Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Arodbiedrība: Jaunajai Latvijas Radio valdei priekšā ir smags darbs

Jaunajai Latvijas Radio (LR) valdei priekšā ir smags darbs, aģentūrai LETA atzina LR arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Mudīte Paegle.

Viņa norādīja, ka arodbiedrība jaunievēlētajai LR valdes priekšsēdētājai Unai Klapkalnei un LR valdes loceklei finanšu vadības jautājumos Mārītei Tukišai novēl veiksmi darbā LR valdē, jo līdz nākamā gada sākumam viņām jāpaspēj reformēt LR darbinieku atalgojuma sistēma un izstrādāt LR budžetu. "Tas būs ļoti smags darbs, kas jāveic līdz jaunajam gadam," uzsvēra Paegle.

Vienlaikus viņa sacīja, ka otrdien LR kolektīvs tiksies ar jauno LR vadību, un tad jau būs iespējams saprast vairāk par Klapkalni un Tukišu kā valdes loceklēm un viņu redzējumu saistībā ar LR. "Cerēsim, ka domās godprātīgi, un cerēsim, ka labi darīs visu, kas jādara," teica Paegle.

Kā ziņots, NEPLP pirmdien apstiprinājusi LR valdes priekšsēdētājas amatā Unu Klapkalni, bet valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatā apstiprināta Mārīte Tukiša.

Abas valdes locekles izvēlētas konkursa kārtībā, kurā kopumā pieteicās gandrīz 30 pretendentu. Gan Klapkalne, gan Tukiša amatos apstiprinātas uz turpmākajiem pieciem gadiem.

Klapkalnei ir plaša pieredze vadošos amatos gan valsts pārvaldē, gan privātajā sektorā. Pēdējos desmit gadus viņa bijusi Nacionālās informācijas aģentūras LETA valdes locekle un kopš 2016.gada bijusi gan LETA, gan ziņu portāla Tvnet valdes priekšsēdētāja. Klapkalne ir arī Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) Mentoru kluba valdes locekle un viņa ieguvusi maģistra grādu biznesa vadībā (MBA).

Tukiša kopš 2002.gada strādājusi dažādos amatos Radio Skonto Grupā. Kopš 2008.gada viņa bijusi SIA Radio Skonto administratīvās struktūrvienības vadītāja, savukārt kopš 2009.gada – SIA Skonto Reklāma administratīvās struktūrvienības vadītāja. Tukišai ir profesionālais maģistra grāds uzņēmumu un organizāciju vadīšanā.

Kā žurnālistiem sacīja NEPLP loceklis Ivars Āboliņš, lēmums par Klapkalnes un Tukišas iecelšanu amatos LR valdē bija vienbalsīgs. "Tas uzticības kredīts, ko mēs esam devuši jaunajiem valdes locekļiem, ir ļoti liels. Visās viņu intervijās paustais redzējums sakrīt arī ar mūsu redzējumu gan par strukturālajām reformām, gan par algu reformu, gan par sadarbības nosacījumiem sponsorēšanas jautājumos ar trešajām personām," uzsvēra Āboliņš.

Klapkalne aģentūrai LETA norādīja, ka jaunās valdes turpmākais darbs ietvers LR budžeta veidošanu, darba samaksas sistēmas sakārtošanu, kā arī darbības plāna izstrādi nākamajiem gadiem. "Tā ir prioritāte – tur nav citu jautājumu," sacīja jaunā LR valdes priekšsēdētāja.

Taujāta, kāda turpmāk varētu būt sadarbība ar NEPLP, Klapkalne uzsvēra, ka viņa ir vērsta uz sadarbību. "Strādājot sabiedriskajā medijā, tas ir viens no priekšnosacījumiem - jāspēj sadarboties gan ar pasūtītājiem, gan ar sabiedrību kopumā, gan ar sadarbības partneriem un Latvijas Televīziju," norādīja Klapkalne, vienlaikus uzsverot, ka svarīgi ir nodrošināt, lai sabiedriskajam medijam būtu nevainojama reputācija visos aspektos.

Savukārt Tukiša aģentūrai LETA sacīja, ka gan NEPLP, gan LR galvenais uzdevums ir darboties sabiedrības interesēs. Tāpat viņa pauda viedokli, ka gan NEPLP, gan arī LR, ir vienādi mērķi, tādēļ sadarbībā ar padomi nebūs problēmu.

Vienlaikus kā vienu no svarīgi risināmajiem jautājumiem Tukiša minēja LR redakcionālās neatkarības un medija uzticamības stiprināšanu, lai publiskajā telpā vairāk nebūtu negatīvu asociāciju un viedokļu par sabiedrisko mediju.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas