Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

Izglītības sistēma

Iespējas un jau nokavētais

Sēlijā 2009. gadā slēdza sešas pamatskolas – Zalves (Neretas novads), Dvietes (Ilūkstes novads), Sēlpils (Salas novads), Vīgantes (Staburaga pagasts, Jaunjelgavas novads), Elkšņu (Viesītes novads) un Mežzemes (Kalna pagasts, Jēkabpils novads). Skolu slēgšanas iemesli atkārtojas – mazs skolēnu skaits, tā brīža lēmumi izglītības jomā un ekonomikas krīze.

Ar skolas zināšanām dzīvē

Kamēr vēl nav zināms, kad tiks izveidota nākamā valdība, šā brīža Ministru kabinets paspējis apstiprināt jauno pamatizglītības standartu, kura ieviešana skolās no 2020. gada paredz ievērojamas reformas izglītības sistēmā. Tas prasījis vairāk nekā divus gadus, un pamatizglītības izstrādātāji uzsver – šis ir kompromisa variants, kas panākts plašu diskusiju rezultātā. Vairāki izaicinājumi vēl gaidāmi.

Fizikas un matemātikas skolotājs: Pedagogs mūsdienās ir multitaskers

Laikā, kad Aleksandrs Vorobjovs strādāja par žurnālistu, viņam nebija pat domu par pedagoga profesiju. Šodien viņš ir Mārupes vidusskolas fizikas un matemātikas skolotājs, kā arī audzinātājs 10. A klasei. Pavadījis pedagoga darbā jau desmit gadus, Aleksandrs saka, ka lēmums kļūt par skolotāju ir labākais, kas ar viņu noticis. Pedagoģiju viņš sauc par savu aicinājumu, un skaidro, ka izplatītais viedoklis par to, ka skolotāji saņem maz, daļā gadījumu ir tikai mīts.

Nauda tagad, kvalitāte vēlāk

Rit jau otrā septembra nedēļa, bet pedagogi joprojām nezina, kādu atalgojumu šogad saņems. Lai to palielinātu, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pretī prasa augstāku kvalitāti, un domstarpību dēļ šis jautājums iesprūdis valdības gaiteņos. Rīt gan varētu būt lielāka konkrētība, jo, panākot kompromisu par kritērijiem vidusskolām, pozitīvs lēmums būs arī par algām.

Valsts aizsardzības mācību izmēģinās 14 skolās

"Četrpadsmit Latvijas skolās tiks uzsākts valsts aizsardzības mācības pilotprojekts, kura mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā," portālu Diena.lv informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļas vecākā referente Aiva Kokoriša.

Skola bez rāmjiem ar bērnu centrā

Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais savos 27 gados ir jaunākais šāda amata ieņēmējs Latvijā. Viņš sarunā ar žurnālisti Annu Strapcāni stāsta par mūsdienu prasībām atbilstošu skolu un Latvijas iespējām attīstīt savu jaunuzņēmumu veiksmes stāstu.

Pirms jaunā mācību gada jāmeklē cita skola

Vairākiem skolēniem pēdējā brīdī ir jāmeklē cita izglītības iestāde, jo vien divas nedēļas pirms jaunā mācību gada Saulkrastu novada dome lēma Saulkrastu vidusskolā neatvērt 10. klasi. Vecāki pārmet īstermiņa domāšanu un pašvaldības nevēlēšanos sakārtot skolu tīklu. Saulkrastu vidusskolas mājaslapā aizvien gozējas jūlija beigās ievietota ziņa, ka 10. klase šogad tiks atvērta un skola gaida pieteikumus. Par to pārliecināti bija arī deviņu skolēnu vecāki, līdz brīdim, kad 17. augustā ārkārtas sēdē Saulkrastu dome lēma citādāk. Skolēnu skaits nav pietiekams, lai klasi varētu atvērt, tāpēc šie bērni, ja vēlēsies, varēs mācīties sešus kilometrus attālajā Zvejniekciema vidusskolā.

Latvijā par vienu valsts ģimnāziju vairāk

Valdība otrdien piekrita Jelgavas Spīdolas ģimnāzijai piešķirt valsts ģimnāzijas statusu. Kā norādīja Izglītības un zinātnes ministrijā, valsts ģimnāzijas nodrošina izglītojamajiem vislabākās vispārējās izglītības ieguves iespējas. Vienlaikus valsts ģimnāziju tīkls, tai skaitā republikas nozīmes pilsētās, ir nepietiekoši attīstīts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide