Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Skolu reforma

Sakārtot nenozīmē likvidēt

Mēģinājums sakārtot skolu tīklu norit jau vairākus gadus. Tas tika sākts 2016. gadā toreizējā izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (JV) vadībā. Tika izstrādāta arī vispārējās izglītības iestāžu tīkla ģeotelpiskās plānošanas platforma Skolu karte, kura bija plānota kā vizualizācija pētījumam par optimālu skolu tīklu. Pašreizējā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) vēlāk gan kritizēja šī rīka kvalitāti un arī plānotā skolu tīkla optimizācijas redzējumu kopumā.

Balvu novadā reformēs vairākas izglītības iestādes

Ceturtdien, 25.aprīlī, Balvu novada domes deputāti lems par izmaiņām vairāku izglītības iestāžu darbā, liecina domes sēdes darba kārtībā. Deputātiem būs jāpieņem lēmums par izglītības iestāžu tīkla reorganizēšanu Tilžas pagastā, jo pašvaldība lēmusi slēgt Tilžas internātpamatskolu.

Pārāk aizraujamies ar skolu elitārismu

Par saikni starp skolotāju algām un skolu reformu, kā arī par lielo un mazo skolu nozīmi Latvijā ar Rīgas Juglas vidusskolas direktori Aiju Melli sarunājas Romāns Meļņiks.

Streika kārts aizvien galdā

Šorīt pie Saeimas pulcējušies aptuveni 2000 izglītības darbinieku, vienojoties prasībā par iepriekš apstiprinātā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika pildīšanu tam paredzētajos termiņos. Jau neilgi pēc piketa sākuma bija sapulcējies liels skaits - aptuveni tūkstotis - pedagogu, novēroja Diena, bet pēc pārdesmit minūtēm piketētāju skaits bija dubultojies. Pēc pedagogu pārstāvju tikšanās ar valdības amatpersonām tapa zināms, ka aizvien nav izslēgts arī streika scenārijs.

Kariņš atzīst: Šobrīd mēs naudu izlietojam neefektīvi

Dienā, kad pie Saeimas ēkas vairāki tūkstoši pedagogu sapulcējušies piketā, pieprasot pildīt iepriekšējās valdības solīto un palielināt darba samaksu, premjers Krišjānis Kariņš (JV) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma uzsvēra, ka izglītībai atvēlētās naudas daudzums nevis vienkārši mehāniski jāpalielina, bet jāoptimizē finansējuma izlietojums, jo pašlaik tas ir neefektīvs. Kariņš arī aicinājis arodbiedrību nevis iet uz konfrontāciju, bet sadarboties: "Ļoti vienkārši - ja grib dejot, abiem ir jāgrib dejot, citādi nekas nesanāks. Es aizvien aicinu arodbiedrību nākt talkā, palīdzēt mūsu izglītības ministrei mainīt un uzlabot sistēmu."

Sāpīgā Jelgavas skolu reorganizācija

Neskatoties uz skolēnu vecāku iebldumiem, Jelgavas pilsētas dome februāra pēdējā dienā diezgan lielā vienprātībā nolēma, ka Jelgavas 2. pamatskolu pievienos Jelgavas 5. vidusskolai un Jelgavas 6. vidusskolai. Jelgavas 2. pamatskolas skolēnu vecāki iepriekš nenoliedza, ka pārmaiņas pilsētas skolu tīklā ir vajadzīgas, tomēr pauda neizpratni par to, ka tas notiks tieši uz Jelgavas 2. pamatskolas rēķina – skolas ar vairāk nekā 600 skolēniem un senām tradīcijām. Iecerēto skolu tīkla sakārtošanu pilsētā, kas ietver ne tikai jau minētās skolas, atzinīgi novērtējusi izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Šogad likvidēs vismaz piecas izglītības iestādes

Šogad reorganizācija skars vismaz 15 izglītības iestādes, savukārt piecas skolas tiks likvidētas, tomēr lēmumus par skolu tīkla sakārtošanu plānots pieņemt vēl vairākās pašvaldībās, tostarp Rīgā, tāpēc kopējais reorganizējamo un likvidējamo izglītības iestāžu skaits, visticamāk, pieaugs, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija par reorganizētajām, slēgtajām un dibinātājām izglītības iestādēm 2019.gadā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide