Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Skolu reforma

Skolotāju algas pašvaldību lēmumu tīklos

Pāris turpmākos gados pedagogi uz lielāku atalgojumu var cerēt vien tad, ja viņu pašvaldība ir cītīgi strādājusi pie skolu tīkla sakārtošanas vai izpilda konkrētas prasības attiecībā pret skolēnu un skolotāju skaitu. Lai celtu algu visiem, naudas neesot, tāpēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieskatā godīgākais variants ir apbalvot tos, kas sistēmā radījuši lielāko ietaupījumu. Ministrijas ieceri bija plānots izskatīt šodien valdībā, taču, ņemot vērā, ka vairākām organizācijām nav bijusi iespēja ar ziņojumu laikus iepazīties, jautājums par nedēļu atlikts.

Reorganizācija vai likvidācija šogad skars 59 izglītības iestādes

Domājot par skolu tīkla sakārtošanu, pašvaldības pieņēmušas lēmumus par 59 izglītības iestāžu reorganizāciju vai likvidāciju, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija par saskaņotajiem pašvaldību lēmumiem dibināt, reorganizēt vai likvidēt izglītības iestādes 2018. gadā.

Pašvaldības steidz pieņemt lēmumus par pārmaiņām savās skolās līdz ar septembri

Šis ir pēdējais mēnesis, lai pašvaldības pieņemtu lēmumus par skolu tīkla izmaiņām, kas spēkā būs jau septembrī. Vairākas arī to steidz darīt, jo nelielais skolēnu skaits tomēr spiež pieņemt arī nepopulārus lēmumus. Šogad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apstiprinājusi septiņus vietvaru lēmumus, bet vēl saskaņošanā šobrīd ir deviņu pašvaldību plānotās izmaiņas. Septembrī pārmaiņas būs arī 17 izglītības iestāžu darbībā, kur lēmumi jau pieņemti iepriekšējo divu gadu laikā.

Irlavas vidusskolu pārveidos par pamatskolu

Irlavas vidusskola, kuru pētījumā Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā ieteikts pārveidot par sākumskolu, ar 31.augustu tiks reorganizēta par pamatskolu, lēmuši Tukuma novada domes deputāti.

Priekules novadā slēgs Gramzdas pamatskolu

Priekules novada domes sēdē ceturtdien nolemts līdz 31.jūlijam slēgt Gramzdas pamatskolu, līdz ar to mainot iepriekšējos plānus reorganizēt to par sākumskolu, aģentūru LETA informēja Priekules novada pašvaldības izglītības vadītāja Agrita Purviņa.

Šadurskis: Kremlis ir ieinteresēts, lai jaunieši Latvijā nezinātu valsts valodu

Kremlis ir ieinteresēts, lai Latvijā paliktu iespējami vairāk krieviski runājošu jauniešu, kuri neprot valsts valodu, jo tad viņi dzīvotu Krievijas informācijas telpā un būtu vieglāk manipulējami ar Kremļa propagandu, šorīt LNT raidījumam 900 sekundes pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība). Pēc viņa teiktā, valoda ir nāciju vienojošais elements, un "tikai saliedēta nācija var sekmīgi attīstīties", tāpēc Latvijas interesēs ir panākt, lai šajā valstī dzīvojošie prot latviešu valodu.

Pētnieki iesaka Daugavpils apkaimē vidusskolu skaitu samazināt uz pusi

Daugavpils ietekmes areālā esošo 12 vidusskolu vietā pētījuma Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā autori ieteikuši attīstīt valsts ģimnāziju un vēl piecas vidusskolas. Pat vidusskolēnu skaitam potenciāli pieaugot uz reorganizējamo apkaimes vidusskolu rēķina līdz 1619, kopā ar jaunpienācējiem no reorganizējamajām Salienas, Zemgales, Sventes, Ilūkstes, Vaboles un Špoģu vidusskolām, šis skaits ir nepietiekams esošo vidusskolu skaita uzturēšanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide