Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Karjera

Lai ir jauda sevis meklējumos

5. februārī Siguldas kultūras centrā Siguldas devons norisināsies neformāla bezmaksas konference vidusskolēniem Rosinātava, kurā sabiedrībā pazīstamas personības dalīsies savos pieredzes stāstos, aicinot jauniešus noticēt sev, savām iespējām un nākotnei Latvijā. Konferenci organizē Biznesa augstskolas Turība studenti, labi atceroties, kā paši jutās pirms studiju sākšanas. "Jauniešiem aizvien vēl ir aktuāls jautājums, ko iesākt pēc 12. klases," saka Rosinātavas projekta vadītāja Erīna Elizabete Reņģe un piebilst – bijusi sajūta, ka Latvijā pietrūkst šāda pasākuma tieši vidusskolēniem, kas neformālā gaisotnē iedotu viņiem pamatīgu motivācijas devu par to, ka ir jāsāk sapņot, jāsāk gribēt un ka visu ir iespējams realizēt.

Dinamika atbīda karjeras griestus

"Es neesmu tas cilvēks, kas tikai sēdēs birojā un veikalus pārraudzīs attālināti," smaida Evija Grīnberga, kura šovasar kļuvusi par Maxima XXX veikalu tīkla direktori. Šajos septiņos hipermārketos viņu nereti var sastapt klātienē. "Man ir svarīgi sajust veikala vidi un atmosfēru – arī tāpēc, lai es varētu labāk pieņemt stratēģiskus lēmumus," Evija saka, bet neslēpj, ka ik pārdienas te arī iepērkas, pie viena vērojot gan pircējus, gan darbiniekus, tāpat viņai lielveikala gaisotne vienkārši patīk. Maxima Latvija ir tradīcija, ka trīsreiz gadā – Lieldienās, Jāņos un Ziemassvētkos – administrācijas darbinieki un vadītāji nāk pastrādāt veikalu tirdzniecības zālēs. Evijai šī pieredze trāpījās jau pirmajā darba nedēļā, un viņa pa augļu nodaļu darbojās teju ar kaifu. Un arī ar nostalģiskām atmiņām par savas karjeras sākumposmu.

Pati galvenā nozare

Ceturto gadu pēc kārtas Latvijā norisināsies karjeras atbalsta kampaņa jauniešiem Mācies būvniecību. Pagājušajā nedēļā to atklāja pasākumā Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, kas kā šī notikuma norises vieta tika izraudzīta tāpēc, ka šajā skolā mācību procesā notiek arī dažādu inženierzinātņu apguve.

Londonas augstceltnes aizrauj

Karjeras sākumā projektēšana Artūru Hirkovski nevilināja, bet nu, vadot citus projektētājus, tās pietrūkst.

VIDEO: Dažādu jomu profesionāļi Latvijā pieņem izaicinājumu un samainās profesijām

Pasaules Ekonomikas forums paredz – mūsdienu jaunieši dzīves laikā mainīs profesijas vismaz septiņas reizes, turklāt piecas no šīm profesijām vēl nemaz neeksistē. Lai noskaidrotu tās prasmes, kas palīdz apgūt jaunu profesiju un būt konkurētspējīgiem mūsdienu mainīgajā biznesa vidē, četri savas jomas profesionāļi pieņēma Swedbank skolu programmas Dzīvei gatavs izaicinājumu un iejutās sev pavisam neierastā profesijā. Kā profesionāļiem veicies izaicinājumā un ko no tā var mācīties mūsdienu jaunieši, skaties video sērijā Vai dzīvei gatavs?.

Karjera starp burgeriem

"Draugi, zinot, ka es strādāju Hesburger, pārsvarā lūdz kuponus vai jautā, kā gatavo dažādus produktus. Viņiem drīzāk ir interese par to vidi, ko viņi kā restorāna apmeklētāji no malas neredz," teic Daiga Bresava (28), atbildot uz jautājumu, vai draugi un paziņas nemēdz izteikt piezīmes, ka ātrajā ēdināšanā ēdiens nav veselīgāko ēdienu topa augšgalā.

Atrast to, kas vieno. Uzņēmuma darbinieki pārgājienu sērijā no Nidas līdz Kolkai

Pārgājienu sērija divu gadu garumā, kurā piedalījās teju visi uzņēmuma darbinieki, kas grupās pa 20 ik pa pāris mēnešiem, dodoties pāris dienu ceļā, kopīgi pieveica distanci gar jūru no Nidas līdz Kolkai, - šādu vērienīgu komandas saliedēšanas pasākumu nesen noslēdza IT risinājumu uzņēmums Visma Enterprise (iepriekš SIA FMS).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide