Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Uzvaras parka atjaunošanai nepiešķirs naudu no RD pamatbudžeta

Līdzekļi Uzvaras parka atjaunošanai no Rīgas domes pamatbudžeta šogad piešķirti netiks, sociālajā vietnē Twitter paziņojis partijas Gods kalpot Rīgai priekšsēdētājs Andris Ameriks.

LETA jau vēstīja, ka atbildīgā komiteja 19.februārī atbalstīja ieceri no Mājokļu un vides departamenta šī gada investīciju programmas 3,81 miljonus eiro atvēlēt Uzvaras parka infrastruktūras atjaunošanai.

Tomēr Amerika pārstāvis Mareks Gailītis aģentūrai LETA apliecināja, ka no domes pamatbudžeta nauda šim mērķim atvēlēta netiks. "Patlaban visu departamentu priekšlikumi šī gada budžetam tiek iesniegti Rīgas domes Budžeta komisijai, kura tad arī vērtē departamentu ieceres. Pilsētai patlaban ir citi prioritāti projekti, tādēļ naudas piešķiršanu Uzvaras parka atjaunošanai Budžeta komisija neatbalstīs," sacīja Gailītis.

Rīgas domes Budžeta komisijā strādā Rīgas pilsētas izpilddirektors, visu pilsētas komiteju vadītāji, kā arī visu domē pārstāvēto partiju frakciju vadība.

Līdzekļus Uzvaras parka, Daugavas promenādes, Esplanādes, Aldara un citu parku renovācijai plānots meklēt Rīgas domes infrastruktūras fondā, kas ir Pilsētas attīstības departaments pārziņā. Lai Uzvaras parka rekonstrukcijai nauda tiktu piešķirta no minētā fonda līdzekļiem, ar šādu ieceri pie attīstības departamenta būtu jāvēršas Mājokļu un vides departamentam. Ja iecere atbilstu izvirzītajiem kritērijiem, tālāk šo ieceri skatītu Pilsētas attīstības komiteja.

Patlaban fonda pieejamie līdzekļi ir 1,06 miljoni eiro, taču šīs nedēļas sākumā Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja ieceri no fonda līdzekļiem 250 000 eiro atvēlēt Rīgas pilsētas mobilitātes vīzijas pilnveidei un konceptuālu publiskās ārtelpas risinājumu izstrādāšanai konkrētās pilsētas teritorijās. Tāpat tika atbalstīta iecere vairāk nekā 10 000 eiro novirzīt Ēbelmuižas parka labiekārtošanai. Tas nozīmē, ka patlaban fonda atlikums nepārsniedz 800 000 eiro.

Rīgas infrastruktūras fonds veidojas no infrastruktūras nodevu maksājumiem. Šīs nodevas tiek piemērotas būvniecības ieceres īstenotājiem, ja tie veic jaunas būves būvniecību vai esošas būves pārbūvi.

Fondā uzkrātie līdzekļi ir paredzēti pilsētas infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai, piemēram, satiksmes, vides un sociālās jomas infrastruktūras attīstībai un plānošanai.

Jau vēstīts, ka Uzvaras parks ir otra lielākā Rīgas pilsētas apstādījumu un rekreācijas teritorija aiz Mežaparka un tā platība ar piegulošajām teritorijām ir aptuveni 40 hektāri.

Pēc Mājokļu un vides departamenta pārstāvju paustā, Uzvaras parka infrastruktūra ir nolietojusies un sen vairs neatbilst mūsdienīgas ārtelpas prasībām, tā rada bīstamas situācijas parka apmeklētājiem, kā arī apgrūtina parka apsaimniekošanu. Ceļu stāvoklis parkā esot nepamierinošs, izņemot skrituļošanas trasi un zaļo veloceliņu. Arī asfalta ceļi esot sadrupuši un tajos izveidojušās lielas bedres.

Daļa no ceļiem parkā nav atjaunota kopš 1966.gada un, saskaņā ar tolaik izstrādāto parka projektu, visi plānotie ceļi un tiltiņi netika izbūvēti un joprojām ir situācija, ka ceļu tīklā ir pārrāvumi un celiņš pēkšņi beidzas pie Mārupītes vai zālājā.

 

Top komentāri

TrollisJT
T
Laukums, kurā atrodas šis piemineklis ir jāatbrīvo no pieminekļa un tur jāuzbūvē koncertzāle, kuras Rīgai ļoti pietrūkst vai ik nedēļu. Piemineklis tiek lietots vienreiz gadā. Pieminekli vajag vai nu pārvietot, vai arī demontēt un uzdāvināt Krievijai.
Jana
J
Man kādreiz "brīvprātīgā" piespiedu kārtā atvilka 5 rubļus no algas, lai to kroplīgo veidojumu uzceltu. Tagad esmu gatava ziedot 50 Eiro, lai Rīgu atbrīvotu no tā betona staba!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tas nav stāsts tikai par vienu Čaka ielu(44)

Mēs tagad darām to pašu, ko citur Eiropā darīja pirms 50 gadiem, – intervijā par pārmaiņām Rīgas infrastruktūrā Romānam Meļņikam saka arhitekts pilsētplānotājs Oto Ozols.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas