Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Arhibīskapa Jāņa Vanaga uzruna Kristus dzimšanas svētkos

Arhibīskapa Jāņa Vanaga uzruna Kristus dzimšanas svētkos.

Dieva mīļotie, es sirsnīgi sveicu jūs Kristus dzimšanas svētkos!

Septiņsimt gadus pirms Jēzus dzimšanas pravietis Jesaja vēstīja, ka Dievs dos izcilu zīmi: „Jaunava kļūs grūta, dzemdēs dēlu un dos viņam vārdu Immānū-Ēls.“ Latviski tas nozīmē – Dievs ar mums, Dievs mūsu vidū. Viņš nāks, lai atpestītu cilvēkus no grēkiem.

Svētais Augustīns raksta, ka grēks ir ne-līdzības zeme. Tāda zeme, kurā, dodoties aizvien dziļāk, cilvēks arvien vairāk zaudē līdzību Dievam. Kristus piedzima pasaulē, lai vestu mūs atpakaļ. Tādēļ, ja gribam sacīt vēlējumu, kas atbilst Kristus dzimšanas svētku saturam, tad vēlēsim: “Lai tev priecīga atjaunošanās Dieva līdzībā!” Līdzība Dievam ir cilvēku cieņas un vienlīdzības avots.

Šogad par atjaunošanos dievlīdzībā jāizceļ viens īpašs aspekts. Dievs izredzēja Mariju Jēzum par māti. Tā tas būtu varējis palikt. Gan jau ar Dieva palīgu Marija būtu Jēzu uzaudzinājusi. Mūsdienās daudzas sievietes vienas audzina bērnus. Taču savam Dēlam Dievs gribēja ko citu. Viņš teica Jāzepam – nebīsties apņemt Mariju par savu sievu! Dievam bija pilnīga brīvība, kā izveidot vidi, kurā Jēzum uzaugt. No visām iespējām viņš izvēlējās vienu – lai Jāzeps nebaidās būt Marijai vīrs un audzināt Jēzu kā tēvs. No visām iespējām, kā Jēzum uzaugt, Dievs izvēlējās vienu – ģimeni, kurā ir vīrs Jāzeps, sieva Marija un bērns Jēzus. Cauri gadsimtiem mēs to saucam par  Svēto Ģimeni.

To pašu Dievs grib ikvienam bērnam, tādēļ dievlīdzības atjaunošanas svētku vēsts ir arī tāda: Vīrieši, appreciet savas sievietes, ar kurām jau tāpat dzīvojat kopā kā vīrs ar sievu! Sievietes, nesamierinieties ar ko mazāk! Lai bērni dzimst un uzaug ģimenē pēc Svētās Ģimenes skaidrā un saprotamā parauga! Un tie, kas esat viens otram solījušies – pieņemiet lēmumu gādāt, ka paliekat kopā priekos un bēdās, bagātībā un nabadzībā, slimībā un veselībā, līdz kamēr pats Dievs jūs šķirs laicīgā nāvē. Lai tas ir jūsu gods un cieņa! Mūsu jaunā gada apņemšanās lai būtu – atjaunosim latviešu valodu! Atdosim atpakaļ patieso nozīmi vārdiem “draugs” un “draudzene”. Draugiem nedzimst bērni, bet gan vīram un sievai. Bērni neuzaug pie draugiem, bet pie tēva un mātes.

Kristus piedzima, lai mēs atjaunotos Dieva līdzībā. Šī ir dzīves joma, kurā to darīt ir neatliekami un svarīgi. Darīsim to ar Ziemsvētku prieku! Priecīgus Kristus dzimšanas svētkus!

Top komentāri

Itamars Toledano
Atceros, kādreiz prasīju eksaltētām tantēm, par ko tad tas sprediķis tik ļoti patika, un par ko tad sludinātājs runāja? Kā, vai tad tu nezini, skanēja atbilde, par Dievu runāja! Beigās man apnika jautāt, jo atbilde vienmēr bija viena un tā pati.
Anna Johansone
Ir tik skaisti svinēt Ziemassvētkus pēc senās leģendas par Kristus piedzimšanu. Ir arī ziemas Saulgriežu laiks, kad zeme sāk virzīties uz garākām dienām un pavasari mūsu zemes puslodē. Mirdz eglītes un bērnu actiņas. Pārdomas rada Vanaga kunga piedāvājums dalīt bērnus no "svētajām ģimenēm" un citos? Tādi aicinājumi šķeļ sabiedrību. Ir nepieciešami sabiedrības ziedojumi, lai atbalstītu no vardarbības cietušus bērnus, sievietes un pa retam arī vīriešus, kas lielā skaitā ir no "svētajām laulībā esošām ģimenēm. Ja tajā pašā laikā ir citādas ģimenes, kur cilvēki dzīvo kopā, mīlestībā un gādībā audzina bērnus. Ar ko tie bērni un viņu vecāki, kas tāpat kā citi, arī godīgi strādā un gādā, ir sliktāki. Ir citi laiki un bērniņi var tikt ieņemti arī no "svētā gara" medicīnas klīnikās un tāpat kā citi ir gaidīti ar mīlestību. Latvijas baznīcai ir garīgi jāattīstās, augot līdzi laikmetam, panākot padomju laikos nokavēto un sasniedzot Rietumeiropas baznīcu attīstības līmeni.
Neuzrunā!
N
Aizpampušām acīm RŪPĪGI LASA uzrakstīto. Kā parasti vaišļīgi, lēti, samāksloti un ļoti teatrāli. Par Vanagu var teikt tikai vienu: plate VECĀ, tikai gadi mains. ! Redzēsim, cik ilgi!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ar līdzgaitnieku meklēšanu nesteidzas(2)

Kaut arī līdz Saeimas vēlēšanām vēl ir apmēram gads, dažādas aktivitātes liecina, ka gatavošanās tām norit pilnā sparā. Partijas pakāpeniski arī pauž attieksmi pret iespējām veidot apvienības vai...

Bez ģimenes ārsta neiztikt(6)

Palīdzība veselības problēmu risināšanā, tajā skaitā nosūtīšana uz papildu izmeklējumiem vai pie citiem speciālistiem, vakcinācija, izziņas par veselības stāvokli izglītības iestādēm, darbavietā...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas