Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

FM: EK atzinīgi novērtējusi Latvijas sasniegto ES fondu stratēģiskajā ieviešanā

Eiropas Komisija (EK) atzinīgi novērtējusi Latvijas sasniegto Eiropas Savienības (ES) fondu stratēģiskajā ieviešanā, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrija (FM).

Piektdien, 6.decembrī, noslēdzās ikgadējā novērtēšanas sanāksme ar EK pārstāvjiem, kurā Finanšu un Zemkopības ministriju pārstāvji sniedza informāciju par ES struktūrfondu, Kohēzijas fonda, Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda ieviešanas stratēģisko virzību.

FM valsts sekretāra vietnieks ES fondu jautājumos Armands Eberhards informē, ka EK Latviju novērtē kā vienu no paraugiem Kohēzijas politikas investīciju efektīvā ieviešanā un sabiedrības informēšanā. 

"Latvija demonstrē rūpīgu sākotnēju stratēģisko plānošanu, lai ar ES fondu līdzekļiem radītu būtiskas ekonomiskas un sociālas pārmaiņas - modernizēt, reformēt, attīstīt prioritārās nozares un risināt citus jautājumus efektīvā partnerībā ar iesaistītām pusēm un sabiedrības pārstāvjiem. Pozitīvu pārmaiņu radīšana, kvalitāte pār kvantitāti - šī Latvijas pieeja ES tiek augstu novērtēta," norādīja Eberhards.

FM uzsver, ka investīciju projektiem Latvijā šobrīd jau novirzīti 3,8 miljardi eiro ES fondu līdzfinansējuma, kas ir 85,1% no 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmā paredzētā finansējuma 4,4 miljardiem eiro apmērā. Savukārt pabeigti ir projekti par 532,3 miljoniem eiro ES fondu līdzfinansējuma.

Tikšanās laikā EK pārstāvji atzinīgi novērtējuši Latvijas sasniegumus ekonomikas izaugsmē, vienlaikus uzsverot, ka programmu ieviešanas temps visā Eiropā šobrīd ir pārāk zems, un aicinājuši arī Latviju paātrināt projektu uzsākšanu un ieviešanu īpaši veselības, energoefektivitātes un vides aizsardzības jomās, kā arī pievērst lielāku uzmanību izpētes un inovācijas mērķu sasniegšanai.

Sanāksmē atbildīgās iestādes un FM informēja par atsevišķām jomām un projektiem, kuriem tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, lai nodrošinātu ātrāku un reizē kvalitatīvu lēmumu pieņemšanu. Šādas jomas un projekti ir investīciju izglītības jomā rādītāju sasniegšana, lielie transporta infrastruktūras projekti dzelzceļa elektrifikācijai un investīcijas veselības nozarē, kā arī ierobežotu projektu iesniegumu atlašu projekti kopumā. Šo jautājumu izskatīšana ļauj sekot to progresam un spert veiksmīgu projektu ieviešanai nepieciešamos soļus.

Papildus sarunām par 2014.-2020.gada plānošanas perioda ieviešanu FM sadarbībā ar nozaru ministrijām ir uzsākusi sarunas ar EK par plānošanas dokumentu izstrādi 2021.-2027.gada periodam. Sarunu laikā tiek diskutēts par Latvijas ieguldījumu stratēģiju un nepieciešamajiem investīciju projektiem atbilstoši Kohēzijas politikas regulējumā noteiktajiem politikas mērķiem. 

EK un Latvijas pārstāvji vienojās, ka jādara viss iespējamais, lai nenotiktu investīciju pārrāvums starp periodiem, tai skaitā 2020.gadā jāparedz intensīvas paralēlās konsultācijas starp iesaistītajām pusēm. 

Jau ziņots, ka Latvijas Kohēzijas politikas ieguldījumu stratēģija balstīsies uz Nacionālajā attīstības plānā noteiktajām prioritātēm, vienlaikus ņemot vērā ES Padomes rekomendācijas un ES Semestra procesā publicētās pamatnostādnes 2021.-2027.gada plānošanas periodam.

Tikšanās gaitā Latvijas pārstāvji atkārtoti uzsvēra, ka plānotais finansējuma samazinājums Kohēzijas politikai jaunajā plānošanas periodā radītu nopietnus izaicinājumus un negatīvi ietekmētu valsts attīstības rādītājus.

Ikgadējā novērtēšanas sanāksme notika 5. un 6.decembrī, tajā EK izvērtēja Latvijas stratēģisko virzību uz "ES 2020" mērķu un ES fondu rezultatīvo rādītāju sasniegšanu. 6.decembra sanāksme tika organizēta kopā ar Zemkopības ministriju kā ES lauksaimniecības un zivsaimniecības atbalsta vadošo iestādi, lai kopīgi apspriestu stratēģiskos aspektus ES investīciju ieviešanā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lēti un pie durvīm. Vai nodzersimies?(26)

Dīkstāve, piespiedu distancēšanās, izolācija, darbs no mājām, bezdarbs, stress, neziņa – tie visi ir riska faktori, kas veicina alkohola patēriņu, Dienai norāda Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas ce...

Latvijā konstatēti 29 jauni Covid-19 gadījumi(7)

Pēdējā diennaktī konstatēti 29 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, savukārt līdz šim valstī kopumā noteikti 577 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopoti...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas