Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

AB City paziņo par Olainfarm akciju atpirkšanas piedāvājuma pagarināšanu

Arī pēc obligātā Olainfarm akciju atpirkšanas piedāvājuma termiņa beigām 17.augustā AS Repharm mātes uzņēmums AB City gatavs turpināt iegādāties mazākuma akcionāriem piederošās Olainfarm akcijas.

“Ar šo apņemšanos mēs vēlamies kliedēt iespējamo nenoteiktību “Olainfarm” sakarā, un apliecināt mūsu nodomus ilgtermiņā. Lai realizētu šo darījumu, esam rezervējuši līdzekļus 90 miljonu eiro apjomā,” skaidro “AB City” valdes priekšsēdētājs Sergejs Korņijenko.

Šī gada 21. jūlijā divi AS “Olainfarm” mazākuma akcionāri A.Auce un M.Judzis, kuriem kopā pieder niecīga daļa no AS “Olainfarm” apmaksāto pamatkapitālu veidojošajām akcijām, ir vērsušies tiesā, apstrīdot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmumu, ar kuru “AB City” tika atļauts izteikt AS “Olainfarm” akciju obligāto atpirkumu. Šie paši divi AS “Olainfarm” akcionāri izplatīja informāciju, ka uzsāktais AS “Olainfarm” akciju obligātais atpirkums, kam ir jānoslēdzas 2021.gada 17.augustā, ir apturēts. Lai arī FKTK lēmuma apstrīdēšanai A.Auce un M.Judzis nav norādījuši nekādu saprātīgu pamatojumu un tiesa pēc šo pieteikuma iesniedzēju lūguma nemaz nav lēmusi par AS “Olainfarm” akciju obligātā atpirkuma apturēšanu, “AB City” pieļauj, ka šādas aktivitātes var būt radījušas AS “Olainfarm” mazākuma akcionāros zināmu neizpratni.

Lai “Olainfarm” akcionāri arī pēc 17.augusta varētu izvairīties no zaudējumiem, ko varētu radīt neskaidrības akciju atpirkšanas procesā, un savas akcijas varētu pārdot par 9.26 eiro, nevis zemāko jeb biržas cenu, “AB City” lūgs FKTK skaidrojumu par turpmāko optimālo rīcības modeli.

Tomēr “AB City” vēlas norādīt, ka tad, kad A.Auces un M.Judža iesniegtais pieteikums tiks atzīts par nepamatotu un tiks noraidīts viņu lūgums apturēt FKTK lēmuma darbību, visi akcionāri, kuri A.Auces un M.Judža rīcības dēļ nebūs varējuši pārdot savas akcijas par obligātajā atpirkumā noteikto cenu un tādejādi cietīs zaudējumus, būs tiesīgi vērst savas prasības pret A.Auci un M.Judzi.

“AB City” valdes priekšsēdētājs Sergejs Korņijenko stāsta, ka pēc sekmīga darījuma lielāks fokuss “Olainfarm” būs uz ieguldījumiem uzņēmuma attīstībā. “Atšķirībā no līdzšinējās prakses, kad “Olainfarm” prioritāte bija peļņas sadalīšana dividendēs, “Repharm” grupa kā vietējais veselības nozares līderis ar ilgtermiņa stratēģiju plāno investēt “Olainfarm” produktu portfeļa paplašināšanā un jaunu tirgu apgūšanā,” teic S.Korņijenko.

Kā ziņots iepriekš, “Repharm” grupa informēja Nasdaq Riga par vienošanos ar Niku Saveļjevu par 7,8% akciju balsstiesību iegūšanu “Olainfarm”, īstenojot šīs tiesības caur "Repharm" mātes uzņēmumu “AB City”. “Repharm” jau šī gada februārī ziņoja par vienošanos ar Annu Emīliju Maliginu par tiesību iegūšanu uz 21,97% “Olainfarm” akciju pirkumu un balsstiesību iegūšanu, īstenojot šīs tiesības caur “Repharm” meitas uzņēmumu SIA “Farma Fund”. Savukārt “Repharm” grupā ietilpstošajai “Rīgas Farmaceitiskajai fabrikai” arī tiešā veidā pieder 1,07% “Olainfarm” akciju.

Vērtējot šo darījumu kopumu, “Repharm” grupa ir ieguvusi būtisku līdzdalību “Olainfarm” – 30,84% “Olainfarm” akciju balsstiesību. Saskaņā ar regulējumu FKTK atļauja obligātajam akciju atpirkumam ir jālūdz, ja tiek iegūta nozīmīga līdzdalība “Olainfarm” – vismaz 30% balsstiesību. “Repharm” grupa darbojas saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumu un lūdza FKTK atļauju izteikt obligātā akciju atpirkuma piedāvājumu pārējiem “Olainfarm” akcionāriem, ko FKTK arī atļāva.

Vienas akcijas atpirkšanas cena ir noteikta saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumā noteikto metodi, kura paredz vienas atpērkamās akcijas cenas noteikšanu, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu. Tīrie aktīvi tiek aprēķināti no kopējiem aktīviem, atskaitot mērķa sabiedrībai piederošās pašas akcijas un saistības, savā paziņojumā skaidroja FKTK.

Ja akciju atpirkuma rezultātā “Repharm” iegūs līdzdalību vairāk nekā 50% apmērā, “Repharm” īstenos savu pienākumu vērsties Konkurences padomē, lai lūgtu darījuma saskaņojumu, apzinoties un pilnībā respektējot spēkā esošos konkurences regulējumus.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijas Ārstu biedrība pieprasa Pavļuta demisiju(15)

Ņemot vērā Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pieprasa veselības ministra Daniela Pavļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas