Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dūklavs: Latvijā pieaug meža platība un tajā uzkrātie koksnes resursi

Latvijā pieaug mežu platības un tajās uzkrātie koksnes resursi, vairojot meža pozitīvo ietekmi uz valsts tautsaimniecību, ceturtdien pauda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) pirms Zemkopības ministrijas (ZM) piektdien plānotās diskusijas par meža nozares aktuālajiem jautājumiem.

ZM aģentūru LETA informēja, ka piektdien, 13. jūlijā, plkst. 13 Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta kultūras namā notiks ZM organizētā diskusija par meža nozares aktuālajiem jautājumiem. Diskusijas laikā plānots runāt par Lauku attīstības programmas ieguldījumu meža produktivitātes palielināšanā, par dabas katastrofas sekām mežsaimniecībā, kā arī par meža nozares attīstības perspektīvu un devumu valsts tautsaimniecībai nākotnē.

"Meža platība un tajā uzkrātie koksnes resursi pieaug, vairojot meža pozitīvo ietekmi uz valsts tautsaimniecību. Meža nozare ir Latvijas tautsaimniecības stabilitātes garants. Taču nozares attīstībai ir nepieciešama visu iesaistīto pušu saskaņota rīcība, tāpēc arī aicinām meža nozares pārstāvjus uz šādu tikšanos," pirms diskusijas uzsvēra Dūklavs.

ZM informēja, ka diskusijā piedalīsies pārstāvji no Valsts meža dienesta (VMD), AS Latvijas valsts meži, Valsts mežzinātnes institūta Silava, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes, Latvijas Meža īpašnieku biedrības, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, Pārtikas un veterinārā dienesta un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra.

Darba vizītes laikā zemkopības ministrs Rēzeknes novada Čornajas un Gaigalavas pagastā apmeklēs arī jaunaudzes, aplūkos pagājušā gada plūdu sekas mežaudzēs, kā arī dzīvnieku postījumus.

ZM atgādināja, ka pērnā gada lietavas un šās vasaras sausums jaunaudzēm ir nodarījis ievērojamus postījumus, un cietuši ir ne tikai šāgada pavasara stādījumi, bet arī pirms desmit un vairāk gadiem stādītas jaunaudzes. Latgales pusē jaunaudzes ir bojātas tieši lietavu ietekmē. Pēdējos pāris gados stādīto kociņu bojāeju radījis garais šā gada pavasara un vasaras sausuma periods.

Top komentāri

Urbans
U
Ir cilvēki, kuri prot melot, ka ausis nekust. Dūklavs iespējams ir viens no viņiem.
Reksis
R
Meli!!! Pēc starptautiskā pasaules mežu monitoringa datiem pēdējoes piecos gados Latvijā attiecība ir 4:1, t.i. 4 hektārus izcērt un tikai 1 hektāru no jauna iestāda. Melot Dūklav arī vajag mācēt...interneta laikmetā....
solon
s
Mežu platības (gluži tāpat kā cilvēku rocība) Latvijā pieaug uz papīra - vajag tikai izmainīt ministru kabineta noteikumos jēdzienu kas tad skaitās "mežs" un viss ir kārtībā! Objektivitātei vajadzētu salīdzināt meža daudzumu pēc piemēram 1939 gada normām un tad jau redzētu kā tur ir ar "pieaugumu". Urā biedri! Valda Dombrovska, uz papīra, ieviestais "veiksmes" stāsts turpina savu uzvaras gājienu!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas