Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -2 °C
Sniega pārslas
Piektdiena, 21. janvāris
Agne, Agnese, Agnija

CV Online: Pret Covid-19 vakcinētajiem tuvākajā laikā darba tirgū būs daudz lielākas iespējas nekā nevakcinētajiem

Pret Covid-19 vakcinētajiem iedzīvotājiem tuvākajā laikā būs daudz lielākas darba un karjeras iespējas nekā nevakcinētajiem, intervijā aģentūrai LETA atzīmēja personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa.

"Iespējams, Covid-19 saslimstības rādītājiem būtiski mazinoties, situācija varētu mainīties, bet šobrīd, prognozējot izmaiņas darba tirgū, jāsecina, ka, visticamāk, tiem darba ņēmējiem, kuri būs vakcinējušies, tuvākajā laikā būs daudz lielākas darba un karjeras iespējas nekā nevakcinētajiem," sacīja Roziņa.

Tāpat viņa minēja, ka jau šobrīd ne tikai publiskajā, bet arī privātajā sektorā atsevišķos darba sludinājums pie prasībām ir minēta Covid-19 sertifikāta nepieciešamība.

Vienlaikus Roziņa atzina, ka šobrīd darba tirgū ir vērojams darbaspēka trūkums, līdz ar to privātajā sektorā darba devēji, visticamāk, mēģinās rast kādu risinājumu, lai spētu saglabāt darba attiecības arī ar nevakcinētajiem darbiniekiem, nodarbinot viņus amata pozīcijās, kas nav saistītas ar klientu apkalpošanu.

"CV-Online Latvia" pārstāve arī atzīmēja, ka Covid-19 pandēmija ir būtiski ietekmējusi darba režīmu un arī nākotnē aizvien vairāk darba devēju piedāvās un arī darba ņēmēji pieprasīs hibrīda darba režīma modeli, kur iespējama elastība attiecībā par vietu, kur tiek veikti darba pienākumi. 

"Daļējs vai pilnīgs attālinātais darbs ir kļuvis un būs arī turpmāk jaunā norma darba dzīvē. Tāpat arī sagaidāms, ka darba devēji varētu aizvien vairāk nodarbināt ārvalstniekus, piemēram, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā, kur pieprasījums ir un būs vēl lielāks, un klientu atbalsta jomā, kur nepieciešamas kādas specifiskākas svešvalodu zināšanas, piedāvājot tiem darbu attālināti, kas ietaupītu abām pusēm resursus un darba devējam ļautu sasniegt talantus vēl efektīvāk," pauda Roziņa.

Tāpat viņa minēja, ka pandēmija ir strauji veicinājusi digitalizāciju uzņēmumos, tostarp dažādu digitālo risinājumu izmantošanu uzņēmumā personāla vadības procesos. "Piemēram, darba intervijas video zvana veidā arī pēc pandēmijas beigām būs ļoti populāra personāla atlases metode, jo palīdzēs ietaupīt darba meklētāja laiku un tādējādi darba devējam labāk sasniegt vēlamo kandidātu. Tāpat aizvien biežāk tiks izmantotas dažādas HR sistēmas un programmas, lai varētu automatizēt procesus un pieņemt lēmumus, kas balstīti datos," sacīja "CV-Online Latvia" pārstāve.

Pēc Roziņas paustā, pandēmija lika arī aizvien vairāk apzināties, ka ļoti būtiski ir regulāri pilnveidot prasmes, lai tās būtu konkurētspējīgas strauji mainīgajā pasaulē un darba tirgū. Tādējādi turpmāk darba devēji vēl vairāk fokusēsies uz darbinieku prasmju pilnveidi apvienojumā ar tehnoloģiju izmantošanu, lai nākotnē labāk risinātu darbaspēka trūkumu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas