Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Darba devēji

Attālinātā strādāšana mainījusi darba kultūru: atgriešanās birojā īsti nenotiks

Šodien ir beigusies gandrīz trīs mēnešus ilgusī ārkārtējā situācija. Tas nozīmē, ka darba devēji, kas līdz šim jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmijas dēļ nodrošināja attālinātu darbu, iespējams, lūgs darbiniekus atgriezties strādāt klātienē. Organizāciju psihologs Reinis Lazda portālam Diena.lv uzsver, ka "atgriešanās atpakaļ īsti nenotiks, bet būs jauna situācija. Ieguvēji būs tie, kuri spējuši veiksmīgāk adaptēties darbam jaunajā situācijā."

Saeima apstiprina atvieglotākus nodarbinātības nosacījumus ārkārtējās situācijas laikā

Saeima šodien galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, kas paredz ieviest atvieglotākus nosacījumus nodarbinātības jomā, lai uzņēmumi vīrusa pandēmijas izraisītās ārkārtējās situācijas laikā varētu saglabāt savu darbību un esošās darbavietas.

Akciju prēmijas var kļūt aizvien izplatītākas

Ekonomikas evolūcijas procesā arī Latvijā aizvien vairāk tiek pārņemtas rietumvalstu korporatīvās tradīcijas, arī tās, kas saistītas ar darbinieku prēmēšanu.

Paaugstina algas, lai noturētu gudrākos

Pēdējie gadi bijuši kopumā labvēlīgi Latvijas darba ņēmējiem, vidējai bruto darba samaksai pieaugot par 6-8%. Tādā pašā apmērā vidēji augusi strādājošā iedzīvotāja pirktspēja, jo inflācija izpalikusi.

Darba devējus aicina reģistrēt vakances ĒNU DIENAI 2016

Ir atvērta darba devēju — uzņēmumu, organizāciju un iestāžu — pieteikšanās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētajai ikgadējai karjeras izglītības programmai ĒNU DIENA, kas šogad norisināsies 10. februārī. 

Speciālistu trūkums atsevišķos uzņēmumos draud ar "algu burbuli"

Latvijā pērn turpinājies darba algu pieaugums, un tiek prognozēts, ka darba algu kāpums turpināsies arī šogad. Pagaidām tas gan nav izsaucis līdzvērtīgu patēriņa cenu pieaugumu. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem pērn novembrī patēriņa cenu izmaiņas salīdzinājumā ar 2014. gada novembri bijušas vien 0,2%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide