Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Darbaspēks – jaunie vecāki

No nākamā gada vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, iespējams, varēs strādāt ceturto daļu slodzes, pilnībā saglabājot valsts pabalstu. Šis ir risinājums, ko darbinieku trūkuma dēļ piedāvā uzņēmēji, un Labklājības ministrija (LM) ir piekritusi izvērtēt šādu variantu, jo būtībā tas ir spoguļattēls esošajai situācijai. Jāanalizē gan pagātnes pieredze, kad līdzīga sistēma tika izmantota negodprātīgi.

Top komentāri

nezinu
n
Daudz jautājumu: kurš ņems darbā cilvēku uz 2 stundām dienā? Gadījumā, ja atradīsies kāds darba devējs, tad, iespējamā darba vieta jau arī neatradīsies blakus savai dzīvesvietai (plus ceļš uz / no darba). Kurš skatīsies 2 stundas dienā bērnu? Un vispār, pieņemot šādu normu, zūd bērna kopšanas atvaļinājuma mērķis un jēga kā tāda!!! Bērna kopšanas atvaļinājums ir paredzēts, lai būtu kopā ar bērnu šo laika sprīdi! To, ka nepietiek finansiālo līdzekļu šim pasākumam un tāpēc meklē darba iespējas -tā jau ir cita problēma.
Nata
N
Jaunie vecāki sen gatavi strādāt, tikai valsts ar saviem NOTEIKUMIEM, viņiem to liedz. Vecvecāki nevar palīdzēt jaunajai ģimenei, jo izgudrots atkal jauns ŌIK". Vecvecākiem ar 1. sept. vajadzīga pilnvara, kura izdota TIKAI UZ TRIM mēnešiem, bet pie notāra apstiprināšana masā 20 euro. Tātad, cik nopelnīs, tik atdos atpakaļ ierēdņu armijai. Vecvecākiem nepiemaksā ne 50 - 70 euro par bērna auklēšanu, bet svešajam auklim vecākiem iznāk maksāt vismaz 300 euro mēnesī. Kur šeit loģika??! Varētu minēt daudzus piemērus, kāpēc jaunie cilvēki nevar atļauties bērnus. Vai tā ir ģimeņu stiprināšana paaudzēs?!!!
...
.
Pareizi teikts komentārā: ".. zūd bērna kopšanas atvaļinājuma mērķis un jēga kā tāda!!! Bērna kopšanas atvaļinājums ir paredzēts, lai būtu kopā ar bērnu šo laika sprīdi!" Un bērnam šis laiks ir ļoti vajadzīgs. Bērnam ir vajadzīgi vecāki, ģimene, nevis aukles.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Gribas, lai šeit ir silti visās nozīmēs

Maija sākumā, ievērojot ārkārtas situācijā noteiktos ierobežojumus, Daugavpils ielas vēl bija tukšas, cilvēku maz. Daudzi veikali slēgti, arī Innas Zinkevičas pirms gada atvērtais vīriešu apģērbu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas