Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mediķu algas

Mediķi ir gatavi turpināt cīnīties

Mediķu arodbiedrību protesta akcijas nepalīdzēja mainīt politiķu lēmumu saistībā ar veselības nozarei paredzēto budžeta apjomu 2020. gadā, taču nozares pārstāvji nav gatavi padoties. Mediķu skatījumā gan Veselības ministrija (VM), gan valdība, gan Saeima ar savu lēmumu par 2020. gada budžetu ne tikai pārkāpa Veselības aprūpes finansēšanas likumu, bet arī klaji ignorēja medicīnas darbinieku priekšlikumus par vienlīdzīgu algu palielinājumu visiem nozarē strādājošajiem.

Top jauns samaksas modelis

Pašreizējā mediķu atalgojuma sistēma ir optimāla un nav jāmaina, tikai jānodrošina adekvāts finansējums. Un – pašreizējā mediķu atalgojuma sistēma ir necaurskatāma un negodīga, un ar steigu nepieciešamas izmaiņas. Šie divi pretējie viedokļi nule kā ir sadūrušies publiskajā telpā.

Viņķelei ļauj turpināt strādāt

Neaizmirstiet, mēs jūs vērojam! Tā, vēršoties pie veselības ministres Ilzes Viņķeles (A/P), kura Saeimā ceturtdien pēc ilgām debatēm izturēja neuzticības balsojumu, sacīja ekspremjers, Saeimas deputāts Māris Kučinskis (ZZS). Demisijas pieprasījums, ko rosināja ZZS un neatkarīgie deputāti, notika dienā, kad mediķi pie parlamenta ēkas rīkoja jau otro protesta akciju un Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis asu kritiku izraisījušo 2020. gada valsts budžetu, vien pakratot premjeram un parlamentam ar pirkstu par likumu pretrunām un brīdinot par satversmības pārbaudes risku.

Nekoncentrēties tikai uz algām

RSU Sabiedrības veselības institūta direktora vietniece un Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas valdes priekšsēdētāja Daiga Behmane intervijā Rūtai Kesnerei.

Arodbiedrība: Mediķu protestā piedalīsies aptuveni 2000 dalībnieku

Ceturtdien gaidāmajā veselības aprūpes darbinieku protesta akcijā piedalīsies aptuveni 2000 iedzīvotāju, trešdien preses konferencē medijiem paziņoja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide