Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Konsultāciju un eksāmenu laikā Rīgas 9. un 12.klašu skolēni sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas

Lai nodrošinātu iespēju nokļūt uz eksāmeniem un konsultācijām, no 18.maija līdz 9.jūnijam Rīgas skolu 9. un 12.klašu skolēni sabiedrisko transportu galvaspilsētā varēs izmantot bez maksas, šorīt lēma Rīgas domes pagaidu administrācija.

Skolēni varēs braucienu nereģistrēt, taču līdzi būs jābūt skolēna apliecībai, kas apliecina piederību 9. vai 12.klasei. Tāpat atlaides atjaunos profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmu studentiem.

Tas nozīmē, ka arodskolu audzēkņi, kā arī 9. un 12.klašu skolēni atsevišķos laikos, varēs transportu izmantot bez maksas, bet pārējiem skolēniem atlaides tāpat kā līdz šim būs atceltas. 

Braukšanas maksas atlaides arī pensionāriem pagaidām atjaunotas netiks.

Pilnībā iepriekš atceltās braukšanas maksas atlaides tiks atjaunotas Rīgas pilsētas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu reģistrā reģistrētajiem vecākiem, kā arī Rīgā deklarētajiem 3.grupas invalīdiem.

Braukšanas biļešu atlaides atjaunos arī Rīgas vispārējās izglītības iestāžu, interešu izglītības iestāžu, pirmsskolas izglītības iestāžu, profesionālās ievirzes sporta skolu, mūzikas un mākslas skolu tehniskajiem darbiniekiem, kuru nedēļas darba laiks ir vismaz 20 stundas. 

Atlaides saglabāsies arī cilvēkiem ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem, valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem, kā arī pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem. 

Tāpat 100% atlaide tiks saglabāta Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestāžu sociālā darba speciālistiem, aprūpētājiem, veselības aprūpes personālam un ārstniecības procesā iesaistītajām personām, kuras strādā Rīgas pilsētas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrībās.

Diskusiju laikā administratori gan ieviesa vairākas izmaiņas. Piemēram, sākotnēji tika plānots, ka atlaides atjaunos arī Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās pastāvīgi dzīvojošajām personām, kas saņem pašvaldības apmaksātus sociālās aprūpes pakalpojumus.

Atbildot uz administratoru jautājumiem, SIA "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa skaidroja, ka šī grupa pamatā ietver Rīgas pansionātos deklarētos seniorus, taču tā kā viņi lielāko daļu sev nepieciešamo pakalpojumu saņem šajās iestādēs, pārvietošanās jautājums viņiem varētu nebūt tik svarīgs. Tā rezultātā administratori šo grupu no atlaižu saraksta izslēdza, lai pēc iespējas novērstu drūzmēšanās risku transportlīdzekļos.

Tāpat sākotnēji bija plānots, ka 9. un 12.klašu skolēni varēs transportu bez maksas izmantot atsevišķās diennakts stundās - no plkst.9 līdz 15. Taču Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadītājs Ivars Balamovskis norādīja, ka ja konsultācijas skolas pakārtotu šiem laikiem, tad jūnijā gaidāmos eksāmenu laikus pārcelt nav iespējams, un tā kā tie sāksies jau plkst.10 skolēniem uz mācību iestādēm būs jādodas jau sākot no plkst.8.

Innusa pauda viedokli, ka ap plkst.8 liela daļa pasažieru joprojām dodas savās darba gaitās, tādēļ šāds laika rāmis pēc būtības zaudēs ierobežojuma spēku. Diskusiju rezultātā administratori vienojās šo laika ierobežojumu atcelt vispār, vienlaikus vienojoties, ka skolas pēc iespējas visas konsultācijas rīkos izvairoties no pīķa stundām.

Tāpat bija paredzēts, ka 9. un 12.klašu skolēniem atlaides būs spēkā līdz 7.jūlijam, taču tā kā ārkārtējā situācija ilgst līdz 9.jūnijam, juridiski nebūtu korekti šādus ierobežojumus noteikt ilgāk, uzskatīja administratori. Vienlaikus viņi vienojās, ka, ja pēc 9.jūnija ārkārtējā situācija tiks pagarināta, attiecīgi tiks pieņemti lēmumi arī par atlaidēm transportā.

Administratori arī noteica, ka atlaides pienāksies visiem 3.grupas invalīdiem, lai gan sākotnēji bija plānots, ka tās atjaunos cilvēkiem ar 3.grupas invaliditāti līdz 75 gadu vecumam.

Innusa skaidroja, ka, ja administratori šo vecuma ierobežojumu atcels visiem 3.grupas invalīdiem pēc 75 gadu vecuma būs jādodas uz "Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centriem, lai noformētu jaunus e-talonus, jo patlaban tīri tehniski uzņēmuma sistēmā ir izveidota piedāvātā kategorija. Vienlaikus viņa norādīja, ka šādu cilvēku skaits nevarētu būt pārāk liels. Tā rezultātā administratori lēma atlaides piešķirt visiem 3 grupas invalīdiem neatkarīgi no vecuma, vienlaikus uzticot uzņēmumam informēt tos cilvēkus, kuriem jāsaņem jaunās kategorijas e-taloni.

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji norādīja, ka administrācijas plānus atbalsta. Vienlaikus administratori uzsvēra, ka šis lēmums nav jāuztver kā aicinājums atsākt izmantot transportu un iedzīvotājiem jāturpina izvērtēt brauciena nepieciešamību un sabiedriskais transports jāizmanto tikai tad, ja nav citu alternatīvu.

Kā ziņots, 27.martā Rīgas domes pagaidu administrācija pieņēma lēmumu par atlaižu atcelšanu biļetēm Rīgas sabiedriskajā transportā Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas laikā, vienlaikus gan nosakot vairākus izņēmumus.

Pirms tam braukšanas maksas atlaides Rīgā tika nodrošināta aptuveni 20 dažādām grupām un minētais lēmums tās atcēla lielākajai daļai, tostarp skolēniem un pensionāriem.

(papildināta visa ziņa)

Top komentāri

O jā!
O
Ķīzeris bija kolosāls, ķīzerēju visu ķīzera laiku.Man pat nogāja no lielas ķīzerēšanās.
Cūcīgi noņēma 3.grupas inv.
C
un daudzbērnu ģimenēm. To izdarīja latvisko partiju (Attīstībai/Par) ieceltie vietvalži!
Kāpēc ne visiem skolniekiem?
K
Kāpēc latvisko partiju ieceltie vietvalži neatjaunos atlaides visiem skolniekiem? Viņiem beidzot ir parādījusies iespēja doties uz organizētām ārpusskolas nodarbībām. Bet nē - tas bērniem nav vajadzīgs. Lai sēž mājā. Bet tas, ka atņēma atlaides daudzbērnu ģimenēm, vispār ir amorāli. Kretīni tādi!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas