Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +18 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Sankcijas pret Krieviju

ES ārlietu ministri vienojas par jaunām sankcijām pret Krieviju

Reaģējot uz Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien panākuši "politisku vienošanos" par jaunām sankcijām pret Maskavu, aģentūrām AFP un DPA pavēstījuši avoti diplomātu aprindās.

ES varētu vienoties par sankcijām pret Krieviju

Paredzams, ka šodien notiekošajā Eiropas Savienības Ārlietu padomes sēdē Briselē dalībvalstu ārlietu ministri varētu konceptuāli vienoties par jaunu sankciju noteikšanu Krievijai saistībā ar opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu un vēršanos pret cilvēkiem, kuri pret to protestē. Euronews vēsta, ka šādā gadījumā ES Ārlietu dienestam tiktu uzdots sagatavot to Krievijas personu sarakstu, pret kurām tiks vērstas ES sankcijas, ko tad galīgi varētu apstiprināt ES valstu un valdību vadītāju sanāksmē marta otrajā pusē.

Navaļnijs aicina ES vērst sankcijas pret Krievijas oligarhiem

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kas Vācijā turpina atlabšanu pēc saindēšanas ar nervus paralizējošo indi Novičok, trešdien aicinājis Eiropas Savienību (ES) vērst sankcijas pret tā dēvētajiem oligarhiem, kas cieši saistīti ar Kremli.

Kremlis noliedz vainu Navaļnija indēšanā

Vācu eksperti ir snieguši valdībai "neapgāžamus pierādījumus", ka Krievijas prezidentam neērtais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs ir ticis saindēts ar ķīmisku nervu reaģentu, kas pieder Novičok grupai. Kamēr Kremlis noliedz atbildību par notikušo, Vācija kopā ar NATO un Eiropas Savienību (ES) grasās vienoties par atbildes reakciju.

ES: Šobrīd pāragri noteikt sankcijas par Navaļnija saindēšanu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ceturtdien sāka diskusijas par atbildi uz Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu, tomēr norādīja, ka šobrīd ir pāragri noteikt jaunas sankcijas, līdz izmeklēšanā nebūs noskaidrots vainīgais.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide