Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Liepājā novērsta nelegāla līdaku zveja nārsta laikā

Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes (VVD) inspektori naktī uz piektdienu, 2020. gada 6. martu, no Valsts policijas (VP) saņēma informāciju, ka Liepājā, netālu no Pērkones kanāla, aizturētas un pārbaudītas divas iepriekš par maluzvejniecības pārkāpumiem sodītas personas. Pastāvēja aizdomas, ka šīs personas, iespējams, ieguvušas nelikumīgu lomu, portālu Diena.lv informē Valsts Vides dienestā.

VVD inspektori, operatīvi reaģējot uz sniegto informāciju, veica tuvumā esošā ūdens objekta apskati un konstatēja, ka Pērkones kanāla malā atrodas divvietīga gumijas piepūšamā laiva. Netālu no tās nomesti divi polietilēna maisi ar zivīm. Maisos atradās: divas līdakas 49 cm un 85 cm, viens līnis 30 cm, raudas ar kopējo svaru 8,84 kg, asari 0,22 kg un plaudis 0,28 kg.

No aizturēto personu sniegtās liecības noskaidrots, ka zivis iegūtas nelegāli, personām veicot zveju ar nelegāliem zvejas rīkiem. Tā kā zvejas rīki netika konstatēti ne krastā, ne laivā, VVD inspektori veica to meklēšanu Pērkones kanālā. Viena no aizturētajām personām piekrita parādīt zvejas rīku aptuveno atrašanās vietu, kā rezultātā VVD inspektors atrada un izcēla no Pērkones kanāla vienu zivju tīklu un vienu reņģu tīklu. Tie bija sasieti kopā un to kopējais garums sastādīja 71 m. Tīklos esošās zivis tika atbrīvotas un atlaistas atpakaļ kanālā.

Abas aizturētās personas nogādātas VVD, kur sniedza rakstiskus paskaidrojumus. Par konstatēto nelikumīgo zveju abām personām tika sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli. Personas savu vainu atzina.

VVD atgādina, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūru un Rīgas līci, kā arī noteiktos kanālos un caurtecēs Daugavas upju, Gaujas upju, Lielupes upju un Ventas upju baseinu apgabalos.

Savukārt no 1. marta līdz 15. jūnijam aizliegts zvejot jebkādas zivis visās ūdenstilpēs ar zivju tīkliem. Tāpat arī noteikts, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim aizliegts iegūt līdakas. Zaudējuma atlīdzība par vienu lieguma laikā lomā paturētu līdaku ir 145 EUR.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas