Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -3 °C
Apmācies
Svētdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

2012.gads - ir ko atcerēties...

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
treikals
t
Visu cieņu autoram par kopumā objektīvu faktu konstatāciju. Taču analītiskais virziens stingri velk uz misticismu. Vispirms redzams, ka autors nav kārtīgi padomājis par pelēko ekonomiku. Na jau algas aploksnē dod to 40% ciparu, kuru negodīgi statistiķi pasniedz kā vienīgo iemeslu. Pēc manām domām tas varētu būt vismaz desmit reiz mazāks, jo rēķinot kopproduktu ar nodokļu % iegūstam abstrakciju bez saimnieciskā pamata. Kur paliek brīvostas, brīvās ekonomiskās zonas, visādi inkubatori, inženierzonas, mazie un jaunie uzņēmēji u.t.t, u.t.jpr, kuriem ir dažādi atvieglojumi vai vispār atbrīvojums no nodokļiem. Kā ir ar ofšoriem un likumīgo ārzemju kapitālu, kas pie mums pelna, bet ienākumi iet tieši aiz robežām. Latvija ir apjomīga tranzīta valsts, bet tranzīta ienākumi pēc iestāšanās ES tagad pa tiešo aiziet uz tranzīta saņēmēja valstīmi. Tā vietā Brisele mums atsviež "palīdzību", pie tam mazāku nekā mūsu dalības maksa pašā ES. Sarēķiniet šos un vēl virkni nenosaukto argumentu, ar kuriem Latvija ir pārvērsta par īstu Eiropas koloniju, un tad varbūt sapratīsiet Čerčila taisnību - Anglijai nevajag kolonismu, pietiks ka tur būs brīvais tirgus ! Lūk, cienījamais autor, kur Jums būs pirmais lauciņš objektīvai analīzei! Ja pietiks dūšas ... Par otro - pilsdrupu nojaukšanu, paldies. Vismaz skaidrs, kāpēc centrālā pasta vietā tagad ir liela bedre, bet VEF kļvis par tirgotavu. Nerunājot jau par Jūras pērli, Skrundu, Zvaigznīti, Gaiziņa torni ... Izrādās, tā ir nacionālistu psihoze. No savas puses gribu piebilst - Vācu jūgu novāca ar krievu palīdzību (atcerēsimies kaut vai jaunlatviešus no Maskavas, Pēterburgas, Tērbatas), bet vai būs palīgi, kas gribēs uztaisīt Latviju tikai latviešiem ? Lūk, jums otra tēma analīzei ! Vai pietiks dūšas ? Par sliktā un labā atcerēšanos Jums laikam nebūs taisnība. Cilvēks tā ģenētiski iekārtots, ka sāpes at laiku aizmirstas, bet emocionāli laimes mirkļi paliek visam mūžam. Citādi nevarētu dzīvot. Tā gan nav tēma sociālai apspriešanai. Toties par "ticību amatpersonām" vajadzētu īpaši spriedelēt. Vispirms, jau Jūsu pieminētā marksisma nozīmē. Nu nav jau tā, ka tās amatpersonas cepas pašas no sevis. Tās godprātīgi atkalpo to, par ko tām maksā. Tad lūk, "par ko maksā - tā jau būs īpaša tēma. Varbūt arī Jums tā nebūs pa zobam. Jo tajā ar dūšu nepietiks. Te pareizi jāsaprot "īstā demokrātija". Atcerieties - demokratijas dzimteni sauc Grieķiju. Tur sanāca desmit vergturi un demokrātiski nolēma _ pietiks šķiest naudu - vergus barosim tikai divreiz dienā ... Uz priekšu !!! Latvijas Sociālistiskās partijas veterāns Jānis Treikals
Par izglītību
P
Par izglītībs ministru vajadzēj Jarinovsku, nevis Ķīli.
Parakstamies!
P
Par okupacijas pieminekla nojauksanu un Latvisku Latviju! www.peticijas.com LV patriotu peticija atpaliek par 250 parakstiem no okupantu peticijas:( Vai mes patiesam nevaram savakt vel 300-500 parakstus un sagadat sarkanajiem kara noziedzniekiem 'davanu' uz 9. maiju?
Paldies Vienotībai!
P
Vai cik bijis labs un ražīgs gads! Paldies Vienotībai ! Labi, ka Zanders ne tikai cīnās pret negatīvismu un valdības kritiku, bet atmasko stulbo sabiedrību un opozīciju!
Dombrovskis
D
2012. gads bija eirodemagoģijas gads.
Baac
B
Par eiro aktīvi runā tikai labi ja pēdējos divus mēnešus. Te nu redzam tipisku piemēru, kas minēts rakstā. Atmiņa tālāk par pāris mēnešiem nevelk.
  • 5
  • 0
hmmm
h
Viens no vārdiem kas tā nerro Latvijas iedzīvotājus ir "demokrātij". Sirds dziļumos mums tas ir kaut kas tāls svešs. Demokrātija ir brīvu cilvēku pašorganizācijas forma. Tā kā idivīdi ir patiesi brīvi tad konfliktu ir nevis maz, bet ļooti dauddz. ASV, piemēram, ir viena no vissaškeļtākajām sabiedrībām pasaule'. Tāču tieši ar vārdu "demokrātija" raksturo to savstarpējo attiecību kārtošanas modeli, lai nevis ķeras viens otram klāt pie rīkles, bet panāk kaut kādu jēdzīgu kompromisu. Teksasas kovbojs bija brīvs no visiem un visa, jo pie jostas karājās revolvers. Taču tieši tas, ka arī pats varēja kuru katru mirkli dabūt lodi pierē (burtiskā nozīmē), lika skatīties uz pasauli... savādāk. Un nemeklējiet te paradoksu! Sabidrībā kur ir baltie un melnie, republikāņi un demokrāti, fanātiski kristieši un cīņas spara pilni ateisti utt. ir demokrātijas pamatetalons. Demokrātija dzimst nevis tur kur ir viens kungs un parējie pakļauti ar visu apmierinati pavalstnieki, bet gan tieši tur kuri ir "visu karš pret visiem" (te domāta reāla vardarbība, nevis LV iemīļotās vārdu kaujas). Demokrātija attīstījās kā uzvedības modelis lai izdzīvotu agresīvā un bīstamā vidē. Izdzīvošanas instinkts ātri vien iemācīja būt atbildīgiem. Savukārt Latvijā mēs dien dienā dzīvojam kārdinājumos neuzņemties un izvairīties no atbildības ne tikai par to ko darām, bet pat par to ko sakām. tikai bezatbildībai ir piemeklēts visnotāļ labskanīgs sinonīms. Tā vietā lai teiktu, ka man patiesībā viss pie kājas un īpaši jau es neko neesmu iedziļinājies, pētijies, bet 'tā tīri uz ātru roku kas pirmais galvā iešāvies to arī špļauju ār, mēs dzirdēsim paskainu frāzi - "man ir principi". Jā, mūsu sabiedrībā ir bezatbildību sauc par "principu". Un tad kad visi paliek principiāli un iespiež papēdi grīdā, tad arī notiek tā kā notiek. Tieši tāpēc, kā Zandera kungs labi novēroja, mes nekavējoties ieņemam principiālu pozīciju teju ikvienā jautājuma un.... pēc pāris mēnešiem pat neatceramies par ko īsti bija kašķis.
Ezis
E
Vispār jau nav melots ! Demokrātija var attīstīties ,ja indivīdam ir REĀLAS iespējas ar savu ,vai domu biedru palīdzību ietekmēt notikumus! Ja indivīdam reālu iespēju nav ,tad raksta komentārus ,vai krievu laikā klusiņām virtuvē apsprieda! Atšķirība starp laikiem ir ,tagad vari pļurkstet un būrī Tevi nebāzīs,bet ir arī vienādais ,neko nevar ietekmēt! Tāda 1% demokrātija,kad komunisti nogrieza Satversmē paredzētās iespējas ,jebkuram tapt ievēlētam saeimā (5% barjera) ,reāli tikai naudas partijas var tikt iekšā! Automātiski Tu esi atkarīgs! Un ir ļoti daudz laika jāvelta ,lai izdzīvotu nevari braukāt rinķī ,lai runātu ar cilvēkiem ,jo jāstrādā ,jāuztur ģimene! Jo sūdīgāk valstī ,jo mazāk iespēju ,ka kāds no lajiem protestēs! Un 286 000 valsts sektora armija ir ļoti reāls atbalsts ,jebkurās vēlēšanās! Kāpēc viņu samazināt uz Eiropas valstu proporcijām,paliks tikai ap 180000 un 100000 oponentu? Valdībai to vajag nē,lai labāk paliek ,grimstam ,bet mūsu vēderi pilni !
  • 1
  • 2
:)))
:
''...virkne nozaru (metālapstrāde, vieglā rūpniecība un kokrūpniecība) ir tā iesakņojušās, ka spēj sparīgi eksportēt pat globālās ekonomiskās krīzes apstākļos...'' - nav taa kaa par maz?

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ministru biedri – neloģiski un neefektīvi

Cik kvalitatīvā likumdošanas procesā jaunā Saeima cenšas atvieglot valdības koalīcijas izveidi, virzot iniciatīvu par jaunu valdības amatu iedibināšanu, un cik kritizējams ir pats jaunievedums,...

Viedā tukšvārdība

Pēdējā gada laikā – no pērnā gada oktobra līdz šī gada oktobrim – Latvijā reģistrēti kopumā 9215 jauni uzņēmumi, savukārt slēgti – 10 407 uzņēmumi.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē