Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Nodokļu reforma

Valdība apstiprina izmaiņas autoratlīdzību sistēmā no nākamā gada jūlija

Ministru kabinets otrdien apstiprināja izmaiņas autoratlīdzību sistēmā no 2021.gada 1.jūlija. Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) skaidroja, ka valdībā skatītais piedāvājums izmaiņām nodokļu piemērošanā autoratlīdzību saņēmējiem panākts kā kompromisa variants ar Finanšu un Labklājības ministrijām.

JKP gatava atkāpties no prasības par 500 eiro neapliekamo minimumu 2021.gadā

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir paudusi gatavību nākamā gada valsts budžeta kontekstā atkāpties no prasības celt diferencēto neapliekamo minimumu līdz 500 eiro, ja tā vietā tiks piedāvāts skaidrs atbalsts ģimenēm, aģentūrai LETA pavēstīja Tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs.

Kad pārmaiņu velns slēpjas detaļās

Jaunais koalīcijas piedāvājums nodokļu izmaiņu jomā ir daudz labāks par iepriekšējo, norāda Dienas aptaujātie eksperti. Tiesa, bažīgas gan ir pašvaldības, kurām paredzēts ieņēmumu sarukums.

Rosina samazināt sociālo nodokli, palielināt neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni un ieviest obligātu sociālo iemaksu

Jaunākais Finanšu ministrijas (FM) piedāvājums nodokļu reformas jomā paredz samazināt sociālo nodokli, palielināt diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni un ieviest obligātu minimālo sociālo iemaksu, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju tikšanās žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Nodokļu izmaiņas būs pārbaudījums valdības partijām

Finanšu ministrijas (FM) piedāvātās izmaiņas nodokļos, kas primāri paredz ieviest obligāto veselības maksājumu, formāli nepalielinot nodokļu slogu, bet gan to pārstrukturējot, jau ir radījušas domstarpības starp koalīcijas partneriem. Visasāk pret ieceri iestājas Jaunā konservatīvā partija (JKP). Pārējās koalīcijas partijas uzsver, ka nepieciešami papildu pasākumi, lai novērstu FM piedāvājuma galveno blakni – nodokļa sloga pieaugumu strādājošajiem ar zemiem ienākumiem un apgādājamiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide