Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Par 12% augs maksa par atkritumu izvešanu Jēkabpilī

No sestdienas Jēkabpilī par gandrīz 12% augs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, liecina pašvaldības SIA Jēkabpils pakalpojumi sniegtā informācija.

Jaunais tarifs par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas būs 21,33 eiro par vienu kubikmetru 19,06 eiro vietā.

Uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Kūlīte aģentūrai LETA skaidroja, ka iepriekš ilgstoši nebija mainījusies sadzīves atkritumu apsaimniekotāja Jēkabpils pakalpojumi tarifu veidojošā atkritumu apsaimniekošanas daļa.

Veidojot jaunu finanšu piedāvājumu sadzīves atkritumu apsaimniekošanai Jēkabpilī, veikts pārrēķins, un pieaugums, galvenokārt, skaidrojams ar degvielas cenu kāpumu, algu pieaugumu. 

Uzņēmumā apgalvo, ka izmaksas par sadzīves atkritumu izvešanu ikviens iedzīvotājs var samazināt, aktīvi iesaistoties atkritumu šķirošanā. Vislielāko apjomu sadzīves atkritumu konteinerā veido tieši tie atkritumi, kurus ir iespējams atšķirot un bez maksas nodot pārstrādei. 

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par nešķiroto sadzīves atkritumu izvešanu, Jēkabpils pakalpojumi piedāvā dažādas iespējas atkritumu šķirošanai, kā arī ik gadu investē publiskās infrastruktūras paplašināšanā, padarot to sabiedrībai vēl pieejamāku un ērtāku. Jēkabpilī pieejami 107 šķirošanas punkti, tajā skaitā šķirošanas laukums Zemgales ielā 24/1, kur bez maksas tiek pieņemts stikls, plastmasa, papīrs, neizjauktas elektropreces un citi atkritumi. 

Līdz 2021.gadam tiek solīts jēkabpiliešiem nodrošināt arī iespēju šķirot bioloģiskos atkritumus.

Jēkabpils pakalpojumi ir pilsētas pašvaldības uzņēmums. Tā apgrozījums 2018.gadā sasniedzis 2,252 miljonus eiro, bet peļņa 152 698 eiro, liecina Firmas.lv dati.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Magoņa lietas materiāli demonstrē Juraša metodes(18)

Turpinoties bijušā a/s Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā Limbažos, atklājas aizvien jauni fakti par to...

Atdzīvina mūžīgo likumu(1)

Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Tas iesniegts Saeimā jau 2013. gadā, nodots no viena sasaukuma uz nākamo, taču pieņemts joprojām nav. Realitātē ideja tiek muļļāta ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas