Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ceturtdien pie Saeimas protestēs arī pret novadu reformu

Ceturtdien, 7.novembrī, teju vienlaikus ar veselības nozares darbinieku protesta akciju plānota arī "tautas sapulce", kurā dažādu reģionu iedzīvotāji paudīs neapmierinātību ar administratīvi teritoriālo reformu.

Kamēr veselības aprūpes jomas darbinieki iestāsies pret mediķu atalgojuma palielināšanu mazāk apmērā nekā iepriekš solīts, otra protestētāju daļa apņēmusies rīkot tautas sapulci "pret vardarbīgu un neloģisku reformu, kas pilnībā iztukšos laukus".

Mediķu akcija plānota no plkst.8.30 līdz 9.30. Savukārt piedāvātās administratīvi teritoriālās reformas pretinieki savu pasākumu plāno plkst.9.30, bet pie Saeimas gatavojas pulcēties jau plkst.9, tādējādi izrādot solidaritāti mediķiem.

Abu pasākumu norisi saskaņojusi arī Rīgas dome.

Vairākas pašvaldības izplatījušas aicinājumus saviem iedzīvotājiem piedalīties akcijā. Kā aģentūra LETA noskaidroja Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novada pašvaldībās, sākotnēji norisināsies protesta gājiens, kurš sāksies Vecrīgā, Torņa ielā 4 pie Pulvertorņa un noslēgsies pie Saeimas nama Jēkaba ielā 11. Minētās pašvaldības arī nodrošinās iedzīvotājiem transportu uz protesta akcijas norises vietu.

LZP skaidroja, ka protesta akcija tiek rīkota, jo 7.novembrī Saeimā izskatīšanai pirmajā lasījumā nonāks vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūce (AP) virzītais un koalīcijas atbalstītais likumprojekts par administratīvi teritoriālo reformu.

Tautas sapulci pieteicis zemnieks no Alojas Valdis Možvillo, kurš dalībai protesta akcijā uzrunājis arī vairākas politiskās partijas. Viņa aicinājumam atsaukusies Zaļo un zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība.

"Protesta akcijas mērķis - atsākt kvalitatīvas konsultācijas ar iedzīvotājiem, reformas izvērstu, argumentētu pamatojumu, aprēķinus par to, kāds varētu būt ieguvums administratīvi teritoriālās rezultātā, sniegt skaidru sociāli - ekonomisko mērķu pamatojumu par šādas sasteigtas reformas pamatotību," norāda pasākuma organizatori.

Kā informējis pasākuma pieteicējs, sākotnēji pieteiktais dalībnieku skaits tika lēsts ap 250 cilvēkiem, bet saņemtie signāli liecinot, ka dalībnieku kopskaits varētu vairākas reizes pārsniegt sākotnēji plānoto.

Pēc LZP paustā, iniciatīvu par dalību protesta akcijā izrādījuši iedzīvotāji un uzņēmēji no Ikšķiles, Alojas, Kandavas, Tukuma, Kokneses, Baldones, Ventspils novada, Salacgrīvas, Vecumniekiem un citiem novadiem, kuri pēc reformas tiks likvidēti. Arī citu novadu pārstāvji turpina pieteikties dalībai pasākumā.

Kandavas novada pašvaldības uzņēmējdarbības konsultante Iveta Pāža aģentūrai LETA apliecināja, ka līdz otrdienai dalībai akcijā pieteikušies aptuveni 100 cilvēki, taču plānots, ka dalībnieku skaits būs ap 150, un no novada uz galvaspilsētu izbrauks trīs autobusi. Transportu vietējiem nodrošina uzņēmumi.

Savukārt Jelgavas novada domes deputāts, uzņēmējs Modris Jansons (LZS), kurš pagājušajā nedēļā rīkoja pašvaldības sapulci, lai apspriestu plānoto reformu, aģentūrai LETA apgalvoja, ka novadnieki, vismaz organizēti, negatavojas piedalīties akcijā, jo tā sākotnēji plānota kā mediķu protests. Iespējams, novadā vēl lems, kā izteikt savu neapmierinātību.

Kā ziņots, izskatīšanai Saeimā ir likumprojekts, kas paredz reformas modeli ar 39 pašvaldībām pašreizējo 119 pašvaldību vietā. Iepriekš no vairākām pašvaldībām izskanējusi kritika par plānoto reformu.

Tāpat vēstīts, ka, protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem, mediķi ceturtdien rīkos protesta akciju Viena diena bez ārsta, aicinot visus ārstus, izņemot neatliekamās palīdzības mediķus, vienu dienu paņemt bezalgas atvaļinājumu. Šajā dienā pie Saeimas norisināsies arī protesta akcija. Mediķi norādījuši, ka 2020.gadā paredzētie 42 miljoni eiro atalgojuma pieaugumam ir pretrunā ar iepriekš solītajiem 120 miljoniem eiro.

pievienota 3., 10.-11.rindkopas

Top komentāri

nost no siles
n
Pašvaldībās rads rada galā,dzimtas kokus var zīmēt.Satraukums par siles zaudējumu ir ļoti saprotams.
!!!
!
Pagastu veči ar visu savu svītu no radiņiem un paziņām gan jau būs, lai tik siltās vietiņas neatņem!
Novadu reforma PAR
N
Novadu reforma ir nepieciešama un protests pret to ir jānodala
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas