāno pilnveidot jaunā izglītības standarta vadlīnijas un aprīlī valdībai nodot vērtēšanai pamatizglītības standartu. Savukārt līdz augustam tiks pabeigts vispārējās vidējās izglītības standarts.

Iestājas par skolēnu slodzes optimizēšanu

Portālā Manabalss.lv noris parakstu vākšana iniciatīvai, kas rosina ieviest vienas dienas pārtraukumu starp pārbaudes darbiem. Iniciatīvas iesniedzējs Ņikita Kovaļovs uzskata, ka, ja iniciatīva tiks pieņemta un šī norma tiks ieviesta dzīvē, tad "visiem skolēniem būs iespēja uzrakstīt katru no eksāmeniem uz visiem 100%". Izglītības jomā strādājošie par šīs iniciatīvas lietderību gan nav tik pārliecināti.

Atsākas mācības renovētajā Pastariņa sākumskolā

Cēsu Pastariņa sākumskolas skolēniem un skolotājiem jaunais semestris sākas ar svētkiem - no 8.janvāra skolas kolektīvs atgriežas renovētajās skolas telpās Raunas ielā, portāls Diena.lv uzzināja Cēsu novada domē.

Vecāki rindā vēl pirms saullēkta

Šoreiz bez ugunskuriem nakts vidū, taču joprojām, sākoties bērnu uzņemšanai pirmajā klasē, vecāki, lai tiktu pirmie, ir gatavi stāvēt aukstumā pie skolas durvīm. Gadu gaitā sistēma mainīta, un pirmklasniekus var pieteikt arī elektroniski, taču daudzi tehnoloģijām nav gatavi uzticēties un labāk to dara klātienē. Tas gan nebūt nenodrošina, ka bērns tiks vēlamajā programmā vai pie konkrēta skolotāja.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide