Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vaidere: Plūdu radīto zaudējumu novēršanai varētu būt pieejams ES atbalsts

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (Vienotība) aicina attiecīgās Latvijas ministrijas aplēst plūdu nodarītos zaudējumus valsts reģioniem un apsvērt, vai šo zaudējumu segšanai nebūtu lietderīgi izmantot Eiropas Solidaritātes fonda līdzekļus, aģentūru LETA informēja deputātes birojā.

Vaidere atgādināja, ka Latvija līdz šim fondu ir izmantojusi tikai vienu reizi - 2005.gadā, kad ar tā līdzekļu palīdzību tika novērsti vētras radītie zaudējumi. Citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis šī fonda palīdzību izmantojot regulāri.

"Sakarā ar milzu lietavām Latgalē, kā arī citur Latvijā, radušies lieli zaudējumi zemniekiem, kā arī nodarīti būtiski bojājumi infrastruktūrai. Atbildīgajām ministrijām būtu ar steigu jāveic aprēķini par konkrētiem zaudējumiem un jāapsver, vai šo zaudējumu kompensācijai nebūtu lietderīgi izmantot ES Solidaritātes fonda līdzekļus."

EP Budžeta komitejas deputāte skaidroja, ka reizēm latvieši ir nepamatoti kautrīgi un pieticīgi savu zaudējumu aplēšanā un līdz ar to dažādu Eiropas palīdzības programmu izmantošanā, tādēļ viņa aicina ministrijas aprēķināt zaudējumus, ņemot vērā visus nodarītos zaudējumus gan privātajā, gan valsts sektorā dažādās nozarēs.

Deputātes pārstāvis norādīja, ka ES Solidaritātes pielāgošanas fonds paredzēts, lai ātri un operatīvi atbalstītu dalībvalstis to centienos novērst kaitējumu, ko radījusi dabas katastrofa, piemēram, plūdi, mežu ugunsgrēki, zemestrīces, vētras un sausuma periodi. Šīs atbalsta kopējā pieejamā summa ES budžetā 2017. gadā ir 1 miljards eiro. Fonda līdzekļi līdz šim visvairāk izmantoti, lai novērstu tieši plūdu radītos zaudējumus.

Top komentāri

Atkal
A
uz nodokļu maksātāju kakla ērti iekārtojusies Briselkāte pamodās, ja jau sāki runāt ar nepacietību gaidu komentārus par tā dēvētajiem oligarhiem, par nelegālajiem migrantiem...tu taču tur pašā EiroPSRS centra kantorī - padalies ar saviem domu graudiem!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Iemesli mainīties(2)

Koronavīrusa pandēmijas dēļ slēgtās robežas un citi ierobežojumi lielam skaitam pasaules valstu liek nonākt pie secinājuma, ka izslavētais brīvais tirgus ne tuvu nav instruments, kas būtu efektīv...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē