Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

FOTO: Vairāk nekā 200 pasākumu nozares tehniskā nodrošinājuma darbinieku protestē pie KM

Otrdien pie Kultūras ministrijas (KM) ieradušies vairāk nekā 200 Latvijas pasākumu nozares tehniskā nodrošinājuma uzņēmumu pārstāvji, lai protestētu pret atbalsta nenodrošināšanu nozares darbiniekiem, novēroja aģentūra LETA.

Latvijas Pasākumu nozares tehniskā nodrošinājuma uzņēmumu apvienības vadītājs Normunds Eilands aģentūrai LETA pastāstīja, ka šodien mērķis ir vērst ne tikai valdības, bet arī sabiedrības uzmanību, ka pasākumus veidot ne tikai mākslinieki, bet arī no tehniskā nodrošinājuma darbinieki. "Tā kā tehniskā nodrošinājuma kompānijas strādā ēnā, šī ir tā reize, kad varam dot par sevi ziņu, jo mēs nezinām, vai izdzīvosim," sacīja Eilands.

Piketa mērķis ir arī apliecināt, ka tehniskā nodrošinājuma joma ir piederīga kultūras nozarei.

Eilands atzīmēja, ka ārkārtējā situācijā nozares apgrozījums bija krities gandrīz par visiem 100%. Pēc ārkārtējās situācijas manāmi nelieli uzlabojumi - apgrozījums Covid-19 ierobežojumu ietekmē krities par apmēram 65-80%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Eilands norādīja, ka dīkstāves pabalstus darbiniekiem ārkārtējā situācijā izmantoja daudzi uzņēmumi. Tomēr periodā, kad dīkstāves pabalsti vairs nav pieejami, uzņēmumi zaudējuši no no 20% līdz pat 80% darbinieku.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) aicināja nozares pārstāvjus sēsties pie sarunu galda, lai kopīgā dialogā ar KM risinātu nozares problēmas. Eilands atzīmēja, ka uz šo sarunu cer tuvākajās divās nedēļās. "Mēs esam gatavi runāt, bet cik ļoti viņi ir gatavi runāt ar mums," viņš piebilda, papildinot, ka līdz šim ir runāts par nozares situāciju, taču risinājumi vēl nav apspriesti.

Apvienības vadītājs norādīja, ka tehniskā nodrošinājuma jomas uzņēmēji ir izanalizējuši esošos atbalsta mehānismus kultūras nozarei, bet neviens no tiem nesasniedz tehniskā nodrošinājuma jomu.

Kultūras ministrs aicināja pasākumu nozares tehniskā nodrošinājuma uzņēmējus sēsties pie sarunu galda trešdien, 12.augustā, plkst.16.

Aģentūra LETA novēroja, ka piketā katrs dalībnieks bija ieradies ar skaņas kasti un savu plakātu, kuros, piemēram, ir vēstīts "Es māku nomainīt spuldzi, bet vai tu spēsi gaismot pasākumus?", "Vai aktieriem būs pašiem tehnika jāremontē?", "Tu jau esi apmeklējis savu pēdējo festivālu?", kā arī ''Staro Rīga turpmāk staros mūsu atmiņās" un vēl citi plakāti.

Piketā pasākumu nozares tehniskajā nodrošinājumu jomas pārstāvji ir tērpušies sarkanos un melnos kreklos, uz kuriem rakstīti plakātu saukļi. Pikets norisinās bez starpgadījumiem un miermīlīgi.

 

Top komentāri

Krējums Saldais
K
Naudas kāsēju pikets.
vecāks džeza mūziķis
v
Labdien, diemžēl daļa šo pasākumu rīkotāju uzņēmumu ir arī galvenais iemesls milzīgajām valsts un pašvaldību pasākumu izmaksām, no kurām mūziķi saņem labi ja ~10%. Liela mūsu budžeta nauda aiziet šim spīdīgajām skatuvēm un bezgaumīgajām krāsainajām gaismiņām. Šis bizness īpaši uzplauka daudzajos LV100 pasākumos(skat tāmes). Šie uzņēmumi bieži ir galvenais iemesls pašam pasākumam,- sāk, klau priekšsēdi, uzrīko pilsētas svētkus, mēs tev tāaadas gaismiņas un skaņu uzliksim, ka saturam vairs nebūs nozīmes, un tevi noteikti atkal ievēlēs! (tas nekas , ka tas maksā 50 t eur). Aicinu Kultūras Ministriju pārskatīt pagājušo gadu pasākumu tāmes (saturs versus tehniskais nodrošinājums) un izdarīt secinājumus.
Anna
A
Man nepatīk 'staro Rīga'. Tur iztērēto naudu lūgums turpmāk ieguldīt veloceliņos.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ceturtdien atklāts 31 jauns Covid-19 gadījums(9)

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēts 31 saslimšanas ar Covid-19 gadījums, vairums jeb 17 no tiem ir saistīti ar uzņēmumu Kuldīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopoti...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas