Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +6 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Datorvīrusi

Par izspiedējvīrusa BadRabbit "nedarbiem" Latvijā šobrīd ziņu nav

Latvijā līdz šim nav ziņu par izspiedējvīrusa BadRabbit upuriem, jo tiešsaistes vietnes, caur kurām vīruss izplatījies, Latvijas interneta lietotāji visdrīzāk neapmeklē, aģentūrai LETA sacīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv pārstāve Svetlana Amberga.

Pētījums: Uzņēmumu IT drošību bieži apdraud nozaudētas ierīces

Uzņēmumu informācijas tehnoloģiju (IT) drošību visbiežāk apdraud dažāda no ārpuses nākoša ļaunprogrammatūra, kā arī neapdomīga darbinieku rīcība un nozaudētas ierīces, liecina virtuālās vides drošības risinājumu izstrādātāja Kaspersky Lab veikts pētījums.

Policija brīdina datorlietotājus par jaunu šifrēšanas vīrusa paveidu

Valsts policija brīdina par iespējamiem datoru un Android telefonu platformas apdraudējumiem, kas izpaužas ļaunprātīgas programmatūras veidā, pārņemot datora vai ierīces vadību un piekļūstot tajā esošajai informācijai, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Cert.lv: Latvijas datoru lietotājus galvenokārt apdraud veci datorvīrusi

Aizvadītajā gadā informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv reģistrēja un apstrādāja 606 956 zemas prioritātes kiberincidentus, no kuriem izplatītākie saistīti ar veciem datorvīrusiem un nedroši konfigurētām ierīcēm, teikts institūcijas pārskatā par uzdevumu izpildi 2015.gadā.

Kaspersky Lab: Ik sekundi pasaulē rodas četri jauni datorvīrusi

Ik sekundi pasaulē rodas teju četri jauni datorvīrusi, kas ir 13 000 reižu vairāk nekā pirms 20 gadiem, liecina konferencē Kaspersky Lab Cyber Security Weekend prezentētie virtuālās vides drošības risinājumu izstrādātāja Kaspersky Lab dati.

Atkal izplata izspiedējvīrusu, kas šifrē datora saturu

Atkal sācis izplatīties izspiedējvīruss, kas šifrē datora saturu un kas tiek izplatīts ar inficētu e-pastu palīdzību. Palaižot inficēto failu, datora saturs tiek neatgriezeniski šifrēts un par datora atbloķēšanu tiek prasīta izpirkuma maksa, brīdina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.lv.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide