Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Atkritumu apsaimniekošana

Ierēdņiem uzdod izvērtēt līguma laušanas iespējas ar Tīrīgu

Lai gan patlaban Rīgas domes vadība līgumu lauzt ar AS Tīrīga neplāno, Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam deputāti šovakar uzdeva izvērtēt līguma laušanas juridiskās iespējas un finansiālās sekas, noskaidroja aģentūra LETA.

Rīgu varētu dalīt četrās zonās

Plānots, ka jaunais iepirkums par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā varētu tikt izsludināts 18. oktobrī, pēc tikšanās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem žurnālistiem pastāstīja Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR). Jaunā iepirkuma ietvaros paredzēts, ka atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums tiks nodrošināts nākamajiem septiņiem gadiem. Burovs skaidroja, ka sākotnēji atkritumu apsaimniekošanu plānots sadalīt trīs zonās, taču pēc tikšanās pieņemts lēmums teritoriju dalīt četrās zonās. "Sadalījums varētu būt, piemēram, pa Brīvības ielu – labā un kreisā puse, bet Pārdaugavā tāds pats sadalījums, tikai pa Kārļa Ulmaņa gatvi," sprieda Rīgas mērs.

Saglabā pagaidu aizliegumu Tīrīgai izvest rīdzinieku atkritumus

Administratīvā apgabaltiesa šodien nolēma noraidīt Rīgas pilsētas pašvaldības pieteikumu, kurā lūgts atcelt Konkurences padomes (KP) lēmumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu Rīgas atkritumu apsaimniekošanas tirgū, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Ārkārtas stāvoklis saglabājas

Pēc ilgām un karstām debatēm ceturtdien Saeima atbalstīja Ministru kabineta (MK) lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā. Par MK lēmumu nobalsoja 59 deputāti, viens deputāts atturējās, bet 24 balsoja pret. Debatēs vairāki deputāti no KPV LV frakcijas un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) frakcijas pauda neapmierinātību, ka MK un Saeimai kārtējo reizi ir "jāsavāc atkritumi, kurus radījusi Rīgas dome". Abu frakciju deputāti norādīja, ka plāno balsot pret, un aicināja arī pārējos deputātus neatbalstīt ārkārtas stāvokļa izsludināšanu Rīgā.

Burovs: Atkritumu izvešana tika organizēta labi

Rīgas mērs šorīt intervijā LNT raidījumā 900 sekundes pauda uzskatu, ka atkritumu apsaimniekošanas situācija Rīgā tiek kontrolēta. Viņš atzina, ka pārsvarā visi klienti vakar tika apkalpoti, vien ap 10% atkritumu konteineru netika iztukšoti. "Es uzskatu, ka atkritumu izvešana tika organizēta labi. Galvenais, kas rīdziniekiem jāatceras - turpmākajos trīs mēnešos atkritumu izvešana notiks bez izmaiņām, par vecajām cenām un bez līgumu pārslēgšanas," situāciju skaidroja Burovs.

Clean R īpašnieks neatsakās no Šķēles padomiem

Rīgas domes iecerētā atkritumu monopola dalībnieka atkritumu operatora Clean R īpašnieks Guntars Kokorevičs reizēm tiekas un uzklausa ekspremjeru Andri Šķēli, taču biznesa attiecību abu starpā nav, to intervijā LTV raidījumam de facto uzsver Kokorevičs.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide, aģentūrai LETA pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide