Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +15 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Kultūras ministrija

Ielāps kultūras iestāžu budžetam

Pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ vieni no lielākajiem zaudētājiem ir kultūras iestādes. Tikai palēnām striktās prasības tiek mīkstinātas: no 4. jūnija individuālajiem apmeklētājiem durvis vēra muzeji, bet pēc 15. jūnija plānots atļaut klātienes kultūras pasākumus apmeklēt potētajiem un tiem, kuri pārslimojuši Covid-19. Lai mazinātu pandēmijas ietekmi valsts teātros, koncertorganizācijās, muzejos un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Kultūras ministrija (KM) apstiprināšanai valdībā virzīs 5,6 miljonu eiro pieprasījumu. Tiesa, kā atzīst nozarē strādājošie, ar šo summu varēs tikai daļēji aizpildīt finanšu robus.

Vakcinētie un Covid-19 pārslimojušie no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus

Valdība 27. maijā lēma atbalstīt Kultūras un Veselības ministriju rosinātos priekšlikumus, paredzot, ka pret Covid-19 vakcinētās un vīrusu pārslimojušās personas no 15. jūnija varēs apmeklēt publiskus kultūras pasākumus – teātru izrādes, koncertus, kino seansus u.tml., kā arī amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus vienas grupas ietvaros, izglītojošās muzeju grupu ekskursijas gidu pavadībā, nelietojot deguna un mutes aizsegus un neievērojot savstarpēju divu metru distanci.

Strādā pie vadlīniju aktualizēšanas kultūrvietu, muzeju un bibliotēku darbības atsākšanai

Balstoties secinājumos, kas iegūti Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) īstenotajā pilotprojektā un ministrijas iepriekš izstrādātajās vadlīnijās darbam ārkārtējās situācijas apstākļos, Kultūras ministrija (KM) strādā pie vadlīniju aktualizēšanas kultūrvietu, muzeju un bibliotēku darbības atsākšanai, kad epidemioloģiskie rādītāji to atkal atļaus, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

VK: KM piešķirtie 14,5 miljoni eiro Covid-19 seku mazināšanai izlietoti atbilstoši mērķim

Pārbaudot 14,5 miljonu eiro izlietojumu no Kultūras ministrijai (KM) piešķirtajiem līdzekļiem Covid-19 seku mazināšanai kultūras nozarē, Valsts kontrole (VK) secinājusi, ka kopumā tas izlietots atbilstoši mērķiem, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē deputātiem pavēstīja VK Ceturtā revīzijas departamenta direktore Inga Vilka.

Iezīmē stūrakmeņus kultūrpolitikā

Kultūras ministrijas (KM) izstrādātais dokuments Kultūrpolitikas pamatnostādnes 2021.–2027. gadam Kultūrvalsts izvirza mērķi: ilgtspējīga un sabiedrībai pieejama kultūra cilvēka izaugsmei un nacionālas valsts attīstībai. Šo mērķi iecerēts sasniegt, darbojoties četros virzienos: nodrošinot sabiedrībai iespējas izmantot augstvērtīgus kultūras pakalpojumus, stimulējot tās līdzdalību kultūras procesos, sniedzot priekšnosacījumus kultūras un radošo nozaru attīstībai un stiprinot kultūrizglītības sistēmu kā garantu Latvijas kultūras ilgtspējai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide