Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Valdība un sociālie partneri vienojas par diferencēta IIN ieviešanu

Valdības pārstāvji un sociālie partneri ceturtdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē vienojas par diferencēta iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieviešanu.

Vienošanās paredz, ka IIN likmes tiks diferencētas pa ieņēmumu veidiem, proti, ienākumiem līdz 20 000 eiro gadā IIN likme būs 20%, no 20 001 eiro līdz 55 000 eiro - 23%. Tomēr šodien vēl netika panākta vienošanās par IIN likmi lielo algu saņēmējiem - virs 55 000 eiro gadā. Finanšu ministrija piedāvāja transformēt solidaritātes nodokli, piemērojot solidaritātes nodokļa aprēķināšanas principu IIN aprēķinā. Tādējādi lielo algu saņēmējiem IIN būtu 33,5%. Pret šo principu iebilda darba devēji, jo šis maksājums būs pārāk liels.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) atzina, ka minētais jautājums tiks apspriests pirmdien, 3.jūlijā, gaidāmajā koalīcijas sēdē un tiks meklēts kompromisa variants.

Iepriekš nodokļu reformas piedāvājums paredzēja ieviest divas IIN pamatlikmes - 20% ienākumiem līdz 45 000 eiro gadā un 23% ienākumiem virs 45 000 eiro gadā.

Tāpat NTSP vienojās, ka reinvestētajai peļņai tiks piemērota 0% likme, lai saglabātu uzņēmumu konkurētspēju.

Pakāpeniski augs arī neapliekamais minimums. Ar nodokļi neapliekamo minimumu paredzēts palielināt līdz 200 eiro no 2018.gada, līdz 230 eiro no 2019.gada un 250 eiro no 2020.gada. Palielinātais neapliekamais minimums netiks piemērots sākot ar ienākumiem no 1200 eiro.

Minimālā alga tiks pakāpeniski palielināta no esošajiem 380 eiro līdz 430 eiro.

No 2018.gada atvieglojums par apgādībā esošu personu būs 200 eiro mēnesī, bet līdz 2020.gadam tas sasniegs 250 eiro mēnesī.

Veselības nozares finansēšanai par procentpunktu tiks palielinātas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Iepriekš valdības sociālie partneri iestājās pret nodokļu politikas reformas kursa maiņu un atsauca savu atbalstu nodokļu politikas reformai.

Valdība par nodokļu reformas likumprojektiem lems divās daļās - 4.jūlijā un 11.jūlijā. Bet pēc tam likumprojekti tiks iesniegti izskatīšanai Saeimā, kas nodokļu reformai nepieciešamo likuma grozījumu skatīšanu varētu noslēgt augusta beigās vai septembra sākumā.

 

Top komentāri

pseidosociālims
p
IIN tiešā progresivitāte, kas pēc būtības ir slēptais sociālisms, mazina indivīdu iniciatīvu, kapitālieguldījumus augstākas pievienotās vērtības un augstāka atalgojuma sektoros, kā arī bremzē tautsaimniecības attīstību. Attīstītas ekonomikas apstākļos (kad nav nepieciešama strauja attīstība) tā nodara nelielu ļaunumu un ir pieļaujama, savukārt attīstības ekonomikas apstākļos (kad ir nepieciešama strauja attīstība) tā postoši iedarbojas uz izaugsmi. Bet valstīs, kurās ir liels ēnu ekonomikas īpatsvars (tostarp aplokšņu algas), tiešā progresivitāte ir pilnībā kontrindicēta. Ja kāds Latvijā grib mazināt esošo nevienlīdzību, tad vienīgais nodokļu instruments, kas tur var līdzēt, ir atvieglojums par apgādībā esošu personu. Bet no nenodokļu instrumentiem - atkarībā no apgādībā esošo bērnu skaita strauji indeksēts ģimenes valsts pabalsts. Savukārt nevienlīdzību ar skatu nākotnē var mazināt izglītības pieejamība. Pārējie visi instrumenti, tostarp tiešā progresivitāte, ir stulbs populisms
Sociālistiskā partija Vienotība
S
tomēr izčakarēja to reformu.
Ekonomists
E
Vajag atvērt prieka namus un legalizēt zāli kā Holandē-tad tūristi te gāzīsies iekšā,tērēs naudu. Un vēl vajag samazināt akcīzi tabakas produktiem un šmigai lai tā ir tikpat maza kā Krievijā.Tad doto produktu eksports uz ES divdesmitkāršosies. Bet njemot vērā to ka valdībā ir stulbi veci komunisti,kuri māk tik pirst krēslā un iespēju ro ežās shēmot(pieradums no kolhozu laikiem)tad nekāds ekonomikas uzplaukums nav gaidāms.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Šeit ir Latvija un viena valsts valoda – latviešu

Par ārlietu ministra maiņu, krievu valodu kā instrumentu Krievijas ģeopolitisko mērķu sasniegšanai mūsu publiskajā telpā un par globālo nenoteiktību intervijā Agnesei Margēvičai spriež politolo...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas