Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 4. decembris
Baiba, Barba, Barbara

Māris Zanders

Lasījis neesmu, viedoklis ir

Pazīstamā poļu kinorežisora Kšištofa Zanusi grāmatā Dzīves stratēģijas vai Kā apēst pīrādziņu, tam paliekot veselam lasāma kāda jauka anekdote.

Zanders: Krāšņas putas un sausais atlikums

Nākamajā reizē, kad ir slikts garastāvoklis un dziļa pārliecība par to, cik Latvijā viss ir slikti, aicinu atcerēties, kas bija t. s. karstākās tēmas publiskajā telpā oktobra pirmajās nedēļās...

Zanders: Īstajā vietā pielikt punktu

Vakar Ministru kabineta sēdē apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātos grozījumus Izglītības likumā. Tie skar dažādus jautājumus, to skaitā problēmu, ka ir gadījumi (ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) sēdē minēja aptuveno skaitu 30), kad mācību iestādes vadītājs vai pedagogs pauž Latvijas valstij nelojālus apgalvojumus un, kā saka, neko viņam nevar īsti padarīt.

Zanders: Par maz krāsu paletē

Vakar (ja gribam būt precīzi - līdz ar saules rietu) ebreji visā pasaulē, arī Latvijā, svinēja jaunā gada sākšanos. Nevienai no Latvijas augstākajām amatpersonām, kas gan pieradušas nākt klajā ar apsveikumiem, piemēram, pareizticīgo Ziemassvētkos, ebreju kopienai nekas sakāms nebija. Jo pareizticīgo Latvijā galu galā ir krietni vairāk par ebrejiem, vai ne? Tātad...

Zanders: Olas un vistas jautājums

Diskusijās starp izpildvaras un uzņēmēju lobiju pārstāvjiem par to, kā labāk apkarot ēnu ekonomiku, neviena no pusēm nav aprakstāma kā "labā" vai "sliktā". Vai, citiem vārdiem sakot, tas, kas pēdējo nedēļu laikā novērojams Ministru kabineta sēdēs, liecina par metodoloģisku problēmu.

Zanders: No vilka bēg, lācim uzskrien

Rezonansi izraisījušajā režisora Alvja Hermaņa intervijā šonedēļ sabiedriskajai televīzijai man subjektīvi būtiskākā šķita viņa atbilde uz vaicājumu par attieksmi pret tādiem politiķiem kā Marina Lepena. Meistars attrauca, ka atsevišķiem politiķiem pievērstā uzmanība ir pārliecīga, jo tās rezultātā kaut kur "aizpeld" tas, ka šos indivīdus atbalsta ievērojams cilvēku skaits, kas savukārt ir būtiskāk.

Zanders: Reformas – komats, nevis punkts

Vakar valdības sēdes dienas kārtībā bija vairāki veselības nozari skaroši jautājumi, to skaitā konceptuāli svarīgais informatīvais ziņojums Par Latvijas veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeļa maiņu. Par priekšlikumu saturu ekspertu viedokļus vēl, pieļauju, dzirdēsim daudz, tādēļ tālākais teksts ir par citu tēmas aspektu.

Zanders: Maizi un izpriecas?

Vakar notikušajā diskusijā Eirozona kā kodols Eiropas Savienībai: Latvijas iespējas un ierobežojumi Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis kā populisma pieauguma iemeslu minēja lēno ekonomikas izaugsmi Eiropā. Manuprāt, Latvijas ekspremjers kļūdās, un kļūda ir simptomātiska - tā atspoguļo elites domāšanas veidu.

Zanders: Postmodernais Latvijas prezidents

Savdabīgu publicitāti ieguvušais Vējoņu pāra mēģinājums startēt modeļu statusā, manuprāt, ir interesantāks, nekā to interpretē šīs "valsts pirmā pāra" rīcības kritiķi. Ja pareizi saprotu, viens no pārmetumiem būtu formulējums kā - pozēšana modes industrijas izdevumiem, lai cik nozīmīgs tas būtu savā nozarē, tāda ranga amatpersonām "nepiestāv", jo a) šis tērpu demonstrētāja statuss ir kaut kas nenopietns, b) pati mode nav tas īstais lauciņš, kurā demonstrēt savu "cilvēcisko pusi".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide