Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mainīs valsts atbalsta līdzekļu piešķiršanas kārtību lauksaimnieku NVO

Zemkopības ministrija (ZM) ir ņēmusi vērā Valsts kontroles šī gada 22. jūlija revīzijas ziņojumā Vai lauksaimniecības, meža un zivsaimniecības nozares nevalstiskajām organizācijām piešķirtie budžeta līdzekļi ir izmantoti lietderīgi? izteikto ieteikumu pārvērtēt LNVO finansēšanas kārtību, paredzot jaunus nosacījumus LNVO atbalstam, portālu Diena.lv informē ZM.

Ceturtdien, 19. decembrī, zemkopības ministra Kaspara Gerharda (NA) biroja vadītājs Jānis Eglīts tikās ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām (LNVO), lai pārrunātu jauno kārtību, kā LNVO turpmāk saņems valsts atbalstu.

Jānis Eglīts uzsver: "Neapšaubāmi, Zemkopības ministrijai ir ļoti svarīga sadarbība ar lauksaimnieku organizācijām, jo tā sekmē lauksaimniecības nozarei un sabiedrības interesēm atbilstošu normatīvu izstrādi un efektīvu to realizāciju, tādējādi nodrošinot sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos visos līmeņos valsts pārvaldē. Ņemot vērā Valsts kontroles ieteikumus, esam pilnveidojuši valsts atbalsta piešķiršanas lauksaimnieku organizācijām kārtību tā, lai valsts līdzekļi tiktu izlietoti mērķtiecīgi un caurspīdīgi.”

Jaunie LNVO atbalsta nosacījumi paredz, ka no 2020. gada atbalstu sniedz LNVO, kas spēj apvienot lielu lauksaimnieku skaitu (vismaz 40 biedrus), pārstāv dažādu jomu lauksaimniekus (vismaz četras jomas) un nozarē darbojas pietiekami ilgi – ir reģistrēta vismaz 5 gadus, tā apliecinot, ka lauksaimnieki attiecīgajai LNVO uzticas. Lemjot par valsts atbalsta piešķiršanu LNVO, tiks vērtēta to darbība iepriekšējos trijos gados, jo ir būtiski, lai finansējumu saņemtu tieši aktīvās LNVO.

Tāpat, lai saņemtu atbalstu, LNVO būs jāsagatavo projekts, kurā paredzēta gan lauksaimnieku informēšana un iesaistīšana attiecīgās politikas veidošanā un mērķu sasniegšanā, gan lauksaimnieku viedokļa apzināšana un LNVO iesaistīšanās politikas plānošanas dokumentu un normatīvo aktu izstrādē.

ZM ir sagatavojusi grozījumus MK 17.12.2013. noteikumos Nr.1524 Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai, ko virzīs izskatīšanai valdībā.

Top komentāri

reptilis
r
Nevalstiskās organizācijas ,kuras saņem finansējumu no valsts ...- ir valstiskas organizācijas. NVO,kuras saņem finansējumu no ārzemēm ir ārzemju ietekmes organizācijas Latvijā. Tikai tās biedrības,kuras dzīvo no savu biedru naudas -ir īstas NVO!
zvirbulēns
z
Viss kājām gaisā! Viss!
Juris Pigits
J
Un kas ir 40 biedri? Tie ir 40 lielsaimnieki, kas apsaimnieko savas platības ar zīdītājgovīm un atrodas pierīgas teritorijā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Būs vajadzīgi ilgstoši diplomātiski pūliņi(12)

ASV lēmums samazināt karavīru skaitu Vācijā un daļu kontingenta pārvietot uz citām Eiropas valstīm ir tikai pārmaiņu procesa sākums. Tas, vai arī Latvijā vai kādā citā no Baltijas valstīm tiks izvi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas