Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Zemgalē un Latgalē sākas kampaņa Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne

Lai informētu par Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām lauku apvidos un vienlaikus paplašinātu iedzīvotāju zināšanas par pieejamā ES atbalsta instrumentiem, Eiropas Komisija Zemgales un Latgales novados uzsāk informatīvu kampaņu Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne. Latvija ir pirmā no septiņām ES dalībvalstīm, kurās īsteno šādu kampaņu, un tās pirmā pieturvieta būs Rēzeknes pilsētas svētkos 3. augustā.

"Lauki ir būtiska Eiropas asinsrites daļa. Klimata pārmaiņu laikā, globalizācijas laikā, digitālās ēras uzplaukuma laikā, kad arvien svarīgāka kļūst kvalitatīva pārtika, kad meklējam patvērumu no ikdienas stresa ārpus pilsētām, kad vēlamies atgriezties pie savām saknēm un vērtībām, vienlaikus paliekot globālajā apritē, – būtiskas kļūst iespējas, kādas ir pieejamas laukos. Ar ES finansējumu var attīstīt savu uzņēmējdarbību, apgūt jaunas prasmes, uzsākt dažāda veida projektus, kas rada jaunas darbavietas, palīdz vietējai kopienai uzlabot dzīves kvalitāti un attīstīties vai mazina sociālās plaisas. Mums ir svarīgi, ka iedzīvotāji zina, kādas ir ES sniegtā atbalsta iespējas, un tās izmanto,” saka Andris Kužnieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs.

Eiropas telts Rēzeknē atradīsies Atbrīvošanas alejā 93 un būs atvērta ikvienam svētku apmeklētājam jau no plkst. 11.00. Tajā varēs piedalīties interaktīvās aktivitātēs, iepazīt vietējo uzņēmēju veiksmes un pieredzes stāstus, kā arī uzzināt par ES sniegtā atbalsta iespējām novadā, iniciatīvām mazo un vidējo uzņēmumu un lauksaimniecības atbalstam un iepazīt ES finansētās izglītības un apmācību programmas jauniešiem.

Rēzeknē, lai runātu par reģionālo attīstību un ES naudu nākamajiem gadiem, viesosies Normunds Popens, Eiropas Komisijas Reģionālās un pilsētu politikas ģenerāldirektorāta vadītāja vietnieks. Visas dienas garumā mazie un lielie svētku viesi varēs piedalīties aizraujošā viktorīnā par Eiropas lietām, iepazīt virtuālās realitātes pasauli un fotografēties, saglabājot svētku sajūtas mirkļus nākotnei.

Pasākuma kulminācija sagaidāma plkst. 13.00, kad pazīstamais šefpavārs Raimonds Zommers kopā ar Jauniešu garantijas programmas topošajiem pavāriem no vietējām skolām pasniegs ēdiena gatavošanas meistarklasi.  Īpaši šim notikumam radīta recepte, izmantojot vietējo ražotus produktus, un šefpavārs un jaunie pavāri ar pagatavoto maltīti cienās ikvienu gardēdi.

Visas dienas garumā būs iespējams tikties ar Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē un Eiropas Komisijas darbiniekiem, dažādu nozaru speciālistiem un ekspertiem, kas atbildēs iedzīvotāju jautājumiem. 

Augustā kampaņas Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne pasākumi notiks: 

  • 3. augustā Rēzeknes pilsētas svētkos;
  • 10. augustā Ludzas pilsētas svētkos;
  • 17. augustā Preiļu pilsētas svētkos;
  • 31. augustā Jelgavā Vispārējos Piena, Maizes un Medus svētkos.

Top komentāri

Endzelīns
E
Latvijā nav reģioni, bet gan novadi. "Mazs bij tēva novadiņis, bet diženi turējās".
Interesanti
I
kad būs kampaņa Mana Tēvzeme Latvija, Mana Ģimene, Manas Latviešu Saknes un Tradīcijas, Esmu Latvietis?
Arturs Priedītis
A
Citāts: "Pasākuma kulminācija sagaidāma plkst. 13.00, kad pazīstamais šefpavārs Raimonds Zommers kopā ar Jauniešu garantijas programmas topošajiem pavāriem no vietējām skolām pasniegs ēdiena gatavošanas meistarklasi. Īpaši šim notikumam radīta recepte, izmantojot vietējo ražotus produktus, un šefpavārs un jaunie pavāri ar pagatavoto maltīti cienās ikvienu gardēdi." Vai tas ir domāts nopietni jeb tā ir ''Eiropas" sarkastiska parodēšana? Neapšaubāmi, kādam "Eiropas" labumi asociējas un pielec tikai caur vēderu!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas