Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Arodbiedrības

Arodbiedrības kategoriski pret izmaiņām darba nespējas lapu apmaksā

Samazinot darba nespējas lapu apmaksu, var pasliktināties sabiedrības veselības rādītāji, pieaugt infekciju un hronisko slimību izplatība, šādu nostāju otrdien preses konferencē pauda Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns, darba devēju priekšlikumu apturēšanai neizslēdzot arī streika rīkošanu.

Koplīgums ļāva noturēt uzņēmumā profesionāļus

"Darba koplīgumi visvairāk ir izplatīti Ziemeļeiropas valstīs un tieši Skandināvijas valstīs, kur, pateicoties šai nodarbinātības nosacījumu formai, ir visaugstākais dzīves līmenis un procentuāli vislielākais vidusslānis," intervijā Guntaram Gūtem stāsta arodbiedrības Enerģija priekšsēdētājs Aivars Āboliņš un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Strādājošo cīņu grūtības

Lielākajā daļā Eiropas valstu arodbiedrības zaudē gan biedrus, gan politisko ietekmi un savas pozīcijas sarunās ar darba devējiem. Pie tā tiek vainota gan globalizācija, gan padomju mantojums, taču vilšanās tradicionālajās politiskajās partijās un citos patlaban aktuālajos procesos varētu novest arī līdz arodbiedrību lomas atdzimšanai

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide