Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

FM: Būtiski mazinājusies Rīgas satiksmes negatīvā ietekme uz valsts budžetu

Būtiski mazinājusies Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme negatīvā ietekme uz valsts budžetu, teikts Finanšu ministrijas (FM) ziņojumā, kas iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā.

LETA jau vēstīja, ka atbilstoši Eiropas Kontu sistēmas metodoloģijai, ar ko tiek apkopota statistika par Eiropas Savienības dalībvalstu fiskālajiem radītājiem, konstatēts, ka Rīgas satiksme ir klasificējama vispārējās valdības sektorā. Pērn FM secināja, ka Rīgas satiksmes plānotās investīcijas sabiedriskā transporta autoparka atjaunošanā 2020.gada valsts budžetā radīja negatīvu efektu 71,9 miljonu eiro apmērā.

Lai kompensētu Rīgas satiksmes radīto negatīvo fiskālo ietekmi uz vispārējās valdības budžeta bilanci, tika paredzēts, ka Valsts kase 2020.gadā līdz katra mēneša 15.datumam ietur no Rīgas pašvaldības budžetam pārskaitāmā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumiem summu 38 miljonu eiro apmērā gadā, ieturēto summu ieskaitot valsts budžeta nenodokļu ieņēmumu kontā Valsts kasē.

Rīgas dome vērsās FM ar lūgumu precizēt kompensācijas summu, ņemot vērā aktualizēto prognozi par Rīgas satiksmes ietekmi uz vispārējās valdības budžeta bilanci 2020.gadā. Šis lūgums tiek pamatots ar faktu, ka pērn Rīgas satiksmes negatīvā ietekme uz valsts budžetu tika aplēsta 71,9 miljonu eiro apmērā, tomēr uzņēmums ir lēmis pārcelt investīciju plānā paredzēto 44 autobusu, 25 trolejbusu, 13 tramvaju un pārējo pamatlīdzekļu iegādi, tādējādi uzņēmuma negatīvā fiskālā ietekme uz 2020.gada valsts budžetu ir sarukusi līdz 28,4 miljoniem eiro.

Līdz ar to FM piedāvās Ministru kabinetam veikt precizējumu 2020.gada budžetā Rīgas satiksmes kompensācijas summu nosakot 12,664 miljonu eiro apmērā.

Lai Ministru kabinets varētu lemt par kompensācijas pasākumu īstenošanas nepieciešamību un to apmēru 2021. un 2022.gadā, Rīgas pašvaldība ir apliecinājusi, ka tā līdz šā gada jūnija beigām iesniegs FM aktualizētās prognozes par Rīgas satiksmes saimniecisko un finanšu darbību 2021. un 2022.gadā.

Top komentāri

spriidiic
s
Nevajag aizmirst , ka viss RS ir ieķīlāts , ieskaitot uzgriežņu atslēgas un vadus ielās . Gugle nesaka kam .
Norvēģis
N
Domājams, ka tas kantoris ir pirmsbankrota stāvoklī, jo aizpildījums ir kādi 20-30% no gada sākumā novērotajiem.
jānis
j
Tad jau šodien tur vairs nevar neko nozagt. Ko teiks krievu elks Ausainis?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas