Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izskan iecere veikalos ieviest atsevišķu plauktu Latvijā ražotiem piena produktiem

Lai aktualizētu diskusiju par piena nozares problēmām un to iespējamiem risinājumiem, 1. martā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) telpās notiks Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) organizētā diskusija Vai nākamajā simtgadē dzersim Latvijā ražotu pienu?. Tās mērķis – novērst situāciju, ka patērētāji veikalos nereti tiek maldināti par patieso piena produktu izcelsmes valsti, tostarp tiks diskutēts par priekšlikumu veikalos Latvijā ražotiem piena produktiem ieviest atsevišķu plauktu.

Diskusija notiks sabiedrības informēšanas kampaņas Godīgs piens ietvaros .Tiks pārrunātas esošās un iespējamās problēmas piena nozarē, analizēts, vai iedzīvotāji spēj atpazīt vietējo piena produkciju, kā arī diskutēts par to, vai patērētāji būtu gatavi par vietējiem piena produktiem maksāt vairāk.

Diskusijā piedalīsies pārstāvji no Zemkopības ministrijas, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes, piena pārstrādes uzņēmumiem, kā arī mazumtirdzniecības tīkla Maxima.

"Jaunākā sabiedrības domas aptauja parāda, ka pusei jeb 51% Latvijas iedzīvotāju, iegādājoties piena produktus, ir nozīmīga to izcelsmes valsts. Līdz ar to ir svarīgi, lai patērētāji netiktu maldināti. Piena nozare pašlaik piedzīvo grūtus laikus, līdz ar to ir svarīgi kopā ar politikas lēmējiem diskutēt par iespējamo tālāko rīcības virzienu," saka LOSP Piena grupas vadītājs Guntis Gūtmanis.

"Ikreiz, kad izvēlamies produktu, kas ir ražots ārzemēs, mēs ietekmējam savu ekonomiku. Lai atbalstītu savus piena produktu ražotājus, ir svarīgi, ka patērētājs šos produktus spēj arī skaidri atšķirt. Līdz ar to diskusijas mērķis ir domāt, kā tirgotāji varētu palīdzēt patērētājiem veikt pareizo izvēli," pauž LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Top komentāri

Problēma
P
nav atpazīstamībā, bet gan cenā! Bez tam bieži vien arī kvalitātes nav. Tad labāk nopērku lētāku ievestu ārzemju preci! Protams, arī ievestai precei kvalitāte var būt slikta, bet tad vismaz sanāk lētāk! Latvijas preci pirks tikai tad, ja būs laba kvalitāte un laba cena. Atsevišķi plaukti te neko nelīdzēs!
Sviests
S
Man personīgi tāds nav nepieciešams. Tas varbūt ir vajadzīgs lielveikaliem, lai ražōtājs par iekļūšanu šajā plauktā veikalam papildus maksātu.
Tas ir labi.
T
Latvijas siers nav ēdams - negaršīgs, lipīgs un ķepīgs (to sagriezt vai sarīvēt nevar). Igaunijas Valio - izcils. ļoti garšo poļu sviests un Lietuvas piens Annele. Ir labi, ka šie produkti būs nošķirti no Latvijas samazgām.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas