Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Aicina premjeru nepieļaut iejaukšanos LU lēmumos

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
strupceļš
s
Nevar izslēgt gadījumu, ka MK LU rektoru neapstiprina. Iesākas jauns posms, ar valdības ierosmi pārskatīt izglītības iestāžu algu sarakstus tādā veidā, ka rektoros izticis savējais vairs nevarēs iekasēt simtu vai divus simtus tūkstošu, par to ka viņa vadītā skoliņa kaut kur pa reitingu pirmā tūkstoša apakšu kuļas, mācību spēki pelna minimālo, un dzīve ir skaista.Iespējams ir, ka MK LU rektoru apstiprina. Tādā gadījumā Kariņa valdība izjūk momentā, visu provinču rektori atviegloti uzelpo, progress turpinās. Valdību veido ZZS+SC+A/P.
Citu vidū
C
lai kā arī gribētos, bet rektora apstiprināšana MK un iejaukšanās LU lēmumos nav viens un tas pats.
V. Ķirmis
V
Pēc tā visa, kas noticis rektora vēlēšanu sakarā prātīgāk būtu bijis paklusēt. Cerams, ka valdības viedoklis būs izsvērts un nebalstīsies uz dažādiem apmelojumiem un darba ļaužu vēstulēm.
Edvins Eglitis
Iespejams ja miglainas un saubigas lietas notiek valsts universitate, valdibai ne tikai tiesibas, bet ari pienakums maisities "interna lietam". Intresanti it tas ka daudz augstskolu rektori parakstija vestuli. Nevelos iedomaties ka vini rupejas ari par savam siltam vietam.
 • 2
 • 0
strupceļš
s
Nav ne mazāko šaubu, ka Šuplinska nekādā gadījumā palikt par izglītības ministri nevar - JKP taču zaudēs savas pēdējās balsotāju paliekas. Domāju, ka pašizgudroto latgaliešu valodu viņa taču var pētīt kā neatkarīga zinātniece, tam nolūkam nav jāņemās pa Rīgu. Atkal un atkal jāatceras Jāņa Endzelīna teiktais :"Visas runas par latgaliešu valodu ir zinātniski aplamas, un politiski bīstamas".
Gramotnijs
G
Akadēmiskie Latvijā - runasvīri, kam spēks un vara.
Meri
M
Ne tikai neiejaukties, bet iejaukties un pārtraukt šo zagļu bandas pretvalstisko darbību....Saukt pie atbildības visus milzu algu saņēmējus....
Kika
K
Beidzot! Sen bija laiks. Citadi komisāre no Jaunăs komunistiskăs partijas augstskolăs ieviestu Krievijas kărtību. Šantăźisti no JKP neapstasies, reitingi zemi jătracina neizglitotais pūlis pret augstskolăm.
he-hee>Kika
h
Un jūs Kika, tad būtu tas izglītotais pūlis,kas aizstāv bardaku LU? Ja tā-tad Jums taisnība...
 • 4
 • 0
JKL to toJKL
J
Jums ir nulle valstiskas domāšanas un patriotisma, ja atbalstāt zagļus.
 • 2
 • 0
JKL to to jkl
J
Jūs sakāt-nevienu: Vai tad ta mafia kas tagad vada LU par milzu algām, vai tad to LU īpašumu izpārdošana par smieklīgi mazām cenām nav zagšana? Tad jau Jums iznāk: Tie kas ir pret zagļiem-tie ir mazizglitoti, tie kas ir par zagšanu-tie esot tie īstie...Pateicoties tādiem kā jums LV ir tur kur tagad ir kopā ar visu LU...
 • 4
 • 0
to JKL
t
Kika neemelo. Arī Jums, tāpat kā lielākajai daļai neizglītotu cilvēku, šķiet, ka visapkārt ir zagļi. Universitāte nevienu nav apzagusi. Augstskolas pieprasa Eiropā eksistējošu akadēmisko brīvību un politiķu neiejaukšanos to darbībā. Akadēmiski izglītoti cilvēki saprot, ka Šuplinskas ceļš ved uz nekurieni. Ja viņa tā turpinās, tad var sākties arī studentu protesti.
 • 1
 • 5
politiskā vajāšana?
p
Labāk vēlu nekā nekad. Kolēģi rīkojušies cienījami. Šuplinska lielākoties ir piedalījusies konferencēs Krievijā, lasījusi tur lekcijas. Lejot ūdeni uz Saskaņas dzirnavām, viņa deklarē,ka latgaliešu dialekts ir valoda, kas jāmāca skolās. Viņa ir cilvēks, kas nevienu saprātīgu viedokli negrib uzklausīt. Uzbrūkot rektoram, JKP sabiedrības neapmierinātajā daļā, kam nekad nekas nav labi, pazemo universitāti, bet ceļ savus reitingus. Dod, Dievs, Kariņam pacietību šos komisārus izturēt!
 • 3
 • 2
JKL>Kika
J
Melot nav labi: Ne viss pret augsskolām, bet pret augsskolu zagļīgo vadību... Vai tas neizglītotais pūlis būtu tas kas prasa valstī un augsskolās kārtību-un tas izglītotais, kas apzog valsti? Tad jums ir ļoti dīvaina izpratne un loģika, pluss nulle patriotisma pret valsti, un nulle atbildības pret to...
 • 5
 • 1
iespējams, ka
i
Zālamana lēmums būtu rektora vēlēšanas izsludināt no jauna, bet Muižniekam neliedzot iespēju tajās piedalīties.
Zinātnieksunpētnieks
Z
A ja nu... studenti nolemj "neiejaukties" Latvijas Universitātē... ar visiem viņas lēmumiem... ko tad?
Steponas
S
Vai tiek ieteikts augstskolu autonomijas vārdā turpmāk tās vai citas augstskolas rektora apstiprināšanā MK aprobežoties tikai ar formālu balsošanu "par"?
Juozis Juodkazis
J
Rektora apstiprināšanai vai neapstiprināšanai nav nekādas sakara ar politisku iejaukšanos, jo vēlēšanu process bija ne visai gluds ar visai jocīgiem lēmumiem un to pavadīja netīru dubļu straumes par vismaz vienu no pretendentiem.
Arturs Priedītis
A
Mūsu rektoru ienākumu pārskatu skat.: http://www.la.lv/publisko-augstskolu-rektoru-algas-latvija
Ha
H
Skauź, ka pats ar savăm naids runăm neesi nekur ticis?
 • 1
 • 3
Arturs Priedītis
A
Ja akadēmiskie goda vīri prasa “ievērojot augstskolu autonomiju kā Eiropas vērtību neatņemamu daļu, nepieļaut administratīvi politisku iejaukšanos augstskolu demokrātiski pieņemtajos lēmumos, respektējot tos un apstiprinot Latvijas Universitātes ievēlēto rektoru”, tad viņi prasa nejaukties viņu kolosālajās zādzībās; zādzību apjoms ir sekojošais: “Arī aizvadītajā gadā [2018.g.] starp valsts augstskolu rektoriem lielākie ienākumi bijuši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoram Leonīdam Ribickim [..] Rektoru ienākumus gadā var veidot vairākas pozīcijas – rektora alga un cita samaksa savā augstskolā un citās augstskolās, honorāri un cita samaksa par līgumdarbiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras iemaksas, darījumi, piemēram, mantas pārdošana, un citi ienākumu veidi. Starp valsts augstskolu rektoriem lielākos ienākumus guvušais Ribickis pērn saņēmis 204 928 eiro, kas ir par 26 788 eiro mazāk nekā iepriekšējā gadā. No visiem saviem gada ienākumiem vairāk nekā 80% jeb 167 731 eiro

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas