Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Latvijas ĀM amatpersona: Sankcijas pret Krieviju ir jāturpina

Sankcijas pret Krieviju ir jāturpina un šajā jautājumā ir svarīga cieša koordinācija starp ES un ASV, Ārlietu ministriju politisko direktoru sanāksmē atzinis Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Jānis Mažeiks.

5.jūnijā un 6.jūnijā Islandē notika Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV Ārlietu ministriju politisko direktoru sanāksme, lai pārrunātu tādus jautājumus kā Arktika, Ķīnas pieaugošā loma, aktualitātes Tuvajos Austrumos, attiecības ar Krieviju un konflikts Ukrainā, kā arī transatlantiskā drošība, aģentūru LETA informēja Latvijas ĀM.

Latviju sanāksmē pārstāvēja Mažeiks.

Diskutējot par Krievijas agresiju Ukrainā, Mažeiks norādīja, ka sankcijas pret Krieviju ir jāturpina un šajā jautājumā ir svarīga cieša koordinācija starp ES un ASV. Ukrainas jaunievēlētais prezidents ir signalizējis, ka turpinās iesāktās reformas un Ukrainas eiroatlantisko integrāciju. Patlaban īpaši svarīgs ir starptautiskās sabiedrības atbalsts.

Pievēršoties transatlantiskās drošības jautājumiem, Mažeiks norādīja, ka cieša transatlantiskā saite starp sabiedrotajiem un partneriem ir efektīvākais veids, kā aizstāvēt pašreizējo noteikumos balstīto starptautisko kārtību. Tika uzsvērta ES un NATO sadarbības nozīme.

"Līdzās NATO centieniem neaizvietojama ir ASV militārā iesaiste Eiropā - atbalstām visas iniciatīvas, kas stiprina kolektīvo aizsardzību," minēja diplomāts.

Vairāki sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka jāveido sabiedrībā izpratne par hibrīdo apdraudējumu. Mērķtiecīga politikas veidošana ļaus būt noturīgiem pret šīm aktivitātēm eiroatlantiskajā telpā. Vienlaikus ir svarīgi arī stiprināt mediju vidi.

Pārrunājot situāciju Tuvajos Austrumos, sanāksmes dalībnieki pauda atbalstu daudzpusējai pieejai Tuvo Austrumu miera procesa sarunu atsākšanai.

Sanāksmes laikā tika runāts par Arktikas reģiona nozīmi gan klimata pārmaiņu, gan ekonomisko iespēju, gan drošības kontekstā.

Mažeiks norādīja, ka iestājamies par aktīvāku un koordinētāku ES iesaisti Arktikas reģionā, kā arī uzsveram Arktikas Padomes lomu konstruktīvas sadarbības veicināšanā ilgtspējīgas attīstības un dabas aizsardzības jautājumos.

Top komentāri

P
P
Bet VARAM saka,ka ar malku kurināt aizliegs;jākurina gāze un viss cits,kas tik deg.Bet ,ja pretsankcija un Krievija aizgriež gāzes krānu un natas produktu piegādi?Ukrainā jau sākas.Un ja eksperiments sākas tieši ar mums,lai kaimiņi pavēro?Kad bērni ar lieliem pautiem sāk spēlēties,nekad vēsturē nav labi beidzies.
NEBALSOTĀJS
N
Darīsim visu iespējamo, lai kaitētu latvešu tautai un celtu valdības ierēdņu labklājību.
Letiņu sankcijas
L
Aizvērt robežu un neizsniegt vīzas...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli

Nākamnedēļ gaidāma liela tveice

Šīs nedēļas nogalē visā Latvijā palaikam gaidāms lietus, nākamnedēļ būs 30 grādu tveice, vēsta pašreizējā Global Forecast System (GFS) prognoze.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas