Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

EP Attīstības banka 20 gadu laikā Latvijā investējusi 358 miljonus eiro

Eiropas Padomes (EP) Attīstības banka 20 gados Latvijā investējusi 358 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

Ministrijā norādīja, ka piektdien aprit 20 gadi kopš Latvija ir kļuvusi par EP Attīstības bankas akcionāru. "Latvijā joprojām šī banka ir maz zināma, taču šo gadu laikā ir realizēta virkne valstij svarīgu projektu," piebilda FM.

Šajos 20 gados Latvijai tika apstiprināti desmit projekti par kopējo summu 358 miljoniem eiro. Pirmie projekti, kas tika realizēti sadarbībā ar EP Attīstības banku, bija vērsti uz atbalstu sievietēm uzņēmējām. Mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta projekta mērķis 2003.gadā bija sekmēt sieviešu uzņēmējdarbību, atvieglojot piekļuvi komerckredītiem, aptverot kā investīciju, tā arī apgrozāmā kapitāla palielināšanas vajadzības. Nākamais bija Sieviešu uzņēmējdarbību atbalsta projekts, kas 2003.gadā tika realizēts ar Hipotēku un zemes bankas un Ziemeļu Investīcijas bankas starpniecību. Projekta mērķis bija aizdevumu programma Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu, īpaši atbalstot sieviešu uzņēmējdarbību un tādējādi atvieglojot piekļuvi komerckredītiem kā apgrozāmā kapitāla, tā arī investīciju nepieciešamību.

Turpmākajos gados tika realizēti projekti AS Latvenergo vides aizsardzības jomā, kā arī projekts sadarbībā ar Valsts kasi, lai atbalstītu pašvaldības izglītības un sporta infrastruktūras, kā arī pilsētu un lauku infrastruktūras objektu uzlabošanā. 2015.gadā tika apstiprināts Latvijas aizņēmuma projekts Altum daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas līdzfinansēšanai.

Pēdējais projekts tika apstiprināts 2017.gada nogalē, lai nodrošinātu līdzfinansējumu Latvijas Universitātes (LU) akadēmiskā centra otrās fāzes objektu attīstībai, kas paredz Zinātņu mājas un Rakstu mājas celtniecību. LU iecerējusi vērienīgo projektu pabeigt tuvāko gadu laikā un uz šo vietu pārcelt 85% no fakultāšu studentiem un mācībspēkiem. Tā būs moderna vide ar modernu aprīkojumu, kura dos papildu stimulus izglītības kvalitātes uzlabošanai un pavērs ceļu jauniem zinātniskiem atklājumiem un tehnoloģijām.

EP Attīstības banka ir daudzpusīga starptautiska finanšu institūcija ar izteiktu sociālo mandātu tās darbībā, kura tika izveidota 1956.gada 16.aprīlī ar mērķi rast risinājumus bēgļu un imigrantu problēmām. Pašreiz bankā akcionāri ir 41 valsts, ieskaitot visas ES dalībvalstis (izņemot Austriju un Lielbritāniju), kā arī Balkānu valstis. No NVS valstīm bankas akcionāri ir Gruzija un Moldova.

Banka nodrošina aizdevumus un garantijas tās 41 dalībvalstij, lai finansētu projektus bankas potenciālajiem aizņēmējiem - valsts un pašvaldību, kā arī finanšu institūciju iesniegtajiem projektiem. Banka nodrošina finansējumu un tehnisko palīdzību projektiem ar augstu sociālo ietekmi, tādējādi aktīvi veicinot sociālo kohēziju un stiprinot sociālo integrāciju Eiropā.

Pašreiz viena no bankas prioritātēm ir palīdzēt dalībvalstīm nodrošināt ilgtspējīgu un integrējošu izaugsmi. Uzsvars tiek likts uz sasaisti ar sociālo jomu, paredzot tādu projektu līdzfinansēšanu, kas uzlabo, modernizē publisko infrastruktūru, atbalsta Latvijas mazos un vidējos uzņēmumus, lai radītu jaunas darbavietas vai saglabātu esošās, nodrošinātu piekļuvi darba tirgum, mājokļu pieejamību un iedzīvotāju neaizsargāto grupu integrēšanu.

Svarīga bankas prioritāte ir bēgļu, pārvietoto personu un migrantu integrācija, palīdzot risināt problēmas, ar kurām Eiropas valstis saskaras bēgļu un migrantu plūsmas rezultātā. Banka finansē arī projektus, kas saistīti ar klimata politiku, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu globālajā cīņā pret klimata pārmaiņām un pāreju uz zema oglekļa emisijas ekonomiku.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Autovadītāja apliecība vairs nebūs jāvadā līdzi

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Ceļu satiksmes likuma grozījumus, kas paredz atteikties no obligātās prasības autovadītājiem ņemt līdzi vadītāja apliecību, ja klāt būs personu apliecinošs ...

Uzvaras pieminekli varētu pārveidot par muzeju(59)

Iespēja runāt par tā saucamā Uzvaras pieminekļa demontāžu, kas ar vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstiem prasīta sabiedrības iniciatīvā, ir nokavēta, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisij...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas