Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Finanšu ministrijas vārdā sūtīti datorvīrusu saturoši viltus ziņojumi

Finanšu ministrija brīdina par tās vārdā izsūtītiem viltus ziņojumiem, kas satur datorvīrusu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

FM vārdā tiek izsūtīti viltus ziņojumi, aicinot to saņēmējus atvērt pielikumus par nodokļu nomaksu. Tas ir datorvīruss, kas izmanto viltotu ministrijas e-pasta adresi.

"Ja esat saņēmuši šādu e-pasta vēstuli, nekādā gadījumā neatveriet pielikumus un nekavējoties dzēsiet to," brīdināja FM.

Šodien masveidā izsūtītais pielikums, vēstulēs ar virsrakstu "nokavētu nodokļu maksājumu: Nauda, kas paredzēta valsts budžetam, ir arī jūsu nauda!" satur "P2P" tipa datorvīrusu, kas veic inficētajos datoros esošo paroļu un citas piekļuves informācijas zādzību.

Par šo incidentu FM informējusi informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju Cert.lv.

Cert.lv pārstāve Līga Besere skaidroja, ka krāpnieciskie e-pasti satur ZIP arhīva pielikumu, kurā ir datorvīruss. "Vīruss paredzēts iekārtā esošo paroļu un citas piekļuves informācijas zādzībai, kā arī, iespējams, veic datora datu šifrēšanu, lai pieprasītu izpirkuma maksu par datu atgūšanu," sacīja Besere.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka krāpnieki nereti izmanto gadu miju un dažādu pārskatu iesniegšanas termiņus, lai padarītu savas mēstuļu kampaņas efektīvākas. "Tiek izsūtīti mēstuļu e-pasti ar atbilstošiem tematiem (nenomakstāts rēķins, nodokļa parāds un tamlīdzīgi), paļaujoties uz to, ka uzņēmumu un iestāžu grāmatveži šajā periodā jau tāpat ir noslogoti un, iespējams, pārāk rūpīgi nepārbaudīs saņemto e-pastu un atvērs kaitīgo pielikumu," atzīmēja Besere.

Cert.lv pārstāve aicina darbiniekus steigā nevērt vaļā e-pastus un to pielikumus, kā arī iesaka pārbaudīt saņemto e-pastu atakaļadreses lauku jeb "reply-to" un pievērst uzmanību kļūdām e-pastā - ja tādas ir, tas var liecināt par krāpniecību.

Pievienots Cert.lv skaidrojums

Top komentāri

lauki
l
Tipiskākā viltus automātiskas e-vēstules pazīme - nav norādīta konkrētā saņēmēja e-pasta adrese. Bez domāšanas to var likvidēt.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Magoņa lietas materiāli demonstrē Juraša metodes(16)

Turpinoties bijušā a/s Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā Limbažos, atklājas aizvien jauni fakti par to...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas