Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mediķu algas

Diskusijas raisa atalgojums

Veselības ministrijas (VM) pieprasītais papildu finansējums prioritārajiem pasākumiem nākamā gada budžetā ir 719,5 miljoni eiro. Šā gada veselības budžets ir viens miljards 500 miljonu eiro. Par to vakar Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju informēja VM valsts sekretāre Indra Dreika un valsts sekretāres vietnieks finanšu jautājumos Boriss Kņigins. Vieni no finansiālajā ziņā ietilpīgākajiem prioritārajiem pasākumiem ir saistīti ar atbalsta plānu onkoloģijai, psihiatrijas atbalsta pasākumiem, paliatīvās aprūpes attīstību un atbalstu retajām slimībām. Šiem mērķiem papildus tiek prasīti teju 427 miljoni eiro.

Piešķir papildu 3,66 miljonus eiro mediķu virsstundu apmaksai

Lai apmaksātu mediķu un citu darbinieku virsstundu darbu, kas saistīti ar Covid-19 jautājumu risināšanu un seku novēršanu, Ministru kabinets otrdien no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem piešķīra 3,66 miljonus eiro.

Keris: Vēl jāatdod mediķiem parāds 44 miljonu eiro apmērā

Saeimai un valdībai šogad vēl jāatdod mediķiem parāds 44 miljonu eiro apmērā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma pauda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Raidījums: Mediķi par darbu ar Covid-19 slimniekiem piemaksās saņēma vien dažus eiro

Līdzīgi kā pavasarī no marta līdz maijam, arī šajā Covid-19 uzliesmojumā no oktobra līdz pat gada beigām mediķiem solītas piemaksas par darbu paaugstinātas slodzes un stresa apstākļos. Iepriekš ne visi sajuta to kā atbilstošu novērtējumu, jo starp piemaksām vairāku simtu eiro apmērā bija arī mediķi, īpaši medmāsas un māsu palīgi, kuru makus papildināja vien ar dažiem eiro, turklāt - ar vairāku mēnešu novēlošanos. Tagad Veselības ministrija sola citus piemaksu principus, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

2021.gada budžetā mediķu algām atkal nepietiek naudas solītajā apmērā

Lai arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš uzsvēra, ka solītais mediķu algas pieaugums nākamgad tiks nodrošināts, patiesībā ar tam rezervētajiem 183 miljoniem eiro nepietiek solījuma izpildei pilnā apmērā. Turklāt tas nav viss. Veselības ministrija, saprotot, ka vairāk naudas visdrīzāk arī nedabūt, aicina mediķus ar šo rezervēto, jau tā nepietiekamo naudu vēl padalīties citiem mērķiem, jo algu palielināšana nav vienīgās vajadzības, ziņo LTV raidījums de facto.

Nākamā gada budžetā iezīmēti 338,6 miljoni eiro

Lai arī patlaban vēl norit sarunas par 2021.gada budžetu, tā izstrādes procesā jau ir iezīmēti 338,6 miljoni eiro, tostarp līdzekļi ārstniecības personu un pedagogu darba samaksas pieaugumam, kā arī iezīmēts finansējums Satversmes tiesas spriedumu izpildei labklājības jomā, liecina Finanšu ministrijas (FM) informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide